Skocz do zawartości
IGNORED

[~2000 zł] Prodigy HD2 + HD555 - upgrade sprzętu


drag0nius

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę upgradować swój obecny domowy sprzęt, obecnie mam Audiotrak Prodigy HD2 + Sennheisery HD555.

 

Przejrzałem troche tematy o ww. karcie i słuchawkach za 1000+, powtarzała się opinia, że ta karta dźwiękowa nie nadaje się do tej klasy słuchawek. Z wybraniem się na odsłuch nie ma problemu, ale na chwilę obecną nie mam pojęcia z której strony temat ugryźć skoro dobre słuchawki niewiele miałyby zmienić.

 

Słucham przede wszystkim rocka (Seether, ToaD, Trapt, Nickelback, Serj Tankian, Skillet, Papa Roach itp.), w drugiej kolejności metalu (FFDP, Linkin Park, A7X), ale tez stosunkowo dużo innych gatunków (dajmy na to połowa rock, 1/4 metal i reszta losowo).

 

Nie mam żadnego doświadczenia z wyższej klasy sprzętem, do tej pory miałem:

  • HD555 + Prodigy HD2 - moje pierwsze słuchawki "średniej" klasy, nie mam im nic do zarzucenia,
  • AKG K370 + iPod nano 6gen - może trochę słabe basy, ale po spotkaniu z alternatywą (K374) gotowy jestem do takiego "stylu" wrócić,
  • AKG K374 + iPod nano 6gen - niewiele-ale-zdecydowanie zbyt mocne bassy,
  • Mee X7 + SGS3 Neo (i9301i) - w porównaniu do reszty marna jakość dźwięku, ale traktuję je jako sensowny kompromis między uprawianiem sportu, jakością dźwięku i ceną,

Zakładając, że w najbliższym czasie jestem gotowy wydać ~1000-1300 zł i w przyszłym miesiącu kolejny tysiąc, co i w jakiej kolejności radzilibyście wymienić?

Ewentualnie o czym poczytać w wolnym czasie? Przy takim zakupie może warto byłoby już zgłębić temat sprzętu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszym zakupem są słuchawki, ponieważ to one mają największy wpływ na to co słyszymy. Dopiero później dobierasz sobie do nich resztę toru, czyli źródło i wzmacniacz słuchawkowy. Ciężko mi coś konkretnego doradzić do tego gatunku muzyki, ponieważ sam słucham na takim bardziej uniwersalnym sprzęcie ale warto się zainteresować DT880/990/770 oraz HD600/650. Wszystkie są bardzo wygodne, pozawalają wielogodzinne odsłuchy co dla mnie przynajmniej jest bardzo ważne. Jeśli tym bardziej masz możliwość przesłuchania tych modeli warto się nimi zainteresować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu wszystkich 5 wstępnie wybrałem DT770, rozważałem jeszcze DT880 (bez takiego kopnięcia, ale otwarte więc pewnie wygodniejsze) w ostateczności wymienie.

Może poprostu zrobiły na mnie kosmiczne pierwsze wrażenie, ale na tą chwilę jestem przekonany że grały lepiej na sklepowym sprzęcie (nie żeby w tej chwili nie grały 2x lepiej od HD555 :) ).

 

Przewidzianego budżetu nie wykorzystałem (zostało ~700 zł w tym miesiącu) więc co dalej polecilibyście wymienić i czy w ogóle jest sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.