Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ ?


Cichy71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Szukam wzmacniacza, oprócz monitoroów Emotivy kolejnym elementem toru jest cedek Marantz cd6006.

Od razu napiszę że budżet jest mocno okrojony, więc zapewne skończy się na używkach. Marzenie to max 700 PLN, ale 1000 też jakoś przeżyję, choć to już ostateczność. Ma to lepiej grać niż amplituner KD Marantz SR-7000, choć akurat ten model zaskakująco dobrze radzi sobie w stereo. Jednak przyszedł czas na zmiany - nowe monitorki, w miarę nowy cedek, pozostał więc ostatni element toru. Dlaczego taki niski budżet? Po ostatnich wydatkach nie stać mnie na więcej a jeżeli kupię jakiś dobry, starszy wzmacniacz to nie będzie bólu. Kiedy za rok, dwa znów stanę na nogi to kupię coś lepszego, nowszego a obecny zakup potraktuję jako sprzęt przejściowy.

Słucham jazzu (także tego mocniejszego czyli fusion), kameralnej klasyki, instrumenty solo i to jest 3/4 mojego całego odsłuchu. Lubię także lekki pop, stary rock, starą elektronikę w typie Kraftwerk... ale generalnie wzmacniacz ma pasować przede wszystkim do jazzu i klasyki. Wiem że przy takich wymaganiach ten budżet może być grubo za niski ale wierzę że coś wymyślimy 😉

Znalazłem już kilka ofert w sieci ale nie wiem jak się do tego odniesiecie. Stary Rotel RA - 820 BX3, NAD C316 BEE, stary NAD 3125, Yamaha RX-797, Yamaha A-S 301. Szukałem jakiegoś sensownego Marantza ale zarówno nowsze jak i starsze używki osiągają dziwne, zawyżone ceny, szczególnie te starsze cenione modele jak PM68, 80, 88 czy 7200.

Może macie jakieś inne ciekawe propozycje?

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam - Darek

 

 

 

 

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Eemeryt napisał:

Może ta Yamaha z gwarancją by była warta uwagi ?  https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-yamaha-as-301-CID99-IDO4fMT.html#9d242dbd2a   

Myślę że za 1000 zł. oczywiście przy ,, dobrym targu ,, warto .

No właśnie taką samą Yamahę też na Olx znalazł mi kolega z tego forum za jedyne 500 PLN !!!, z tym że bez pilota i zapewne ze dwa lata ma. Biję się z myślami bo dużo dobrego przeczytałem o tym starym Rotelu i o NAD C315BEE. Z drugiej strony to nie uważasz że ta Yamaszka mogłaby za bardzo rozjaśnić? No te Emotivy to ciemne na pewno nie są. Kurtka blaszka.🤔

Edytowane przez Cichy71

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.