Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do 2200zł (Muzyka, KD)


3oerey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zastanawiam się, jaki amplituner kd kupić do 2200zł (używany), i czy mam sens kupywania czegoś lepszego posiadając obecnie Onkyo TX-NR656

Tak jak wyżej napisałem, obecnie posiadam Onkyo TX-NR656, i jestem z niego w miarę zadowolony. Pracuje on w pokoju 17m^2 na poddaszu. Amplituner służy do słuchania muzyki i samego kd w proporcjach 60/40 (Muzyki słucham w 5.0, muzyka w stereo mi nie wystarcza, brakuje mi tego otaczającego mnie dźwięku, chociaż ewidentnie w stereo jest lepsza jakość. Z amplitunera KD w takiej cenie raczej dobrego dźwięku przestrzennego nie uzyskam, ale cos za cos ;)) Bynajmniej, mojego onkyo kupiłem za 1kzł (nieuszkodzony nienaprawiany nieskazitelny stan, i w takim został utrzymany.) Obecnie chodzi on w granicach 1500-1800zł na olx, i zastanawiam się czy nie sprzedać go i nie kupić czegoś lepszego.

Obecnie posiadam mieszankę tanich starych kolumn (Fronty z philipsa od starej wieży, centralny i surround od eltax model discovery) W niedalekiej przyszłości na pewno je wymienie, myślę o kolumnach od Dali, Mission, Wilson (concept, zensor/m32i, m34i/raptor),lecz co do tego z chęcią posłucham rady bardziej doświadczonych ode mnie 😉

Chciałbym, aby amplituner który kupie miał przynajmniej 7 końcówek mocy (planuje rozbudować system do 5.1.2/7.1), nie korzystam z drugiej strefy, więc mi to niepotrzebne. Airplay, jako iż nie zawsze chce mi się włączać komputer (muzykę streamuje z apple music w lossless, komp podłączony po hdmi z karty graficznej.) Sporo czytałem na ten temat, i myślę o Denonie AVR X3300W, X4000, Marantz SR6011, Onkyo TX-RZ720 (Z chęcią poznam też propozycje innych marek itp, to co napisałem to tylko sugestie tego co znalazem w swoim przedziale cenowym) Na brzmieniu się nie znam, lubie dźwięk ocieplony- tyle wiem. Miałem kiedyś Pioneera VSX-323, brzmienie było okej, onkyo po kalibracji i zabawą EQ też mi pasuje. 

Podsumowując: Czy opłaca mi się sprzedać obecny i dołożć pare stówek na lepszy amplituner czy pierw zainwestować w lepsze kolumny i suba? oraz lepiej iść w 5.1.2 czy 7.1? Ewentualnie 7.1.2 czy 9.1 z lepszym amplitunerem? 

Dzieki wielkie z gory, czekam na rady, bo sam nie wiem lepiej. Pozdrawiam!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
On 1/15/2024 at 5:05 PM, 3oerey said:

Podsumowując: Czy opłaca mi się sprzedać obecny i dołożć pare stówek na lepszy amplituner czy pierw zainwestować w lepsze kolumny i suba?

Osobiście zacząłbym od lepszych kolumn, bo to one w większym stopniu decydują o efekcie końcowym. Skoro to jakieś popierdółki od "wieży" to nawet lepszy amplituner niewiele tu zmieni.

On 1/15/2024 at 5:05 PM, 3oerey said:

lepiej iść w 5.1.2 czy 7.1?

To zalezy czy masz co oglądac w Dolby Atmos. Jesli tak, to moim zdaniem warto isc w Atmosa. I to najlepiej 7.1.4 jesli planujesz zmianę amplitunera 😉 oczywiscie ilosc potrzebnych głosnikow wzrasta ale to nasze hobby nigdy tanie nie było 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.