Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze sprzętu.


Mierzwek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki,właśnie rozpoczynam swoją przygodę z muzyką. Zaczynam dosyć nietypowo gdyż chciałbym połączyć dwie rzeczy, kino oraz stereo.

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze sprzętu. To co na dzisiaj wiem i czego chciałbym się trzymać to kolumny.

Wybór padl na Focale 1027s/be bądź 1028be w zależności od ceny jaką uda mi się wytargować ^^

Proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu który sprosta tym kolumnom a jednocześnie zostanie wykorzystany w kinie domowym.

Tutaj pytanie czy iść w rozbudowę i dodatkowo do Focali dorzucić głośnik centralny oraz wbudowane w ścianę dwa głośniki tylne?

Czy mogę kwestię wzmacniacza zamknąc na amplitunerze stereo? Jaki odtwarzacz polecicie? Czy odtwarzacz z możliwościa czytania dvd/blu ray to dobra opcja?

Bardzo proszę o pokierowanie mnie we właściwą stronę ;)

Co do wymagań,chciałbym możliwie maksymalnie zminimalizować ilość sprzętu oraz zadbać o to aby stereo grało świetnie.

Pozdrawiam i czekam na wsparcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz KD to oczywiste że posiadać musisz przynajmniej zestaw 5.1 ja miałem 5.0 z braku miejsca ma woofa a fronty generowały ogromny bas w dodatku przekierowany został celowo na przody.

Jeżeli chodzi o minimalizowanie posiadanego sprzętu to Amplik i dobry odtwarzacz DVD lub Blu-ray

Konkretnych modeli Ci nie podam bo Focal jest poza moim zasięgiem i nie patrze w tym kierunku;-)

To tyle jeśli chodzi o nakierowanie,sam tak zaczynałem a skończyłem w stereo i tak już zostanie,może gdyby człowiek miał czas na filmy?wolę iść w teren z dzieciakami i foty popstrykać,przy czym opone piwną się troszke spali:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam wszystki,właśnie rozpoczynam swoją przygodę z muzyką. Zaczynam dosyć nietypowo gdyż chciałbym połączyć dwie rzeczy, kino oraz stereo.

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze sprzętu. To co na dzisiaj wiem i czego chciałbym się trzymać to kolumny.

Wybór padl na Focale 1027s/be bądź 1028be w zależności od ceny jaką uda mi się wytargować ^^

Proszę Was o pomoc w wyborze sprzętu który sprosta tym kolumnom a jednocześnie zostanie wykorzystany w kinie domowym.

Tutaj pytanie czy iść w rozbudowę i dodatkowo do Focali dorzucić głośnik centralny oraz wbudowane w ścianę dwa głośniki tylne?

Czy mogę kwestię wzmacniacza zamknąc na amplitunerze stereo? Jaki odtwarzacz polecicie? Czy odtwarzacz z możliwościa czytania dvd/blu ray to dobra opcja?

Bardzo proszę o pokierowanie mnie we właściwą stronę ;)

Co do wymagań,chciałbym możliwie maksymalnie zminimalizować ilość sprzętu oraz zadbać o to aby stereo grało świetnie.

Pozdrawiam i czekam na wsparcie.

no jeśli chcesz mieć fajne efekty to warto dołożyć do 5.1 zdecydowanie. A w tej branży nie ma jak w stereo, że masz 30 brzmień do wyboru. Masz Onkyo, Denon, HK, Marantz, Yamaha - Sony, Pioneery, Kenwoody itp lepiej odpuścić. Harmany dobrze grają, ale są dość awaryjne. Yamahy dla mnie grają za ostro i wg mnie w stereo z w/w są najsłabsze.

Onkyo to chyba faworyt, taki bezpieczny wybór. Ale najlepiej pójdź do salonu z jakimiś Focalami i posłuchaj też HK, Denona i Marantza.

 

Kino nie zagra Ci świetnie, chyba że wysoki model. W celu poprawy brzmienia polecam albo kupno nawet jakiegoś używanego CD Marantza za 2-3 stówy na allegro (przykład, ale bezpieczny wybór). Słuchanie na kd muzy z bluraya jest średnim motywem. Inną opcją jest DAC Arcama, świetny sprzęt, wstawiasz to między bluray a kino i jest bardzo dobrze, ale 9 stów za używkę chyba trza dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.