Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrania m. klasycznej bliskie ideału...


Bartlomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchając ostatnio 4 koncert fortepianowy Rachamninova (zainspirowany jednym z postów na grupie), zacząłem się zastanawiać, dlaczego prawie zawsze podczas nagrań muzyki poważnej nieodzownymi elementami są kasłania, kaszlnięcia, trzaski krzeseł i wszystkie te dźwięki, które co chwila rozpraszają i nie pozwalają się skupić na muzyce. Wykonanie które słuchałem to doładnie jest: Martha Argerich - Piano, Recorded Live 12/1982 with the RIAS Symphony Orchestra Berlin Philips 446 673-2 [ADD]. Choć również na innych płytach, często słychać te dodatkowe "atrakcje”, które u mnie powodują podobne reakcję jak np. osobnicy, którzy w kinie przez cały seans objadają się popcornem albo chrupkami. Kielich goryczy przelał cherlawy kaszel jednego z muzyków, wyłączyłem płytę w połowie, bo już mi się odechciało jej słuchać. Nagrania chyba pochodziło z grudnia (patrząc na opis płyty), więc może wtedy panowała jakąś choroba, ale w takim razie wydawanie takich płyt mija się z celem no chyba że jedynie do słuchania w samochodzie...

 

Dlatego moja prośba: napiszcie, jakie Waszym zdaniem konkretne płyty (oczywiście nie tylko Rachmaninov) wydawnictw z muzyką poważną są godne polecenia od strony realizatorskiej nie tylko pod kątem brzmienia i wykonania ale również kultury muzyków oraz widowni. Na których można poczuć się jak jedyny słuchacz siedzący na sali przed którą gra zdrowa orkiestra pozbawiona drewnianych trzeszczących krzesełek ;-), bo ja jakoś nie mogę trafić... Dziękuję bardzo za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozart "Requiem", z Harmonia Mundi, pod Herreweghe

znakomita interpretacja i wykonanie + swietna realizacja (moim skromnym zdaniem)

podczas nagrania publiczność na sali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trudno mi polecić konkretne nagranie i łatwiej mi wskazać jest wytwórnie. Jeżeli muzyka współczesna to z pewnością produkcje wydawnictwa Wergo są one nie do pobicia tak jak i ich katalog. Z repertuaru starszego-klasycznego polecam MDG gdzie realizację są wręcz wzorcowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpisy, będę poszukiwał zaproponowane przez Was płyty. Jeśli inni mają swoich faworytów to również bardzo proszę o podanie tytułów.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.