Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2023 o 00:56, 1Marecki1 napisał:

Witam . 

Mam V70 SE od ponad roku. I powiem tak jest to naprawdę świetna maszyna i po przesłuchaniu w domu różnych wzmacniaczy nawet droższych wybór padł właśnie na ten wzmacniacz. Był jak dla mni najbardziej uniwersalny do różnych gatunków muzyki. Wiadomo można lepiej ,ale za większe pieniądze. Podłączyłem do niego przewód zasilający Synergistic Research Fundation i wówczas przepadłem zrobiło się wypełnienie w całym paśmie bez zamulania delikatne ciepełko przy wokalch i do tego piękna szeroka scena z fajną gradacją planów.Bas ma fajny atak i wypełnienie. Soprany zrobiły się mniej techniczne nie tracąc na selektywności. Dźwięk zrobił się spójny żaden zakres się nie wybija.Polecam wypożyczyć i spróbować.

 

Grasz z black box-em? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,chyba się nie dowiem....pytam,bo testowałem octave z black box kabel zasilający solid core audio no.1 pro i nie zauważyłem znaczących różnic w dźwięku po przesiadce z Furutecha FP-S022N,za to po wpięciu w dac hegla hd12 były słyszalne od razu.Nie wiem,czy black box niweluje wpływ kabla zasilającego,czy octave jest mało czuły na takie zmiany.Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Zakupiłem Matsushita ecc83 i ecc83 Toshiba. Pytanie na ile ona ma wpływ czy bardziej te dwie ecc81 GE. Wepnę zamiast RTF ECC83. Pozdrawiam

P.s ECC82 mniejsze wzmocnienie czyli więcej trzeba będzie gałką volumen kręcić poza tym nic się nie zmieni

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji lektury recenzji w avtest.pl Octave 110 SE znalazłem coś takiego

Cytat

Jest bowiem i druga możliwość: wymiany fabrycznie zastosowanej podwójnej triody ECC81 (12AT7) na ECC82 (12AU7) lub ECC83 (12AX7). Celem tej modyfikacji jest zmiana impedancji wyjściowej wzmacniacza (a więc współczynnika tłumienia) poprzez regulację pętli sprzężenia zwrotnego. Z lampą ECC83 (która ma największe wzmocnienie – 100 i największą rezystancję anody – 62,5 kΩ) uzyskuje się najwyższy współczynnik tłumienia (10), natomiast z ECC82 – najniższy (5). Zmianom tym towarzyszy oczywiście zmiana wzmocnienia wzmacniacza, co mniej zorientowani użytkownicy mogą pomylić ze spadkiem mocy (niesłusznie). Z informacji od producenta dowiadujemy się, że lampa ECC83 będzie optymalna dla trudniejszych kolumn, zaś ECC82 – dla zestawów tubowych. Od siebie dodalibyśmy, że głównym kryterium doboru powinna być impedancja kolumn: jej wartość znamionowa oraz zmienność – im mniejsza ta pierwsza i im większa ta druga, tym (z technicznego punktu widzenia) bardziej wskazany jest wybór ECC83 niż ECC81 (nie mówiąc już od  ECC82).

Ja ma ochotę na ECC82 zamiast ECC81 i jedną ECC81 zamiast ECC83, kolumny niby nominalnie 6Ω z łagodnym przebiegiem impedancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 11:03, Trismus napisał:

Zakupiłem Matsushita ecc83 i ecc83 Toshiba. Pytanie na ile ona ma wpływ czy bardziej te dwie ecc81 GE. Wepnę zamiast RTF ECC83. Pozdrawiam

P.s ECC82 mniejsze wzmocnienie czyli więcej trzeba będzie gałką volumen kręcić poza tym nic się nie zmieni

Większy wpływ na brzmienie ma  lampa wejściowa.W instrukcji v70 se nie ma podanych alternatywnie lamp zamiennych z Ecc 83 12ax.7Octave v110 se różni się konstrukcyjnie od v70.Jest to pierwszy wzmacniacz w ofercie octave w którym można zmieniać współczynnik tłumienia przez dobór lamp wejściowych.

Cytat:

 V 110 SE jest pierwszym wzmacniaczem w ofercie Octave, który można dopasować do parametrów podłączonych kolumn. Wyposażono go w funkcję zmiany współczynnika tłumienia, który ustawimy w jednym z trzech trybów: niskim, średnim i wysokim, co odpowiada wartościom: 5; 7,2 oraz 10. Wyboru dokonuje się poprzez wymianę lampy wejściowej (ECC82, ECC81 albo ECC83). Każda daje też inne wzmocnienie, odpowiednio: 34 dB, 37 dB i 38 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Niestety padła mi jedna z KT 88 genalex Gold Lion. Wejściowa to Ecc83 Philips SQ i dwie ECC81 GE. Kupiłem 4 KT88. Ciekawe że te KT 88 miały mało przegrane. Przestawiłem na slotach i miałem za każdym razem diodę czerwona w tym miejscu i po czasie włączał się tryb awaryjny. Pozdrawiam

Ps.KT 88 zakupiłem z Toroidy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Trismus napisał:

Witam. Niestety padła mi jedna z KT 88 genalex Gold Lion. Wejściowa to Ecc83 Philips SQ i dwie ECC81 GE. Kupiłem 4 KT88. Ciekawe że te KT 88 miały mało przegrane. Przestawiłem na slotach i miałem za każdym razem diodę czerwona w tym miejscu i po czasie włączał się tryb awaryjny. Pozdrawiam

Ps.KT 88 zakupiłem z Toroidy.pl

Ile to jest mało? Dla jednego 1000h a dla kogoś innego 5000h. Kiedy je zakupiłeś? Może jest jeszcze gwarancja?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza kwadra lamp mocy w Octave pracowała ok. 5000 godzin, druga już tylko połowę z tego. Obie pochodziły z tego samego źródła. Tam gdzie zaopatruje się producent. No cóż taki urok lamp, bardzo nieprzewidywalne instrumenty. Ale kochamy je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ps39 napisał:

Moja pierwsza kwadra lamp mocy w Octave pracowała ok. 5000 godzin, druga już tylko połowę z tego. Obie pochodziły z tego samego źródła. Tam gdzie zaopatruje się producent. No cóż taki urok lamp, bardzo nieprzewidywalne instrumenty. Ale kochamy je.

Ostatnio dowiedziałem się od elektronika , że najlepiej nie wyłączać wzmacniacza lampowego,  wtedy lampy pracują wiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 10:24, ps39 napisał:

Moja pierwsza kwadra lamp mocy w Octave pracowała ok. 5000 godzin, druga już tylko połowę z tego. Obie pochodziły z tego samego źródła. Tam gdzie zaopatruje się producent. No cóż taki urok lamp, bardzo nieprzewidywalne instrumenty. Ale kochamy je.

Myślę, że problem lamp nie leży po stronie dystrybutora,a raczej w ich jakości,która niestety może być bardzo nierówna porównując różne partię produkcji.

W dniu 23.02.2024 o 19:54, Trismus napisał:

Witam. Niestety padła mi jedna z KT 88 genalex Gold Lion. Wejściowa to Ecc83 Philips SQ i dwie ECC81 GE. Kupiłem 4 KT88. Ciekawe że te KT 88 miały mało przegrane. Przestawiłem na slotach i miałem za każdym razem diodę czerwona w tym miejscu i po czasie włączał się tryb awaryjny. Pozdrawiam

Ps.KT 88 zakupiłem z Toroidy.pl

Na ogół sklepy dają 6 msc. gwarancji na lampy z wykluczeniem awaryjnych modeli.Gold Lion-y chyba nie należą do tej grupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 19

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.