Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do nagrywania gier


MujStach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa, przypadkiem odkryłem waszą stronę i patrząc na zawartość i użytkowników uznałem, że możecie mi pomóc.

 

Na pewno są wśród was osoby, które miały już styczność z nagrywaniem wokalu, dźwięku czy też graniem w gry.

Ja właśnie potrzebuję słuchawek do gier. Muszę przyznać że sporo się wzoruję na tym artykule, gdyż w większości się z nim zgadzam -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Choć może macie co do tego własne zdanie.

 

Napiszę czego od słuchawek oczekuję:

1. Jak najlepsze pozycjonowanie przeciwników. Zawsze w tym radziły sobie chociażby Hyperx Cloud seria, jak i wiele Superlux (choćby HMC-6 coś tam).

Mam świadomość, że mogą się przez to nie równać z super dźwiękiem muzycznym, ale dlatego szukam w waszym serwisie w nadziei, że będę mógł połączyć przyjemne z pożytecznym.

 

2. Jeśli właśnie da się, to wyśrodkować z muzycznością samych słuchawek. Może się to łączyć z pozycjonowaniem, czyli żeby świetnie wyczuwały niskie tony że tak ujmę, a świetnie się też słuchało wysokich, średnica nie mniej ważna od wysokiej. Pewnie nie da się tego połączyć w tanich pieniądzach :p

 

3. Trwałość samych słuchawek. Często mi się zdarza że spadają mi ze stołu, albo dosyć mocno wyginam przypadkiem kabel przez dłuższy czas. Bo gdyby były też eleganckie, to pewnie wychodziłbym z nimi na zewnątrz, a wiadomo jak taki kabel potrafi się wyginać. No właśnie kabel, najczęściej właśnie mi się psuje z tego powodu, on tu na pewno będzie najważniejszy z całej obudowy

 

4. Prawdopodobnie jak ich nie zgubię czy coś (mówimy oczywiście o nausznych i przewodowych słuchawkach), to będą mi służyć dobre kilka lat, więc dobrze byłoby dobrać takie, co nie będę miał ich dość i będzie się dało nawet korzystać powyżej 6-8 godzin w ciągu dnia. To oprócz wygody pewnie warto dopisać o moich perypetiach odsłuchowych:

Słucham generalnie każdej muzy, nie nalegam na mocny bas, może być dla mnie nawet nieco lepiej niż punktowy, najważniejszy jest dźwięk ze szczegółami, bym mógł możliwie jak najwięcej szczegółów mógł wychwytywać przy moich środkach, o których zaraz wspomnę. Ponieważ nagrywam też z moim komentarzem i niedługo będę wyposażony w lepszy mikrofon, aktualnie chyba pójdę w Novox-NC1, to najważniejszy dla mnie będę jakikolwiek wokal. Z komentarzy wychodzi, że mam radiowy głos(oczywiście do przećwiczenia), więc może to będzie jakaś podpowiedź. Jeśli chodzi o preferencje brzmienia poza basem, jeśli można przy tylu szczegółach jeszcze coś skonkretyzować, to możliwie, to najlepiej ciepły i wyżej, choć w grach jest wiele mrocznej muzyki i dźwięków, więc to byłoby dla mnie raczej ważniejsze.

 

5. Cena nie powinna przekraczać 400 zł. Wiem, to bardzo mała sumka, ale jestem studentem, który się sam utrzymuje i tak nie wiem czy nie będę musiał brać takich słuchawek na raty, jakby wyszło za drogo. Poza tym nie mam aktualnie jakiegoś sprzętu mocno grającego. Mam wbudowaną kartę dźwiękową w płytę główną, więc nie powala jakość. Zaopatrzyłem się w tanią kartę dźwiękową za około 40 zł, która o dziwo na tyle dobrze działa, że i słuchawki swoje muzyczne i tani mikrofon musiałem ściszyć i też dzięki temu nieco jakość dźwięku się polepszyła, ale wiadomo że Mount Everest tym nie zdobędę. Także aktualnie i tak nie mam sprzętu odpowiednio do nie wiadomo jakich słuchawek, także wiem iż mocno komplikuje sprawę. Dlatego to dla mnie tak ciężko coś dobrać, kiedy z żadną nie miałem okazji odsłuchać.

 

Ewentualnie mogłyby być słuchawki do 600 zł na euro.com.pl, bo mam kupon rabatowy 200 zł na tą sieć sklepu. Listę przygotowaną daję tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moim początkowym i bezpiecznym typem są AKG K240 Studio, ewentualnie jakby mi się mocno poszczęściło ze znalezieniem, to AKG K550, czyli typy jak z artykułu wyżej. Chyba że macie właśnie swoje typy pod moje potrzeby.

 

I tu jest moje pytanie. Jeśli jest to możliwe, to dajcie mi swoje typy, jakie uważacie że będą odpowiednie na mój koszt i poza budżetem, jak i jedne słuchawki z listy euro, bo nie ukrywam, że tam bym najchętniej coś wziął. Piszcie co się da w komentarzach, nawet dalsze pytania, jeśli mogłoby to wam pomóc. Oczywiście trzeba się też liczyć z aktualną dostępnością danych słuchawek.

Jak się okaże że nie jesteście w stanie mi pomóc, to trudno, spodziewam się że to może być trudne zadanie, by coś dobrać przy takich środkach. Mimo to prosiłbym was o jakąkolwiek radę w tej sytuacji, będę wdzięczny za każdy komentarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.