Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

H80 pytanie o poziom głośności


sylwesterw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Klubowiczów!

Z chęcią dołączę do klubu jako świeży nabywca Hegla H80. Mam prośbę do użytkowników tego modelu: po przejściu na Hegla z Atolla in80 mam dziwne wrażenie, ze Hegel gra znacznie ciszej mimo porównywalnych mocy. Poziom dźwięku muszę ustawić na około 45-50 w skali do 99,  a rozkręcenie wzmacniacza do maksymalnego poziomu nie powoduje ataku serca u sąsiadów;) Nie zależy mi oczywiście na dyskotekowym nagłośnieniu, ale ponieważ wzmacniacz kupiłem używany, więc nieco się zaniepokoiłem, czy "ten typ tak ma"? Dodam, że źródłem jest Marantz SA7001 i Arcam Airdac z tidala, a kolumny to Dynaudio X14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moze byc poniewaz hegel H80 powinien byc zestawiany z kolumnami o wysokiej skuteczności. Mozna  poprawic sytuacje zmieniajac kabel zasilajacy, gdyz hegle naprawde sa ograniczane przez te fabryczne.

Jezeli ktos szuka rozwiniecia H80 ale ma trudne kolumny w ciemno moze brac H300.

H300 wspanialy wzmak, mam gram i jak przyjdzie zmiana to tylko na H390 lub H590.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
W dniu 10.01.2020 o 15:35, sylwesterw napisał:

Witam Szanownych Klubowiczów!

Z chęcią dołączę do klubu jako świeży nabywca Hegla H80. Mam prośbę do użytkowników tego modelu: po przejściu na Hegla z Atolla in80 mam dziwne wrażenie, ze Hegel gra znacznie ciszej mimo porównywalnych mocy. Poziom dźwięku muszę ustawić na około 45-50 w skali do 99,  a rozkręcenie wzmacniacza do maksymalnego poziomu nie powoduje ataku serca u sąsiadów;) Nie zależy mi oczywiście na dyskotekowym nagłośnieniu, ale ponieważ wzmacniacz kupiłem używany, więc nieco się zaniepokoiłem, czy "ten typ tak ma"? Dodam, że źródłem jest Marantz SA7001 i Arcam Airdac z tidala, a kolumny to Dynaudio X14.

Dynaudio X14 mają efektywność [dB] - 80, także tak jak wcześniej wspomniał CEzAR21 one mogą tu być problemem. Fakt że H80 gra dopiero od 50 wzwyż jest często spotykaną opinią na forach.

Edytowane przez Radio_gaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.