Skocz do zawartości
IGNORED

Uszkodzony wzmacniacz lub kolumny


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@xdomiŁatwiej spalić tweeter niż bas. Jak naciskasz membranę równomiernie i prostopadle do dołu i słyszysz tarcie/ chrobot to zapewne jak kolega wyżej mówi coś się stało z cewkami głośnikowymi, nie tymi w zwrotnicach. Mało prawdopodobne abyś uszkodził zwrotnice to byś raczej nic nie uslyszał z tych basowych głośników, ale wcześniej uwalilbys tweetery. Najłatwiej wyjąć głośniki i sprawdzić przebieg impedancji na DATS lub Clio. Popytaj w swojej okolicy, może ktoś ma, to trwa dosłownie chwile jak ktoś ma sprzęt na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Airmike napisał:

@xdomiŁatwiej spalić tweeter niż bas. Jak naciskasz membranę równomiernie i prostopadle do dołu i słyszysz tarcie/ chrobot to zapewne jak kolega wyżej mówi coś się stało z cewkami głośnikowymi, nie tymi w zwrotnicach. Mało prawdopodobne abyś uszkodził zwrotnice to byś raczej nic nie uslyszał z tych basowych głośników, ale wcześniej uwalilbys tweetery. Najłatwiej wyjąć głośniki i sprawdzić przebieg impedancji na DATS lub Clio. Popytaj w swojej okolicy, może ktoś ma, to trwa dosłownie chwile jak ktoś ma sprzęt na wierzchu.

No dobra ale tu nie tylko jest problem z bassem, jesli nie przeczytales calego tematu to jak pisałem graja cicho, zmieniło sie brzmienie na bardziej suche i ogulnie graja jak radyjko teraz, szkoda dajej snuć domysły, jak dam do serwisu wzmaka to juz wszystko bedzie wiadomo bo jest jak w tym czeskim filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, xdomi said:

No dobra ale tu nie tylko jest problem z bassem, jesli nie przeczytales calego tematu to jak pisałem graja cicho, zmieniło sie brzmienie na bardziej suche i ogulnie graja jak radyjko teraz, szkoda dajej snuć domysły, jak dam do serwisu wzmaka to juz wszystko bedzie wiadomo bo jest jak w tym czeskim filmie.

gdybym nie przeczytał to bym nie zabierał głosu w ogóle. Ale w tej sytuacji w której każdą podpowiedź traktujesz jak snucie domysłów to po co pytasz na forum? Wiesz gdzie iść: do serwisu. Ale nie wiesz z czym, czy ze wzmakiem, czy z kolumnami a może tylko z przetwornikami basowymi. Więc dźwigaj co tam chcesz, bez domysłów. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, Airmike napisał:

gdybym nie przeczytał to bym nie zabierał głosu w ogóle. Ale w tej sytuacji w której każdą podpowiedź traktujesz jak snucie domysłów to po co pytasz na forum? Wiesz gdzie iść: do serwisu. Ale nie wiesz z czym, czy ze wzmakiem, czy z kolumnami a może tylko z przetwornikami basowymi. Więc dźwigaj co tam chcesz, bez domysłów. Powodzenia

To że jest uszkodzony głośnik niskotonowy  chyba jest tu najmniej prawdopodobne.

 

Edytowane przez xdomi
pominołem coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, GhostR1 napisał:

może to być dosłownie wszystko. Trzeba zweryfikować co jest uszkodzone a później spróbować ustalić dlaczego tak się stało. Część rzeczy (tak jak napisałem na priv) możesz zrobić sam a inne tylko jakiś serwis

nie sadzisz ze teoria o tym ze cos wpadlo do glosnika niskotonowego i go uszkodzila i to oba naraz jest kompletnie z dupy?

Odpisze po świętach jak oddam wzmacniacz do serwisu do tego czasu opuszczam ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wpadło do głośnika a do szczeliny w której pracuje cewka to po pierwsze, po drugie tak jak Ci wspomniałem często przetworniki niskotonowe są wentylowane i posiadają otwór od spodu, przez ten otwór może się dostać paproch a po trzecie jeżeli każdą chęć podpowiedzi negujesz to radź sobie sam. Ja Ci życzę powodzenia w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Byłem w serwisie i sie dowiedziałem że wzmacniacz jest sprawny, z dzwiekiem jest wszystko ok, czyli to kolumny padły, tylko ciekawi mnie to ze jak podłączyłem pod sam głośnik wmacniacz to dźwięk byl taki sam jak w przypadku gdy podlaczylem pod zaciski w terminalu, ale fakt ze jak w jednej kolumnie wysiadly niskie tony już swiadczy za tym że to wina głośników.

Edytowane przez xdomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.