Jump to content

Rosso Fiorentino sponsored-icon

Espectro

image.png

Rosso Fiorentino | Salon Q21 wyłącznym dystrybutorem marki na terenie Polski
 

Rosso Fiorentino - tłumacząc z włoskiego Czerwony Florentyńczyk - to przydomek jaki nadano Giovani Battista di Jacopo - XVI-wiecznemu malarzowi o rudych włosach. Tak też Francesco Rubenni - twórca marki postanowił nazwać powołaną do życia przez siebie firmę. Ma ona swoją siedzibę we Florencji - stolicy Toskanii.

RF to entuzjazm dla magii, która dzieje się za każdym razem, gdy tworzymy "brzmiącą maszynę", to sposób na życie, to miłość do muzyki i jej zdolności do wzbudzania emocji i zbliżania ludzi.
Od samego początku chciałem, aby RF różnił się od innych marek absolutną wydajnością akustyczną, wyrafinowanym kunsztem i włoską elegancją. Dzięki systemom Rosso Fiorentino chcę przekazać słuchaczom naszą kulturę, kulturę głęboko zakorzenioną we wszystkich członkach naszej firmy, opartą na wspólnej pasji do muzyki na żywo, akademickich podstawach elektroakustyki i instynktownej pogoni za elegancją.
Jesteśmy firmą toskańską i z naszej historii i kultury czerpiemy inspirację dla nowych sposobów doskonalenia się. Nasze kolumny głośnikowe ucieleśniają duszę miejsca, w którym powstały. Ich brzmienie oddaje charakter naszej krainy... proste, zasadnicze, zawsze dbające o proporcje i szczegóły, stworzone po to, by trwać.
"

 

Francesco Rubenn

Francesco i jego współpracownicy kierują się niezrównaną pasją do muzyki i elektroakustyki. Każdy nowy projekt to wyzwanie, ciągłe poszukiwanie nowych sposobów na lepsze wykonanie, ale jednocześnie nigdy nie zapominając o ostatecznym celu... emocjonalnej przyjemności słuchania muzyki.

Lubimy myśleć o naszym projekcie jako wyniku głębokiego technicznego zrozumienia działania głośników i chęci klienta do angażującego i zapierającego dech w piersiach wrażenia słuchowego."
 

Projekt modeli RF jest wykonywany przez Francesco i jego współpracowników. Francesco śledzi każdy etap procesu twórczego, od początkowych pomysłów po pierwsze szkice na papierze, które następnie stają się techniczne, skomputeryzowane i ostatecznie gotowe do symulacji i optymalizacji metod i procesów produkcyjnych.

Podczas odsłuchu dołącza cały zespół RF, ale to nie wszystko. Na tym etapie zaangażowanie naszych „przyjaciół" muzyków staje się naprawdę ważne. Zaangażowanie ich w strojenie naszego systemu. Nagrywanie, odsłuchiwanie, wypróbowywanie różnych rozwiązań technicznych, pozwala nam zbudować dobrze zbalansowane kolumny, które potrafią zagrać każdy rodzaj muzyki i wzbudzić w słuchaczu głębokie emocje."

 

Na etapie prototypu projekt przybiera postać fizyczną i następuje długi proces pomiarów, odsłuchów i dostrajania. W tej części pracy Francesco wykorzystuje całą swoją wiedzę i pasję do modelowania dźwięku i ulepszania każdego parametru technicznego kolumny głośnikowej.

Ofertę RF otwiera model Elba serii 2 (od 8999zł/szt.), który w 2021r. zdążył zdobyć już nagrodę „Editors Choise", kończąc na majestatycznej 4-drożnej, ważącej niemalże 165 kg Florenti (ok. 187 tys. zł/szt.).

Jak o podstawowym modelu Elba wypowiadał się właściciel firmy:

Elba, perfekcyjna kombinacja technologii i doświadczenia Rosso Fiorentino, wyrosła z potrzeby stworzenia kolumn przystępnych cenowo. Ponieważ – jak mówił Platon – piękno, sztuka i muzyka są nauczycielami życia (Etyka), wartości te powinny być wyznawane przez jak największą grupę ludzi. Dlatego też możemy powiedzieć, że Elba to „demokratyczne arcydzieło!""

 

Nie trzeba wybrać się do Włoch by posłuchać Elby. Wystarczy w nawigację wbić „Reymonta 12, Pabianice". Salon audio video Q21 – nowy dystrybutor Rosso Fiorentino chętnie umówi Cię na odsłuch. A jeżeli masz ochotę porównać Elbę ze starszym bratem Certaldo – nie ma problemu.


Na chwilę obecną RF posiada 4 serie kolumn głośnikowych: Classic (Elba), Prestige (Certaldo), Reference (Volterra, Fiesole) i Flagship (Siena, Florentia).

Jeżeli doświadczyłeś magii Sonus Faber to Rosso Fiorentino na pewno jest tym samym „włoskim" podejściem do dobrego dźwięku w „pięknym" opakowaniu.

 

Elba:

rf_elba_s2_0891.jpgrf_elba_s2_0768.jpgrf_elba_s2_0071.jpgrf_elba_s2_0909.jpgrf_elba_s2_0897.jpg

 

Certaldo:

Certaldo_s2_0230_logo.jpgCertaldo_s2_0189.jpgCertaldo_s2_0313.jpgCertaldo_s2_0256_walnut.jpg

 

Fiesole:

rf_fiesole_s2_0423.jpgrf_fiesole_s2_0521.jpg

 

Florentina:

RF_Florentia_2_orange.jpg

Volterra:

rf_volterra_s2_0731_text.jpgrf_volterra_s2_0731_red.jpg

 

 

Siena:

Siena_11.jpgSiena_03.jpg

 

Pełna oferta kolumn Rosso Fiorentino znajduje się pod linkiem: https://www.q21.pl/manufacturer/rosso-fiorentino

 

 

Ceny produktów:

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (czarny połysk) - 13 099,00 zł

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (orzech) - 13 099,00 zł

Rosso Fiorentino Certaldo 2 (Premium Leather) - 13 499,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (czarny) - 8 999,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (orzech) - 9 399,00 zł

Rosso Fiorentino Elba 2 (Premium Leather) - 9 999,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole 2 (czarny połysk) - 12 399,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole 2 (orzech) - 12 399,00 zł

Rosso Fiorentino Fiesole Stand - 2 399,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (czarny połysk) - 186 699,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (orzech) - 186 699,00 zł

Rosso Fiorentino Florentia (Premium Leather) - 188 499,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (czarny połysk) - 56 099,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (czerwony połysk) - 56 099,00 zł

Rosso Fiorentino Siena (Premium Leather) - 57 199,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (czarny połysk) - 22 399,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (orzech) - 22 399,00 zł

Rosso Fiorentino Volterra 2 (Premium Leather) - 23 099,00 zł

 

 

 


Wyłączny dystrybutor Rosso Fiorentino na Polskę: Salon audio-video Q21. Pabianice, Reymonta 12. Tel. (42) 213 01 66. www.Q21.pl
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Guest
This is now closed for further comments

 • Devialet Gemini II

  Choć francuski Devialet ciężko zapracował na powszechną rozpoznawalność jako producent bezsprzecznie futurystycznych, lecz szalenie funkcjonalnych all’in’one-ów, oraz nie mniej ekstrawaganckich głośników aktywnych dedykowanych wymagającemu i ceniącemu niebanalność form odbiorcy, to warto mieć również świadomość, iż wzorem innych wytwórców niezbyt kieszonkowej elektroniki nie zapomniał o miłośnikach bardziej „spersonalizowanych” doznań nausznych. Mowa oczywiście o słuchawkach, które w swych katal

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Słuchawki

  House of Marley Get Together 2 Mini

  Choć w kalendarzu uparcie króluje zima a część młodzieży szkolnej powoli kończy ferie, to aura najdelikatniej rzecz ujmując niespecjalnie sprzyja białemu szaleństwu. O ile jeszcze rodzime stoki ratują się armatkami, to już miłośnicy nieco cieńszej boazerii muszą obejść się smakiem, gdyż z powodu braku śniegu tegoroczny Bieg Piastów właśnie wypadł z kalendarza zimowych imprez masowych. Nie brakuje za to deszczu, więc jeśli tylko ktoś gdzieś się wypuścił i nie są to Alpy, bądź Dolomity, to śmiało

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Canton Reference GS ROADSHOW | Odsłuchy

  Mamy okazję zaprosić wszystkich na wyjątkowe wydarzenie w Pabianickim Q21. Już od 15. do 24. lutego będziecie mieli okazję sprawdzić w naszym salonie niezwykłe kolumny Canton Reference GS, czyli kompletny flagowiec od cenionego producenta. Przez ponad tydzień będzie można posłuchać ich z elektroniką wysokiej klasy, z wybraną przez siebie muzyką, wszystko w przyjemnej atmosferze i z dobrą kawą. Kolumny Canton Reference GS powstały dzięki obszernym badaniom, które zostały zainicjowane przez G

  audiostereo.pl
  audiostereo.pl
  News | Tests | Others 3

  Triangle Borea BR03 Connect

  Kiedy w lipcu 2022 miałem okazję gościć u siebie Triangle Borea Active BR03 BT  pomimo usilnych prób za bardzo nie miałem się o co do nich przyczepić. Pomijając nader atrakcyjny design i co tu dużo mówić świetne brzmienie nie omieszkałem również obcmokać wtenczas świetnej ergonomii i bogactwa dostępnych interfejsów. Ot klasyczny przykład skończonego i kompletnego projektu, który przez ładnych parę lat nie powinien się zestarzeć. Jak się jednak miało okazać tak tylko mi się zdawało, lecz wbrew po

  Fr@ntz
  Fr@ntz
  Kolumny

  Morel Högtalare

  Ręka do góry kto nie miał albo nie ma regału Kallax z IKEA ? Można go konfigurować i używać na różne sposoby. W sieci jest wiele blogów z pomysłami, co można z niego zrobić, poprzez domek dla lalek, po stół w pracowni krawieckiej. Teraz pewnie niektórzy z Was zastanawiają się, co ma wspólnego ten regał z portalem o tematyce audio ? Otóż izraelska Firma Morel znalazła jeszcze jedno zastosowanie dla regału Kallax, zaprojektowała głośnik Bluetooth Högtalare, który idealnie wpasowuje się w pó

  M@rgot
  M@rgot
  Kolumny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.