Skocz do zawartości
IGNORED

Zwrotnica + wytłumienie + okablowanie


Karolm5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam troche obszerne pytanie dotyczace zwrotnicy, wytłumienia a także okablowania. Otoz posiadam skrzynke zamknieta od starych Unitr. W tych kolumnach nie bylo zadnych zwrotnic i wszystkie kable byly "poskrecane". Włozyłem tam głosnik basowy ARN 226/03-8, wysokotonowy to.. wysokotonowy od Volvo S70 (100W i 8ohm) a sredni został jakis tonsila. Do tej pory jakos to gra ale zaczalem sie zastanawiac nad zwrotnica, co ona wlasciwie moze mi dac ? Jakie korzysci ? Jestem laikiem w tych sprawach wiec pytam mądrzejszych.

Chcialbym jeszcze wytłumic ta obudowe, slyszalem ze welna owcza jest najlepsza a mam jej troche, tylko ile tego tam naładowac. W oryginale nie bylo zadnego wytlumienia.

Jakimi kablami polaczyc głosniki ze soba, ewentualnie ze zwrotnica... jesli ktos doradzi jaka wybrac.

Mam nadzieje ze ktos znajdzie chwilke czasu i pomoze "zielonemu" :)

 

Pozdrawiam

Karol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem specjalistą, ale napiszę co w takiej sytuacji się pisze.

Kabelki do środka cordial za 6zł metr a na wysokotonowy za 4zł.

Obudowa zamknięta powinna być max szczelna, bo ciśnienie w środku jest dużo wyższe niż w bass refleksie.

Wyższe ciśnienie to przydałyby się maty bitumiczne na ścianki ( w unitrze chyba zbyt solidne nie są) co do wytłumienia to wsadź wełny na ścisk.

Co do zwrotnicy to potrzebny jest ktoś dużo ode mnie mądrzejszy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w necie znalazłem ksiażke w PDF o budowie kolumn. Poszperaj a wszystkiego z niej się dowiesz. Od działania głośnika, ich typów, rodzajów obudowy, zwrotnicy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co lepsze: kupic gotową zwrotnice ktore zazwyczaj nie sa projektowane pod konkretne glosniki czy zostawic tak jak jest czyli na "poskrecane" kable ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.