Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do AVR-3808


Piotr Brzyski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem je zmienię!
No to jak w temacie. Obecny zestaw chcę sprzedać ( Tannoy M2, Mc, msub). Były jeszcze M1, ale nastąpiła mała wymiana na zacofane nawet jak na prl altusy 140. Na szczęście nie permanentnie. Zastanawaim się czy temat oby na pewno powinien znajdować się w zakłądce Kino Domowe, ale zaryzykuje. W obecnym pomieszczeniu rezygnuje z kd. Niby większe, ale nie mam jak ustawić tylnych głośników, ponadto obecnie nie mam tv i nie mam pojęcia kiedy takowy jednak zakupie. Wszystko ładuję w moją inną niż audio, zajawkę :d Docelowo do amplitunera miał być podpięty xbox i może plejak2, czasami najdzie mnie ochota na ogranie tytułów z dzieciństwa. Tak naprawdę z funkcjonalności amplitunera w moim obecnym przypadku, to korzystam tylko z radia internetowego, czasami podepnę laptopa przez hdmi, reszta spotify z tableta (tablet jako prymitywne urządzenie sieciowe :v) A więc czy Amplituner ma jeszcze sens? Moim takim mokrym snem od dłuższego czasu jest HK990, ale ciężko takowego upolować, w dodatku nie wiem jak cenowo wygląda(poproszę o info, jak ktoś zorientowany). Nie chciałbym dawać za niego więcej, niż mogę wziąć za mój obecny amplituner, ale coś czuję że uzywany nadal kosztuje sporo więcej. No i niezależnie czy HK czy Denon, coś fajnego do płyt cd też będę szukał.
Ale z drugiej strony żeby nie było, lubię brzmienie tego ampla, ale głośniki nie dają chyba jednak rady. Em dwójkom brakuje dynamiki i się zlewa dużo treści ze sobą. Basu tez jakoś tak, średnio na jeża. Z subem spoko, ale DUDNI w pomieszczeniu obok. Myślę że za swoje głosniki mógłbym wziąć 1500-1800, bo stan jest naprawdę bardzo dobry, na suba mam nawet papiery jeszcze. No tylko że ma małą wadę(mój poprzedni temat). Tutaj tez nie chciałbym dopłacać milionów monet, w sumie to im mniej tym lepiej, ale żeby też nie było takich oszczędnosci, że znowu będę szukał czegoś innego. No to tak: Słucham niemalże wszystkiego, ale najbardziej to lubię coś z playlist typu All Out 80s. Pomieszczenie ~18m2, całkiem dobrze wygłuszone, prostokąt, na poddaszu ale nie aż takie złe poddasze, wykończone boazerią, a nie płytą gipsową, na podłodze dywanik. W pokoju tez jest łóżko firanki itd. Głośniki na krótszej ścianie. Czego oczekuję? Większej precyzji, szczególnie na górze. Jakieś to takie mułowate strasznie. Sama temperatura tego zestawu chyba mi pasuje. Nie mam porównania z niczym innym za bardzo ? No i bas. Taki żeby cichy było go słychać i żeby nisko schodził i miał swoją kulturę. Nie potrzebuję żeby bebechy mi w środku przetrzepało, a sąsiad się wkurzał że mu szklanki z kredensu powypadały ( mieszkam w domu, nie w bloku), z drugiej strony jak odkręcę potencjometr, to fajnie byłoby usłyszeć coś miłego. Mam nawet swoje typy, ale zróbmy to troszkę inaczej. Sam do końca nie wiem jak określić jaki dźwięk lubię, a audiofil ze mnie żaden. Po prostu lubię dobre brzmienie, ale nie umiem opisać co się za tym kryje. W związku z tym, co zagra z denonem najlepiej? I czy w ogole z denonem (przypominam wątek wcześniej z hk990).

Wypatrzyłem sobie
B&W DM603 s2
Magnat quantum 675 ( wiem, br z tyłu. Ale i tak chyba zejdzie niżej i będzie lepszy bas niż w m2)
Mission m33/34/35
Dali Zensor 5

Tannoy M3/M4.
Roth Oli 40
Monitor Audio RS5/RS6
No i tutaj troszkę drożej
Monitor Audio RX6
Dali Ikon6

I w sumie było jeszcze klika innych, coś z Kef i Jbl, już nie pamiętam. Nie wiem dlaczego, ale mam najbardziej ochotę na Monitor Audio Rs6, a zaraz po tym jest B&W i Magnat, potem gdzieś Dali. 
Co sądzicie? Coś polecacie jeszcze czego tu nie ma?
Kur... dlaczego ja się tak rozpisuje...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.