Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Opera Loudspeakers


Adam901
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, remar napisał:

Quinty grają też bardziej przestrzennie niż Secondy, jednej i drugiej trzeba posłuchać bo Quinta to nie jest tylko większa Seconda i odwrotnie.

To są całkowicie rózne kolumny brzmieniowo i konstrukcyjnie... (Obydwie grają Cudownie ale inaczej )

Edytowane przez Kris2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kris2024 napisał:

Odpal Paweł na nich : Nenead Vasilic - płyta Cesta la Vie z roku 2022 ( Live )

Jedna z moich ulubionych płyt 😉

1 godzinę temu, Kris2024 napisał:

Muszę ich posłuchać ( jestem pewny, że to brzmienie jest kapitalne w moim typie ) Skoro zostawiłeś secondy to to nie jest przypadek, że teraz Sonusy u Ciebie pulsują 🙂

Ale przyznam że w głowie cały czas mam chęć przesłuchania u Siebie monitorów opera Callas 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Klipsche, które wyleczyły mnie z precyzyjnego chirurgicznego grania, Klipsche mają wszystko scenę, przestrzeń, precyzję, nisko schodzący punktowy bas, scena punktowo obsadzona poszczególnymi zawodnikami co do cm mozna ich lokalizować ale: to jest granie Giga jasne i sterylne. Jak od kogoś słyszę że szuka idealnej precyzji i musi mu błyszczeć to zawsze mówię posłuchaj Klipscha . Bas opery przy Klipschu brzmi jak subtelne muśnięcie. Klipsch = totalny brak spójności całości kazdy sobie rzebkę skrobie  🙂

Edytowane przez Kris2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris2024 napisał:

Mam jeszcze Klipsche, które wyleczyły mnie z precyzyjnego chirurgicznego grania, Klipsche mają wszystko scenę, przestrzeń, precyzję, nisko schodzący punktowy bas, scena punktowo obsadzona poszczególnymi zawodnikami co do cm mozna ich lokalizować ale: to jest granie Giga jasne i sterylne. Jak od kogoś słyszę że szuka idealnej precyzji i musi mu błyszczeć to zawsze mówię posłuchaj Klipscha 🙂

Miałem też kilka lat temu model R 28F ale mile je wspominam 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2024 o 13:45, remar napisał:

To mój trzeci zestaw kolumn, za każdym razem większe skrzynki i za każdym razem lepiej wypełnia pomieszczenie. Z ustawieniami kolumn mam małe pole manewru bo pomimo dużego pomieszczenia mam tylko jedno miejsce dla zestawu grającego. Bliżej ściany trochę lepszy bas i mniejsza scena, dalej od ściany na odwrót. I znów nasuwa się rozwiązanie z większą skrzynką 🤔 Dlatego też mam suba bo mogę odsunąć kolumny od ściany co daje mi lepszą scenę a jednocześnie nie tracę na niskich.

Reamar zrobiłeś test i odsunąłeś od ściany tylnej  ? ps.....im bliżej ściany (przy tym typie kolumn )  to pogłos a nie bas.. i koło basu to nie stało.....( to duduni to nie jest bas.... ) chyba, że tak lubisz.... (Fizyki nie oszukasz) Spróbuj nic nie tracisz możesz wyłącznie zyskać. ps zarówno Quinta jak i Seconda mają przepiękny mocno nisko schodzący czysty bas.... ( kwestia ustawienia kolumn w pomieszczeniu ) brzmieniowo taki bas ma rzadko, która kolumna.....Sprawdziłem u siebie bo to u mnie minuta w odległości od tylnej ściany 50 cm to nie jest bas to dramat.....

Edytowane przez Kris2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pawel k napisał:

To może opera grand Callas 🤔

NIE sądzę, że będzie miał więcej basu przy Grande Callas. Będzie miał więcej przestrzeni i powietrza nic więcej....(Wykończeniowo róznica porażajaca ale brzmieniowo.... to  Quinta to oczywiście moje zdanie do tego Quinta ma o 2db większa skuteczność )

Remar odpal kawałek nr 1 z tej płyty i napisz mi czego Ci w tym basie brakuje ok ? Hok-Man Yim: Poems of Thunder- Percussion

Edytowane przez Kris2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pawel k napisał:

 

One nawet mają bas tam gdzie go nie ma 😂

Z ust mi to Pawle  wyjąłeś sie koniakiem oplułem 🙂 Sie usmiałem 🙂 Ale tak jest naprawdę tam nawet flet ma bas nisko schodzacy hahahahahahah Niech Remar wypożyczy R f 7 iii to mu chałupe zburzy i sciany poprzestawia o dwa matery w każdą stronę jego sub będzie grał przy klipsach jak 5 cm głosnik 🙂

Edytowane przez Kris2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 90cm tył kolumn mogłem wysunąć. Nie chodzi o burzenie ścian bo suba mam ustawionego na jakieś 15% mocy i to wystarczy by wyrównać pasmo. Może wymyślam za dużo ale mam po odsłuchu takie przekonanie że F703 to byłby kolejny krok do przodu, to już naprawdę duże skrzynki, tylko ta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, remar napisał:

Do 90cm tył kolumn mogłem wysunąć. Nie chodzi o burzenie ścian bo suba mam ustawionego na jakieś 15% mocy i to wystarczy by wyrównać pasmo. Może wymyślam za dużo ale mam po odsłuchu takie przekonanie że F703 to byłby kolejny krok do przodu, to już naprawdę duże skrzynki, tylko ta cena.

Pokombinuj z ustawieniem...... Masz Giga dobre kolumny !!!!! Nie boję się tego napisać: Opera brzmi lepiej niż Proac ! i wyłacz tego suba....słuchałes ten utwór, który Ci podesłałem ? jak opiszesz Bas, który usłyszałeś ?

Edytowane przez Kris2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remar jeszcze inaczej: odpal z najnowszego Top Gun Maveris -Main Titles (You ve Been Called Backto Top Gun) właśnie ten utwór... i podkręć trochę na wzmacniaczu. i Opisz mi czego Ci brak 

2. DUNE -Hans Zimmer (dream of Arrakis )

Do czego zmierzam ? Przy tych utworach jest tyle basu, że sub tylko by to rozwalił i tak musi to u Ciebie grać ! opcji nie ma żeby nie grało !

Edytowane przez Kris2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.