Skocz do zawartości
IGNORED

C.E.C TL5100 vs Theta Data Basic


muju

Rekomendowane odpowiedzi

>Elberoth

Jakość wyjścia cyfrowego zależy przede wszystkim od zegara - dlatego pisałem o cedekach es z zegarem tenta-a.

Zapewniam Cię, że w tej sytuacji to wyjście nie jest takie złe. Zresztą każdy używa takiego , jaki uważa za najlepszy ( w danej klasie ). Sam patrzę na to trochę inaczej ( skrzywienie zawodowe - patrzę na sprzęt pod katem konstrukcji i możliwości poprawy ). A procesor cx2500q jest jednym z najlepszych wyprodukowanych do sprzetu konsumcyjnego.

To z niego wychodzi spdif ( niestety tylko w formacie konsumenckim - aes/ebu nie da się z niego wycisnąć ). On plus dobry napęd to dobry początek drogi ku zrobieniu porządnego transportu. No, ale to wymaga trochę wysiłku....

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin -> po włożeniu DL do mojego systemu, różnica była jeszcze raz taka jak pomiędzy DVD Yamahy a transportem Thety ... aż usiadłem z wrażenia.

 

Szczerze mówiąc gdy to kupowałem (w ciemno) nie spodziewałem się zbyt wiele, raczej jakiś niuansów. Pamiętam, że jak ją pierwszy raz podłączałem, gdzieś sie akurat spieszyłem i chciałem tylko zobaczyć czy działa. Nie spodziewając sie usłyszeć na szybko żadnej różnicy, krytyczne odsłuchy planowałem zostawić na wieczór. Jednak już pierwsze 10s pierwszej płyty która była w odtwarzaczu sprawiły, że dosłownie usiadłem z wrażenia - po prostu usiadle, zdjąłem kurtkę i zamiast wyjść z domu siedziałem i słuchałem z niedowierzaniem.

 

System zagrał lepiej niż po zamianie pre z Krella KRC-3 na Jeffa Rowlanda Synergy IIi, czy z kabli AQ CV4 na Everest !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

jesli traktujecie je jako transporty to pewnie bez wielkiego znaczenia, 5100 ma 20 bit (1702) 51 ma 24 bit (1704), 51 ma toroidalne trafo w 5100 jest zwykłe. chociaż przyznam że słuchałem i tego ale rożnice są zauważalne jednak moim zdaniem minimalne. miałem kiedyś taki sprzęt pożniej TL1 ( tu owszem było wyraźnie lepiej). Barszo dużo dało zamówienie granitowej płyty wycuetej w kształcie wielkiej litery c ktore dociskalo napęd ceca - ważyło ledwo 40 kg- o tutaj róznica była ogromna - nawet po przerobieniu płyty przy tL1. Pózniej była przesiadka na marka levinsona i tutaj jakoś nie mam ochoty na zmiany ( inna sprawa że tani nie był).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.