.png.2fedbaeed142d9ffa7ad27f243687120.png)
Typ sprzętu: Odtwarzacze CD
Producent: Pioneer
Model: PD-75
(4.25/5 na podstawie 4 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: na aukcji ebay
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Pod wpływem opinii innych posiadaczy tego odtwarzacza
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Rotel rcd 991 AE
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Mit MH-770 CVTerminator, Mit MI-330, Mit Magnum M3
Niestety nie mogę podzielić opinii wyżej wymienionych kolegów. Odtwarzacz zagościł u mnie na krótko właśnie z powodu niewystarczającej muzykalności, a raczej jej braku. Poprawny przekaz z wąską sceną i brakiem trójwymiarowości oraz ta muzykalność? W porównaniu do Rotela 991 AE oprócz basu wszystko było gorsze. W Rotelu wystarczy zmienić kabel zasilający na lepszy niż ten dostarczony przez producenta, a odtwarzać zacznie grać jak prawdziwy High-End.
Od takiego odtwarzacza jak Pionieer PD-75 oczekiwałem trochę więcej. Może w innych systemach np. z ciepło grającą lampą, zagrałby trochę lepiej, u mnie było płasko i beznamiętnie dlatego szybko się go pozbyłem.
Data dodania: 05 marzec 2013
Data dodania: 05 marzec 2013
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: to mój drugi egzemplarz, sprowadzany z Niemiec - import prywatny
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Miałem wiele odtwarzaczy tej firmy. PD-75 zawsze był moim marzeniem
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Krell KAV 280 CD, Krell KAV 300 CD, Krell KAV 250 CD, Rotel RCD-991 AE, Yamaha CD-S 2000, Yamaha CDX-1120, Copland CDA 288, Marantz CD 17 KI, Marantz CD-14, Denon DCD-S10, Denon DCD 3560, Pioneer PD-73, Pioneer PD-71/9300, Pioneer PD-9700, Pioneer PD-S 901, Pioneer PD-95, Pioneer PD-D9J, Accuphase DP-700
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: w dwóch systemach: JVC AX-1100, Regis Audio Monitor (produkt na zamówienie wykonywany przez Studio 16 Hertz), Krell FPB 200, Krell KRC-3, Vienna Acoustics Beethoven Baby Grand
Długo zbierałem się aby napisać tą opinię. Poczekałem aż będę miał spore porównanie do klocków zdecydowanie lepszych ale też i droższych. Na co dzień towarzyszy mu Krell KAV 280 CD. Urządzenie bardziej współczesne i kilkukrotnie droższe. Oczywiście jest lepszy ale w zależności od nastroju można dokonywać wyboru pomiędzy odtwarzaczami. Krell jest bardziej szczegółowy ale też bardziej wymagający. Ma lepszy jakościowo bas, jest krótszy i niżej schodzi. Porównanie z najwyższym tuningowanym Ayonem w zestawie z pre i końcówką Accuphase oraz kolumnami Sound & Line sprawiło że właściciel bliżej zainteresował się PD-75. Powiedział tylko: gdybym go miał to mógłbym słuchać bez zażenowania i bez zmęczenia. Na pewno mógłbym się do niego przyzwyczaić. Oczywiście Ayon także był lepszy. Porównania z PD-75 nie wytrzymuje za to współczesna budżetówka. Nawet Yamaha CD-S 2000 którą uważam za niezłą konstrukcję. Bardzo dobry Rotel RCD-991 AE także.
Dźwięk jest taki jak opisał bartasxxx może za wyjątkiem poluzowanego basu który w zestawieniu z Krellem przestaje być poluzowanym. Wszechobecna muzykalność sprawia że chce się słuchać i słuchać kupując tylko dobre realizacje. Zestawienie z jasnym wysokiej klasy piecem powoduje synergię konieczną przy długich odsłuchach. PD-75 świetnie współgra ze wzmacniaczami Sansui, najlepiej z najwyższej półki, sprowadzonymi z Japonii jak np AU Alpha 907 w dowolnej wersji.
Polecam PD-75 wszystkim tym którzy chcą zakończyć poszukiwania. W razie czego służę pomocą w zdobyciu lasera PWY-1004.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Opinie wygląd
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: SONY TA-F870ES JAMO D 590 nameless black
Początkowo wydawało mi się ,że dźwięk z tego klocka jest bardzo zmulony dzisiaj juz wiem ,że było to z przyczyny nieodpowiedniego IC (klotz) nawet myslałem o ponownym zakupie poprzedniego źródła po zmianie IC na nameless black juz o tym zaapomniałem dźwiek bardzo zrównoważony i harmonijny nie męczący muzyka płynie a my razem z nią rewelacyjne analogowe troszkę misiowate brzmienie odsłuchiwanie na nowo wielu płytek daje możliwość usłyszenia innej klasy dźwięku a zapewne można i lepiej :) faktycznie jak napisał barni jest bardzo uniwersalny i w różnej muzyce naprawdę się sprawdza - stan w jakim go zakupiłem świadczy o szacunku i zamiłowaniu poprzedniego właściciela do sprzętu klocek pomimo upływu wielu lat od momentu wyjścia z fabryki nadal jest w takim stanie jak w dniu w którym z niej wyjechał budowa miedź 12 kg świadczy o solidności
Osobiscie jechałem po niego pociągiem 500 km :)
znakomite źródełko znakomity zakup POLECAM
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: sprzęt posiadany kiedyś
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Komis w trómieście
Ile zapłaciłeś/aś?: Nie do uwierzenia - 600 zł za stan absolutnie gabinetowy
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Zaryzykowałem, w tej cenie nie bylo sie nad czym zastanawiać.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Po zakupie - Denon DCD-2560, Onkyo Integra 7711, Samsung HD-750, Marantz CD-63 - zjada je na snaidanie.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Interkonekt PSC Silver/Gold, pre i koncowki MBL na Zoller Solution
Odtwarzacz gościł w moim torze około 4-5 lat, poszczególne komponenty się zmieniały, Pioneer pozostawał. Jego największą zalety:
- uniwersalność brzmienia - swietnie zagra symfonike, małe składy jazzowe jak i ciężkiego rocka,
- analogowość i fizjologiczność brzmienia, nie okupiona złagodzeniem skrajów pasma, czy tez spowolnieniem dźwieku,
- zdolność wylaczania receptorow odpowiedzialnych za sluchanie i analizowanie poszczegolnych cech brzmienia zrodla, a pozostawienie tylko radości ze sluchania odtwarzanej na nim muzyki.
- namacalnosc i materializowanie sie artysty w pokoju odsluchowym.
Wady:
- nie jest to natomiast odtwarzacz dla ludzi lubiacych analizowac w ktorym krzesle siedzi skrzypek i trzeszczy jego krzesło, czy jego sąsiada ;) Na powaznie odtwarzacz skupia sie na generowaniu atmosfery towarzyszacej muzyce, a nie na rozbieraniu jej na poszczególne elementy składowe.
- sporo droższe źródła pokazują, że w dziedzinie oderwania się zupełnego dźwieku od zestawów jest jeszcze troche do zrobienia,
- czasami w partach z dużą ilością bardzo niskich częstotliwości (organy, kontrabas) potrafi się lekko pogubić i popogrubiać poszczególne dźwięki
- odtwarzacz preferuje raczej bliskie plany, nie buduje hiperprzestrzeni za zestawami.
PD-75 lubi dobry interkonekt, z PSC Ag/Gold w cenie będącej prawie jego rownowartoscia zmiana brzmienia wprost niewiarygodna.
Lubi również kondycjoner, wyraźnie czystsze sa wtedy wysokie tony. Warto rowniez pobawic sie kierunkiem wtyczki zasilającej w gniazdu oraz używaniem płytki demangetyzującej Densena.
Generalnie świetne źródło dla ludzi lubiących taki sposób prezentacji muzyki.
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.