Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana Yamaha RX-A550 Dobór sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadarzyła się okazja wymiany mojego amplitunera rx a550. Obecnie mam zestaw 5.0, w tym fronty Elac fs 78. Szukam czegoś lepszego co na tą chwilę wykrzesa więcej z w/w kolumn docelowo również nie wykluczam wzmacniacza dlatego szukam czegoś z preoutem. Z racji trudnego dostępu amplitunerów w danym momencie rozglądam się na rynku wtórnym. Znalazłem dwie opcje yamaha rx a 1050 lub onkyo rz730. Co będzie lepsze waszym zdaniem od mojego obecnego amplitunera i który lepiej poradzi sobię na tą chwile z elacami. Muzyka którą słucham to głównie muzyka elektroniczna, rap. Yamaha odpowiada mi brzmieniowo ale szukam czegoś mocniejszego. 

Racja, do muzyki o jakiej piszesz potrzeba dobrego wzmocnienia. Skoro pasuje Ci brzmienie Twojej Yamahy - to słusznie rozważasz okolice brzmieniowe Yamahy/Onkyo. Paradoksalnie - to Onkyo np. serii RZ8xx będzie miało bardziej podobne brzmienie do Twojej obecnej Yamahy, tylko pokazując wyższej klasy brzmienie, i oczywiście dysponując większą mocą. Yamahy 10x0 mają brzmienie bardziej selektywne, można by rzec wyszczuplone, choć z dużo lepszym zejściem i uderzeniem basu od słabszych Yamah. Onkyo zagra nieco gęstszym dźwiękiem, za to niestety z gorszym zejściem.

No i właśnie - dla Yamahy 10x0 konkurentem jest Onkyo RZ8x0 - i to od tych modeli zaczynają się lepsze DAC-i, lepsze przedwzmacniacze, niż w niższych seriach. Jeśli więc wybór ograniczałby się wyłącznie do 1050 vs. RZ730 - no to Yamaha zagra obiektywnie lepiej i z lepszym potencjałem na rozbudowę o zewnętrzną końcówkę mocy. Jeśli jednak znalazłoby się jakieś Onkyo RZ8x0 - to ono ma nieco lepszy potencjał na uzupełnienie o końcówkę mocy.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.