Skocz do zawartości
IGNORED

!!panasonic 32px10!!- pomocy :-O


slayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

 

i bardzo proszę o pomoc

 

mam poważny problem, a mianowicie mam Panasonica tx32px10 i chyba za blisko postawiłem kolumny, ponieważ po bokach kineskopu zrobiły się pionowe odbarwienia szerokości około 3cm po obydwu stronach (przy wyłączonym TV wyglądają jak ciemniejsze paski, a przy włączonym przy krawędziach kineskop jakby dawał inne odcienie kolorów - jaśniej). Kolumny stały około 15-20 godzin tak przy TV, a od dwóch dni odstawiłem je ale te paski nie znikają. Wyłączałem tv całkiem z sieci ale i to nic nie dało (stał tak pół dnia)

 

Jeszcze raz bardzo proszę o poradę, czy coś z tą usterką da się zrobić

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego który ma takie (własnoręcznie zrobione) "urządzenie" do sciągania tego z kineskopów.

Wygląda to jak kierownica od malucha a robi się z tym takie "czary mary" na kineskopie i ściąga te paski.

Przejdz się do jakiegoś grzebka który naprawi telewizory i powiedz o co chodzi.

Sam widziałem jak to działa.Przryłożył magnez od jakiegoś głosnika do kineskopu i sie takie paski pojawiły po czym wziął owe urządzenie" podłączył do prądu i zaczął w powietrzu przed kineskopem jakieś koła rysować i nagle ............... myk

I wszystko było OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a można takie urządzenie samemu zrobić? Jeżeli tak to może ktoś ma jakiś schemat bo TV waży 60 kg - ledwo go wtargałem do domu, a takiego "servisanta" wezwać to min. 50zł + dojazd sobie liczą = ok 100zł (jak dzwoniłem...)

 

ps.

tyle że mnie martwią te paski jak tv jest wyłączony, bo gość z servisu zdziwił się że coś takiego też jest przy wyłączonym z sieci TV - wygląda to tak jakby się przebarwił kineskop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż nie dzwoń po servisach tylko poszukaj jakiegoś grzebka.

Najlepiej takiego który jest w temacie i naprawia "szperom" przywiezione z Niemiec stare TV.

Nie wiem jak jest z tym w Wa-wie ale tu gdzie mieszkam jest zagłębie "szperlingów" i pełno takich byznesmenów przywożących z zachodu TV,lodówki,pralki ........itp.i kilku takich grzebków co te złomy naprawia.

Jak pisałem mam znajomego który jest zakopany po uszy telewizorami w warsztacie.

Nie jestem pewien czy na 100% o to chodzi ale sam mi pokazywał jak to działa

.........................i działało !!

Najpierw wrzucił "cos" na kineskop a potem to "tym" ściągnął

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.