Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie głośniki i czy zainwestować w kartę dźwiękową?


Danilo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam głośniki Modecom MC-HF60, słuchawki Audio-Technica ATH AVC500. Sygnał z karty zintegrowanej H61M-K - ALC887. Chciałbym zmienić głośniki i myślę nad Edifier S1000 MKII. Brałem też pod uwagę Edifier R2750DB oraz SVEN MC30. Mam kilka pytań:

1. Czy w kwocie do 1000zł Edifier S1000 MKII to dobry wybór?

2. Czy zainwestować w niezintegrowaną kartę dźwiękową np. Creative Labs Creative Sound Blaster Z SE lub tańszą Creative SB Audigy RX?

3. Czy dwa wolne porty oznaczone jako PCIEX1_1 oraz PCIEX1_2 (małe gniazda umieszczone pod większym PCIEX16 będą zgodne z powyższymi kartami dźwiękowymi?

4. Lepiej podłączyć analogowo czy wyjściem optycznym?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Danilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebujesz wielkonanalowa karte zintegrowana?

Czy nie wystarczy zewnetrzna karta stereo podlaczona orzez USB typu focusrite solo albo zewnetrzny USB DAC z regulacja glosnosci i wyjsciem na aktywne monitory + sluchawki typu fiio 5k pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie w zestawie PC stereo korzystam z SB Audigy RX + Microlab Solo 7c - gra to dobrze ale rozglądam się za nowym sprzętem. Po "researchu" odrzuciłem opcje z wymianą kartą dźwiękowej na lepszą. Zresztą najpierw chciałem jakieś głośniki komputerowe - okazało się że w zasadzie oprócz  Edifiera to niewiele na rynku się dzieje. Przez chwilę myślałem nawet nad pasywnymi podstawkowcami + wzmacniacz ale one średnio lub wcale nie nadają się do bliskiego pola więc doszedłem do wniosku że biorę aktywne monitory studyjne bo mają korzyść w postaci przystosowania do odsłuchu w bliskim polu właśnie. Wpinane będą do DAC'a SMSL DL200 (którego dopiero chcę kupić) bo ma odpowiednie wyjścia i najnowszy chip ESS SABRE ES9039Q2M. Wszystko poparte dobrymi recenzjami. Mam jeszcze w domu toppinga dx3 pro+ ale on nie ma zbalansowanych wyjść które przydają się przy współpracy z monitorami studyjnymi i jak zdecydujesz się na to rozwiązanie to na to należy zwrócić uwagę. Ja toppinga używam w salonie do kolumn podłogowych + laptop przez bluetooth (oczywiście LDAC 96khz) - ten smsl dl200 również ma tą opcję.

Tak czy inaczej moim zdaniem szukaj DAC'a - podpinasz to do kompa przez USB i odrazu wykrywa jako karte dzwiękową nic nie musisz instalować a dzwięk jest lepszy niż z karty dzwiękowej + możesz tego sprzętu uzywać z telewizorem, laptopem, konsolą 🙂

Co do samych monitorów to chyba wezmę FOCAL Alpha EVO 80 bo mają nisko schodzący bas - poniżej 40hz i chyba najlepsze opinie w tej cenie. Tobie również polecam rozwiązanie z monitorami studyjnymi, w razie jak nie FOCAL to wiem że PRESONUS, KRK, Adam Audio i kilku innych mają też ciekawe opcje i na pewno znajdziesz coś dla siebie. O ile spłaszczona krzywa tonalna (ciekawe czy tak to się nazywa) Tobie nie będzie przeszkadzać.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aG3nt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.