Skocz do zawartości
IGNORED

Sygnał DTS z karty dzwiekowej


jakobs

Rekomendowane odpowiedzi

Mam karte muzyczna z z dzwiekiem 5.1 i polaczylem ja z Amplitunerem za pomoca kabla optycznego. Sciągnelem pliki (.wav) kodowane za pomoca DTS i kiedy odpalam to to slysze jeden wielki szum. Czy mozliwe jest odtworzenie tego pliku na kompie?

Dzieki za odpowiedzi.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/16511-sygna%C5%82-dts-z-karty-dzwiekowej/
Udostępnij na innych stronach

Dzwieki zwykle czy to audio czy mp3 graja dobrze. Chodzi mi o szum z glosnikow po odtworzeniu plikow kodowanych DTS na kompie. Nie wiem co jest nie tak czy Amplituner nie toleruje takiego zrodla dzwieku jakim jest komputer czy używam nie takiego odtwarzacza a probowalem WMP, Winamp

IMHO słyszysz szum, poniewaz próbujesz wysyłac zdekodowany dźwięk z komputera. A nie masz pewnie zainstalowanego dekodera DTSu (sa zwykle w najwyższych wersjach softwarowych playerów DVD - czytaj płatnych). Powinieneś ustawić w sterownikach karty/playera, aby wysyłał nieobrobiony sygnał audio przez wyjście cyfrowe.

Spróbuj może tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chyba będzie potrzebny player z obsługą DTS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witaj.

 

Z tego co wiem (a interesuję się, bo sam miałem problem), większość kart muzycznych, przed wypuszczeniem sygnału na SPDIF, robi upsampling (tak to się chyba nazywa) do 48kHz. W przypadku filmów z DTS, gdzie próbkowanie dźwięku wynosi dokładnie 48kHz, zewnętrzny amplituner ładnie wykryje DTS i będzie go poprawnie dekodował. Inaczej ma się sprawa z audio, ponieważ tu jakość próbkowania wynosi 44kHz. Następnie sygnał ten jest poddawany modyfikacji, i wypuszczany jak już napisałem w formie 48kHz. Problem ten dotyczny np. wszystkich Liveów, czy Audigy, natomiast są karty, dzięki którym można sobie posłuchać audio DTS. Jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie.

 

Pozdrawiam.

jeżeli chcesz odtwożyć plik wave na komputreże to są 2 wyjścia - 1 nagrywasz plik/pliki na cd jako audio - wtedy wkładasz do napędu i odpalasz programem typu power dvd - tylko wtedy sygnał DTS zostanie rozpoznany przez program. Żadne dekodery DTS sobie nie poradzą ze zwykłym plikiem, ale jest już obejście a mianowicie juz jakiś czas temu pojawił się program który łyka plik wave jako sygnał a nie jako dzwięk - co za tym idzie juz nie trzeba nagrywać płyty czy wysyłać sygnału cyfrowo do amplitunera z dekoderem - jest to program "VideoLAN" zwany także "VLC media player" - program który jest bezpłatny i ma wszelkie dekodery - jedyny jego mankament to to ze jest toporny i nie wygodny. Ale to jest właśnie rozwiązanie Twojego problemu :)

 

Pozdrawiam

Oczywiście masz rację, ale mi chodziło o problem przesyłu zakodowanego sygnału do zewnętrznego amplitunera. Zdekodować na komputerze za pomocą odpowiedniego programu to rzeczywiście nie jest problem (acz słusznie zauważyłeś, że większość dostępnych playerów nie dekoduje przy otwieraniu "z pliku").

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.