Jump to content
Sign in to follow this  

Prism 100a

Tara Labs Prism 100a

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Tara Labs
Model: Prism 100a
Ocena ogólna: (na podstawie 3 opinii)
Opinia o Tara Labs Prism 100a
Autor: kaalith
Data dodania: 05 listopad 2009
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy dynamika i przejrzystość brzmienia
Minusy sztywny, długość tylko 1m, wrzosowy kolor
Twoja opinia

Pierwszy odsłuch nie wypadł najlepiej, gdyż liczyłem na większy bas. Jednak to inna klasa kabla. Bas jest lekko wyciszony w stosunku do reszty pasma, ale jest sprężysty i dobrze kontrolowany. Podłączony do zestawu audio hi-fi wykazał niedostatek tego pasma. O dziwo podłączony do telewizora zagrał lepiej, gdyż kolumny zagrały niżej i z przyjemnym pomrukiem. Środek pasma jest bardzo równy z szeroką sceną i dobrze umiejscowioną w przestrzeni, który przechodzi łagodnie do wyższych rejestrów, gdzie dużo się dzieje. Brzmienie wydaje mi się syntetyczne.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Sklep internetowy
Ile zapłaciłeś/aś? 128 zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? dobre opinie w prasie fachowej
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? profigold PGA 4200, Monster I100 THX
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt klocki DENONA serii 700, kolumny JBL ES80

Opinia o Tara Labs Prism 100a
Autor: byca
Data dodania: 06 luty 2010
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy długo się zastanawiałem
Minusy płytki bas,osuszona średnica,wysokie tony wychodzą na pierwszy plan
Twoja opinia

Tara Labs niczym mnie nie zaskoczył...jest to kabelek który moim zdaniem nie wybija się ponad średnią w swojej klasie.Po podłączeniu do mojego systemu,od razu zwróciłem uwagę na średnicę,mało ekscytującą o lekko matowym zabarwieniu,pomyślałem w pierwszej chwili,że nie jest wygrzany i po tym zabiegu coś się zmieni,nic z tych rzeczy- pozostało.Bas niestety okazał się płytki,nie posiada sprężynki,którą tak uwielbiają audiofile.Najbardziej niekorzystnie wypadają wysokie tony,nie są może najgorszej jakości ,nie słychać mocnych przerysowań,ale jest ich dużo,stanowczo za dużo.Gdyby średnica była bardziej doświetlona,to wybaczyłbym pewne niedostatki w zakresie niskich częstotliwości,a tak mamy niezbyt jednolity charakter w obrębie pasma wysoko-średnio tonowego .Trójka z plusem.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Audio System
Ile zapłaciłeś/aś? cennik firmy
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? dla próby
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Qed Qunex 2,Siltech 28g3
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Epos M12.2,Creek Evo,Arcam 73t,Pro-Ject-Hed Box Se,Sennheiser 565 Ovation,Sennheiser 280 pro

Opinia o Tara Labs Prism 100a
Autor: ssq
Data dodania: 13 maj 2017
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy świetne basy - niskie, głębokie i długie, uderzenie też jest; jednocześnie nie dominują nad resztą
przestrzenny dźwięk
uniwersalność (dobry do kina, do muzyki również)
Minusy oznakowanie kolorów wtyków (gumeczkami, które mogą spaść)
Twoja opinia

Moja opinia bardzo różni się od poprzednich, jeśli chodzi o basy. Opiszę więc ten kabelek porównując go z innymi, które posiadam.

 

Zaczynając od najtańszego - Oehlbach NF1 (nieoryginalny), kupiony za 50zł. Charakteryzuje się tym, że chowa basy, spycha do drugiego planu i nawet nieźle je kontroluje, by nie przeszkadzały, gdy komuś np. dudnią głośniki. Niestety nie nadaje się przez to ani do kina, ani do rocka.

 

Nasz Tara Labs Prism 100a, kupiony za ok. 70-100zł. gra dźwiękiem blisko słuchacza, niczego mu raczej nie brakuje - jest przestrzenność, są szczegóły, nie farowyzuje żadnego pasma, bas pięknie gra (w gorszych nagraniach czasem się gubi/dudni, ale to może moje, w końcu bardzo tanie, głośniki?). W stosunku do ceny jego jakość jest bardzo dobra.

 

Następnie Pro-Ject Connect-It za 210zł. Czarujący i wyrafinowany, wyraźnie oddziela instrumenty, gra ciekawie wgłąb i wszerz, jest naturalny i dynamiczny, ale z poważnymi wadami. Akurat głos nie brzmi naturalnie, jakby troszkę schowany i sztuczny.. Bas potrafi zagrać ładnie, ale często gra tępo, po prostu łupie i to wybijając się przed resztę. Ogólnie brzmienie oddalone.

 

Dalej Van den Hul The Bay C5 za 220zł., który dziś do mnie przyszedł. Bas oddzielony od reszty, w przeciwieństwie do naszego Prism 100a, i wyraźnie zaznaczony. Mocny, ale nie tak głęboki i nie schodzi chyba tak nisko jak w Tara Labs. Brzmienie również troszkę bardziej oddalone niż w Prism.

 

Na koniec Real Cable CA 1801 i dowód na to, że droższy nie znaczy lepszy. Trzykrotnie droższy niż Prism 100a (ok. 300zł.), ale jest do niego bardzo podobny. Na tyle, że nie mogę napisać, czym się różnią, muszę porównać je ze sobą raz jeszcze (z czego pod Real Cable zrobię nową opinię).

 

Co do wykonania naszego kabelka to zatyczki są ok, niestety nie mają kliknięcia gdy już wejdą do końca, trzeba je dopychać, ale do odłączania nie trzeba dużo siły. Za to kompletnie nietrafionym pomysłem są gumeczki w rowkach na środku wtyczek (oznakowanie czerwony-biały), bo łatwo je można zsunąć i zgubić. Kabelek jest dość giętki, wygląda ładnie.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? allegro
Ile zapłaciłeś/aś? ok. 70zł.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? opinia w gazecie
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? -
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt kolumny Sony SS-Mf450, wzm. Denon PMA 510-AE, blu-ray LG

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.