Skocz do zawartości
IGNORED

Denon avc-x3700h vs avr-x4700h


gokar83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Prośba o pomoc. Nie siedzę w amplitunerach bo jestem od zawsze miłośnikiem stereo - tu jednak wybieram sprzęt pod kuzyna. 

Potrzebujemy coś "od ręki" bo ostatnio jak pytałem w sklepach z elektroniką to były pustki. To były czasy gdy denon 4700 jak był to wyceniany dla mnie na 7400 🙂 teraz jak widać cena już jest 10 tyś 😉 i stąd moje pytanie i moje rozterki. Bo te 10 tysięcy to już trochę waży a zauważyłem model niższy za ok 6600 🙂 tylko pytanie ile tracę?? 

 

Tak w skrócie - wielki salon, akustyka trudna. Zestaw 5.1 od Akkusa - Monolity. Do tego strefa 2 na głośnikach stereo podwieszanymi na tarasie - tu nie pamiętam modelu - coś z serii definiteaudio o ile nie przekręciłem nazwy.

Zasilane to jest starym wysokim modelem Onkyo.

 

Jaki  jest cel zmiany?? Otrzymać nowe rozwiązania technologiczne jak bluetooth, streaming, heos - możliwość kalibracji dźwięku mikrofonem do 5.1 to dodatkowy bonus jakiego wcześniej nie było. To jest główny powód.

Wymagania od dźwięku są takie - żeby nie było gorzej... czyli to nie może być jakiś budżetowy niski model. Musi to sobie jakoś radzić w stereo. Nie wymagamy fajerwerków bo budżet jak widać jest ograniczony - wybór padł na markę Denon ze względów wizualnych oraz ze względu na system heos, którego używam w marantzie i polecam. Plusem tez jest wyświetlacz w denonie - większy niż w modelach marantz.

 

Pytanie również do branży - jak wygląda obecnie dostępność. Czy różnica między tymi modelami jest jakaś znacząca?? 

Moze jest jakiś czarny koń na rynku ampli, którego warto rozważyć??

 

Bede wdzięczny za pomoc.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gokar83

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • gokar83 zmienił(a) tytuł na Denon avc-x3700h vs avr-x4700h

Wybrałeś modele Denona, o których można powiedzieć wiele dobrego i od których można wymagać naprawdę dobrej jakości dźwięku w kinie jak i w stereo, choć tutaj zawsze będzie kompromis w porównaniu do typowych zestawów stereofonicznych. Oba modele ewidentnie lepiej radzą sobie z dźwiękiem stereo od modeli tańszych takich jak AVR-X2700H, czy 1700H i za to warto Denona pochwalić, ale okupione jest to większą ceną. Modele 3700 i 4700 również między sobą nieco różnią się między sobą w kwestii dźwięku stereo, ale tu między nimi różnica jest mniej zauważalna niż w modelach niżej klasyfikowanych. Czy warta jest dopłaty kilku tysięcy to zawsze trudne pytanie. W końcu dostajemy w modelu 4700 nie tylko nieco lepszy dźwięk w stereo, ale również i w kinie dzięki zastosowaniu lepszego procesora DSP, fanatycy kina pewnie mogliby na ten temat napisać nieco więcej. Różnica w cenie to również różnica w mocy obu urządzeń i tu można powiedzieć 20W to niewiele, ale w amplitunerach kina to dość ważny aspekt bo pozwala grać swobodniej bardziej wymagającym kolumnom. Model droższy ma również możliwość zasilania dodatkowo dwóch stref. Pewnie coś pominąłem i użytkownicy tych amplitunerów może coś jeszcze od siebie dodadzą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być nie gorzej niż ze starym wysokim modelem Onkyo, to koniecznie zabrałbym parę kolumn do jakiegoś salonu audio i podłączył do amplitunera w ramach odsłuchów. Żeby się nie okazało, że na nowym sprzęcie nie wieje nudą dopiero w przedziale 15-20 tys, szczególnie w kwestii słuchania muzyki. Oczywiście możliwe, że znajdziemy w brzmieniu "tańszego" nowego amplitunera coś, co przypadnie nam do gustu - i wtedy sprawa załatwiona, ale bez odsłuchu nie wyobrażam sobie takiego zakupu, bo amplitunery dodają/zabierają z dźwięku bardzo dużo, i każdy robi to po swojemu. Oczywiście, jak zauważył Q21, modele 3700 i 4700 to już nie najniższa półka, ale czy zagrają one na tyle nienudno jak stare wysokie Onkyo - polecam sprawdzić osobiście.

Jeśli więc brzmienie nowego ampli nam się spodoba - po "kłopocie". Jeśli nie - do sieciowych zastosowań istnieją również... odtwarzacze sieciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę, trzeba odsłuchać. Miałem kiedyś Onkyo NR818. W stereo słabo, ale za to w kinie rewelacja. Dynamika pierwsza klasa, o nudzie nie ma mowy. Natomiast DENON 4300H już taki zadziorny jak Onkyo w kinie nie był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się ruszył do przodu.

 

Zakupiony denon 3700 - pierwsze testy za kilka dni to dam znać co i jak. 

 

Stary Onkyo to model tx-nr905b - dziś odpaliłem go na chwilę w moim stereo to na pierwszy odsłuch całkiem całkiem. Strasznie ciężki, strasznie dużo guzików - bo ja jestem zwolennikiem prostoty jednak, ale coś tam potrafi. 

Pewnie pójdzie do ludzi za chwilę - jak ktoś zainteresowany to pw 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ale jary model. Miałem go kiedyś i żałuję że sprzedałem. 

Mimo że to wiekowy sprzęt.

Denona masz z kolei na wypasie pod kątem technicznym. Brzmienie już nie tak ekspresyjne i dokładne. Ale to dobry amplituner. Szkoda że już nie w dobrej cenie

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.