Skocz do zawartości
IGNORED

Denon avr x1400h - problem z podłączeniem


Romekjas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Napotkałem na 2 problemy podczas podłączania tego amplitunera na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w instrukcji:
 
1. Podczas włączania urządzenia (pilotem od telewizora - Panasonic) włączają się oba urządzenia zarówno TV jak i amplituner jednak nie ma obrazu, jest tylko dźwięk. Naciskając przycisk zrodla AV na pilocie telewizora i nie robiąc żadnych zmian podświetla się domyślne źródło HDMI (arc) i wszystko zaczyna działać. Niezbędne jest jednak naciśnięcie tego przycisku co nie jest komfortowe. Czy mają Państwo pomysł co należy przestawić?
 
2. Podłączenie dvd nie posiadającego wyjścia HDMI, podłączam je przewodami 3xRCA, zmieniam ustawienia zgodnie z instrukcją na wejścia analogowe oraz video zgodnie z tym jak fizycznie podłączyłem jednak nic się nie dzieje, nie ma obrazu ani dźwięku..Tu również poproszę o wskazówki co zrobić.
 
Pozdrawiam
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

1. Prawdopodobnie jakieś opcje do włączenia w TV związane z ARC i HDMI-CEC (nie wiem jak się CEC nazywa w wydaniu Panasonica, musisz poszukać), oraz oczywiście włączenie tych opcji w amplitunerze. Trzeba pokombinować z odpowiednią kombinacją ustawień. Ewentualnie taki urok współpracy tych sprzętów czyli kwestia implementacji CEC i współdziałanie w tym zakresie.

2. DVD podłączasz jak rozumiem do amplitunera tymi przewodami? Coś musiałeś pominąć w ustawieniach, poszukaj w opcjach ogólnych odpowiadających za wejścia analogowe, żeby była możliwość wypuszczenia tego sygnału przez HDMI do TV. Być może masz ustawione np. wyjście z upscalingiem do 4K, a amplituner nie pozwala na taki upscaling w przypadku wejść analogowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.