Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze niedrogiego sprzętu


borsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zapewne po raz kolejny zostaje poruszany wątek co kupić, nie mam pieniędzy etc

Ostatnio wpadłem na pomysł by spożytkować zarobione pieniążki .

Będąc w Saturnie odsłuchiwałem Denona pma 520 z Wharfedal-ami (jakimiś ze skończone produkcji)

mówiąc szczerze bardzo podobało mi się to brzmienie podczas wszechogarniającego hałasu.

Słucham głównie elektroniki , rocka , bluesa. Mój pokój w kształcie prostokąta o wymiarach 2,20 x 5,20.

Ale czytając że mimo wszystko MARANTZ PM5004 będzie o klasę wyższy .(nie słuchałem go )

Słuchałem natomiast YAMAHa A-S500 i jest to dla mnie zdecydowanie za ostry dźwięk.

Myślałem że ze spokojem wystarczą jakieś monitory do odsłuchu ale czy jest sens wydawać pieniądze

by potem kupić na coś nowego na podstawie ? Koszt jaki jest przewidziany na Głośniki to max 2 tys.

Niestety nie stać mnie będzie na odtwarzacz w tej chwili i czy będzie możliwość dołożenia jakiego Marantza

z CD + co koniecznie wyjściem USB ?

Chętne osoby proszę o pomoc w zestrojeniu tego.

Pozdrawiam,

Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam,

Zapewne po raz kolejny zostaje poruszany wątek co kupić, nie mam pieniędzy etc

Ostatnio wpadłem na pomysł by spożytkować zarobione pieniążki .

Będąc w Saturnie odsłuchiwałem Denona pma 520 z Wharfedal-ami (jakimiś ze skończone produkcji)

mówiąc szczerze bardzo podobało mi się to brzmienie podczas wszechogarniającego hałasu.

Słucham głównie elektroniki , rocka , bluesa. Mój pokój w kształcie prostokąta o wymiarach 2,20 x 5,20.

Ale czytając że mimo wszystko MARANTZ PM5004 będzie o klasę wyższy .(nie słuchałem go )

Słuchałem natomiast YAMAHa A-S500 i jest to dla mnie zdecydowanie za ostry dźwięk.

Myślałem że ze spokojem wystarczą jakieś monitory do odsłuchu ale czy jest sens wydawać pieniądze

by potem kupić na coś nowego na podstawie ? Koszt jaki jest przewidziany na Głośniki to max 2 tys.

Niestety nie stać mnie będzie na odtwarzacz w tej chwili i czy będzie możliwość dołożenia jakiego Marantza

z CD + co koniecznie wyjściem USB ?

Chętne osoby proszę o pomoc w zestrojeniu tego.

Pozdrawiam,

Kuba

nie - monitory nie dadzą Ci "tego czegoś" w tej samej cenie, tak co do zasady, zwłaszcza w rocku. Za ok 2 tys. zł możesz już mieć prawie Dali Zensor 5 po negocjacjach, spokojnie wysokie Paradigmy używane z allegro lub już Monitor Audio. W grę wchodzą też Boston Acoustics, Pylon Pearl, Indiana Line i Pure Acoustics Supernova w kategorii market (te ostatnie, najlepsze z marketowych). Także doradzam kupno podłogówek, na allegro możesz mieć niezłe już za 1.400 zł, Dali Concept 6 byłyby ok również.

 

CD przydałoby się jako źródło, niezłego Marantza można mieć za 150 zł, to dobre, dynamiczne cd, a kiedyś możesz do nich podpiąć daca arcama na przykład.

 

Odradzam kupno tych nowych marketowych wzmaków Denona czy Marantza. Marantz to minimum pm6004, ale spokojnie za 500 zł możesz nabyć dobrego używanego Nada, za 800 zł Rotela, za 1000 zł Audiolaba, za jakieś 1.500 zł Roksana Ka-1 mkIII, może jakieś AMC jest na allegro. To wszystko zagra Ci znacznie lepiej od tych nówek. Najtańsza lampowa Mingda też zagra znacznie lepiej od Denów i Marantzów. Nad + Dali, Roksan + Paradigm to są fajne połączenia. Tanio można wygarnąć Cambridge Audio, ale czy brzmienie tych wzmakó Ci podpasuje to nie wiem, trzeba je lubić.

 

Koniecznie odsłuchuj, ale błagaju - w salonach i porządny sprzęt;p;p, Nad powinien Cię zadowolić nawet używany, ale słuchaj słuchaj słuchaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.