Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana kolumn Mission 33i na "jaśniejsze"


Henro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Potrzebuję sugestii odnośnie nowych kolumn. Oczywiście wiem, że kolumny przed zakupem trzeba przede wszystkim odsłuchać 🙂 ale przerasta mnie bogactwo oferty rynkowej, więc postanowiłem poprosić o podpowiedzi, a z tych powtarzających się zrobię sobie krótką listę do odsłuchów.

Co gra obecnie: NAD C315 BEE, kable głośnikowe Melodika Purple Rain BassCore, kolumny Mission 33i. źródło: Tidal, steramer Taga Harmony, DAC Taga Harmony. Interkonekty - są, nawet mi się nie chce opisywać jakie, nie jest to kabel od nocnej lampki dołączany w zestawie z marketu do odtwarzacza DVD - jakieś podstawowe niedrogie, tyle że nie śmierdzące biedą na kilometr. Źródła, kabli ani interkonektów nie zamierzam zmieniać, bo zakładam, że nie tędy droga - ugram nimi potencjalnie niewiele a kolumny to jak rozumiem podstawowy element toru jeśli chodzi o dźwięk. Wzmacniacz też chcę zostawić - to stary model ale nic mu nie brakuje (tzn. nic takiego, czego bym potrzebował w sensie funkcjonalności). Poza tym budżet na modyfikację mam bardzo skromny, więc chcę wydać go tam, gdzie zmianę najłatwiej uzyskać.

Czego słucham i jak słucham: różne gatunki, ale najwięcej jazzu, wokali, klasycznego rocka, także muzyki klasycznej (kameralnej i orkiestrowej). Słucham raczej cicho - nie poszukuję sprzętu, który rozwali ściany i sprowadzi straż miejską. Rzadko kiedy potencjometr wzmacniacza mija godzinę 10:00; wzmacniacz ma (deklarowaną przez producenta) moc 2x40W a obecne kolumny mają niską efektywność (85 dB) - to daje pogląd na poziomy głośności, które mnie zadowalają. Lubię dłuższe sesje odsłuchowe, a więc dźwięk niemęczący na dłuższą metę. 

Pomieszczenie: salon ok. 30 mkw ale otwarty na inne części parteru, więc w sumie spore kilkadziesiąt metrów, wyższy niż standardowe mieszkanie "w bloku".

Nie mam zapędów audiofilskich, z opisu sprzętu widać, że zakupy robiłem dawno 😉, nie kręci mnie eksperymentowanie, ciągłe zmiany, dopieszczanie detalików, poszukiwanie akustycznego świętego Graal'a itp. 

Czego oczekuję po zmianie kolumn? Obecny zestaw mnie w zasadzie satysfakcjonuje (to pewnie też do pewnego stopnia kwestia przyzwyczajenia), ale doszedłem do wniosku, że jest jednak troszkę za ciepły, za miękki, dźwięk jest przykryty kocykiem, owszem dość subtelnym, nawet dość przyjemnym no ale jest a ja go nie chcę. Teraz dźwięk zerka w stronę ciemniejszej strony mocy, chciałbym czegoś bardziej zrównoważonego tonalnie. Poszukuję dźwięku w którym żaden zakres nie jest ani uprzywilejowany ani dyskryminowany. I niechby było troszkę więcej przestrzeni, powietrza, szczegółów. Nie chcę rewolucji, ale ewolucji w stronę zrównoważenia, jasności, szczegółowości. Nie ukrywam, że nie obraziłbym się też za dobre budowanie sceny.

Budżet: zdecydowanie chcę pozostać w niskich strefach budżetu, co do rzędu wielkości to ok. 2000 zł za parę nowych głośników. Mam świadomość, że w tym budżecie nie mam co marzyć o super sprzęcie, który oczaruje mnie do nieprzytomności; z pewnością będę musiał iść na jakieś kompromisy. Wierzę jednak, że moje oczekiwania są do spełnienia (poczytałem np. o Elac Debut 2.0 B5.2 i z opisu wynikałoby, że to "mój kierunek" a w budżecie mieszczą się bez problemu). Sprzęt jest mi potrzebny do grania i odczuwania radości z muzyki, a nie do testowania analizatorów widma czy rozwodzenia się nad gatunkiem granitu, z którego zrobione są podstawki.

I jeszcze jedno: rozmiary. Obecne Missionki mają rozmiary 20 (S) x 30 (G) x 90 (W). Chcę pozostać +/- w podobnych gabarytach (tj. nie dużo większych). Nie upieram się na podłogówki, mogą być podstawkowce, choć przy sporej kubaturze pomieszczenia mogą się okazać "za wiotkie". Pomimo dość dużego pomieszczenia nie mam dużej swobody odsuwania kolumn od ściany - obecnie jest to ok. 30 cm i dużo więcej raczej być nie może. 

Dziękuję za cierpliwość i dotarcie do końca tego bardzo długiego postu; będę wdzięczny za rekomendacje.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Henro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień te kable. one grają bardzo mulowato a wcale nie poprawiają także ilości i jakości basu 

Co to samych kolumn to jak nie chcesz rewolucji a jedynie mała zmianę to idź w tannoy. Lepiej F4 ale M4 też mogą być ciekawe. Może dc6t ale one lubią już z kolei mocne wzmacniacze i mniejsze pomieszczenia. 

Albo starsze klipsch synergy. To było jescze granie ciepłe na dole. Rozdzielcze ale nie krzyczące na górze. Wszystko poniżej budżetu. Poza dc6t. 

 

Albo kefy? Seria Q też może być dobra droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac nie gra jasno choć przyznam, że Mission jest wyjątkowo "mułowaty" 🙂 Pomyśl może o czymś w stylu Kef Q350, Dali Oberon 3, Monitor Audio Bronze 100 - to z monitorów. Z kolumn podłogowych na pewno Indiana Line Nota 550 (malutkie ale dużo potrafią) lub Pylon Pearl 25. Jeśli szukasz nowych to na pewno można się potargować u sprzedawcy aby nie przesadzić z budżetem. Nad C315 jest bardzo muzykalny, trochę ocieplony ale ma na pewno problem z kontrolą basu - jest przyjemny ale misiowaty. Dobrze aby nowe kolumny dobrze kontrolowały ten zakres choć przy takim metrażu i tak bardziej obawiałbym się niedoboru basu a nie jego nadmiaru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych gatunków może by wystarczyły:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są nowe Pylony Opal, Pearl czy Elac Debut Ref w budżecie, bo o sekowanych tu

choćby Tonsil Feniks III już nie wspomnę 😉 

Albo coś poważniejszego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale zajrzyj też do wiadomości - taka koperta w rogu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 Sprawdziłbym na pewno z nówek Monitor Audio Bronze 100 oraz Focal Chora 806, obie to jaśniejsze kolumny, ale obie pary nie zachwycą na tym metrażu, tu dopiero Pylon Pearl 27 lub Magnat Monitor S70 mogą to zapewnić. Nie będzie tu jednak ogromnego przeskoku jakościowego względem tego, co masz. Głównie sposób prezentacji się zmieni. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2024 o 09:49, Henro napisał:

poczytałem np. o Elac Debut 2.0 B5.2 i z opisu wynikałoby, że to "mój kierunek"

wyprobuj Elac DBR62, akurat mieszcza sie w zalozonym budzecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2024 o 06:50, Piotr Sonido napisał:

Coś się temat przesunął do przodu jakiś kolejne wnioski pytania?

Cześć, w sensie konkretnych działań to temat się nie posunął do przodu, bo dużo się dzieje w innych tematach i nie mam czasu na najistotniejszy krok - czyli umówienie się i pójście do salonu. Czytam bardzo uważnie wszystkie wasze sugestie, potem czytam na temat waszych typów w internecie i trochę popadam w czarną rozpacz, bo recenzje (mówię o  szczegółowych testach i opisach, a nie o oglądaniu "unboxingu" na YT) potrafią być rozbieżne, o ile czasami nie wręcz sprzeczne ("lekko wycofana średnica" vs. "piękna, sugestywna i wciągająca średnica"). Do tego znam dobrze angielski więc mam więcej materiału do przetrawienia bo oprócz polskich czytam angielskojęzyczne testy i dezorientacja rośnie 😕 Nawet nie rozstrzygnąłem jeszcze głównego dylematu - monitory czy podłogowce, a przydałoby się, bo jeśli będę się chciał umówić w salonie na odsłuch kolumn za 2,5k zł za parę to nie oczekuję, że personel poświęci mi 5 godzin na podłączanie i odłączanie kolejnych paczek (które przedtem będą musieli ściągnąć z magazynu bo nikt nie trzyma wszystkiego na stanie) - a więc naprawdę powinienem zawęzić kryteria i ostateczna krótka lista powinna być naprawdę krótka. I to są tzw. "problemy pierwszego świata" - w sumie lepsze takie niż poważniejsze, no ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze dla ułatwienia, poniżej plan pomieszczenia - z wymiarami. To co na rysunku to i tak nie jest całkowicie zamknięte pomieszczenie, bo dochodzą do niego jeszcze inne przestrzenie bez drzwi pomiędzy, ale myślę, że to już nie ma ogromnego znaczenia, tym bardziej że są w tej części, która jest najbardziej oddalona od przestrzeni odsłuchowej (po prawej stronie poniższego rzutu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Henro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza salonem i nówkami może masz w okolicy coś używanego za rozsądne pieniądze.

W tym budżecie można znaleźć  naprawdę ciekawe  konstrukcje - np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

że ograniczę się tu tylko do jednej firmy ... choć znając już układ ... i metraż pomieszczenia

widzę tam raczej podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2024 o 14:19, Henro napisał:

Cześć, w sensie konkretnych działań to temat się nie posunął do przodu, bo dużo się dzieje w innych tematach i nie mam czasu na najistotniejszy krok - czyli umówienie się i pójście do salonu. Czytam bardzo uważnie wszystkie wasze sugestie, potem czytam na temat waszych typów w internecie i trochę popadam w czarną rozpacz, bo recenzje (mówię o  szczegółowych testach i opisach, a nie o oglądaniu "unboxingu" na YT) potrafią być rozbieżne, o ile czasami nie wręcz sprzeczne ("lekko wycofana średnica" vs. "piękna, sugestywna i wciągająca średnica"). Do tego znam dobrze angielski więc mam więcej materiału do przetrawienia bo oprócz polskich czytam angielskojęzyczne testy i dezorientacja rośnie 😕 Nawet nie rozstrzygnąłem jeszcze głównego dylematu - monitory czy podłogowce, a przydałoby się, bo jeśli będę się chciał umówić w salonie na odsłuch kolumn za 2,5k zł za parę to nie oczekuję, że personel poświęci mi 5 godzin na podłączanie i odłączanie kolejnych paczek (które przedtem będą musieli ściągnąć z magazynu bo nikt nie trzyma wszystkiego na stanie) - a więc naprawdę powinienem zawęzić kryteria i ostateczna krótka lista powinna być naprawdę krótka. I to są tzw. "problemy pierwszego świata" - w sumie lepsze takie niż poważniejsze, no ale...

Czekaj czekaj czyli dobrze rozumiem że.

Czytasz nasze propozycje a potem jakieś inne opinie w sieci i jest problem? To zapytaj o to co ma dobre opinie w sieci jak teufel czy audio pro nas to też usłyszysz coś odwrotnego. Jakie opinie w sieci przez kogo pisane?

W dniu 6.04.2024 o 15:15, Henro napisał:

No to może jeszcze dla ułatwienia, poniżej plan pomieszczenia - z wymiarami. To co na rysunku to i tak nie jest całkowicie zamknięte pomieszczenie, bo dochodzą do niego jeszcze inne przestrzenie bez drzwi pomiędzy, ale myślę, że to już nie ma ogromnego znaczenia, tym bardziej że są w tej części, która jest najbardziej oddalona od przestrzeni odsłuchowej (po prawej stronie poniższego rzutu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdzie będzie ten system stał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2024 o 14:43, Q21 napisał:

tu dopiero 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od Pylona Pearl 27 dużo lepsze są pod każdym względem Tonsile Maestro III  i  Maestro Classic.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andrzej100
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Sonido: czytam bardzo uważnie Wasze wszystkie sugestie i biorę je sobie do serca - podajecie jakieś typy, a ja potem próbuję dowiedzieć się o nich więcej, poczytać wrażenia ze szczegółowych odsłuchów w różnych źródłach internetowych (zaznaczam, że nie interesują mnie np. opinie pozakupowe z sieciówek, tylko portale z dużym dorobkiem) i zdarzają się nie do końca zbieżne informacje. Nie jestem wprawdzie wyjadaczem w branży, ale pobieżne spojrzenie na kilka opisów wynalazków np. Teufel'a bardzo mocno utwierdziło mnie w przekonaniu, że to w ogóle nie jest to uniwersum, w którym chciałbym się poruszać, choć opisy są zazwyczaj entuzjastyczne 🙂. Cała ta sytuacja jest dla mnie dodatkowym potwierdzeniem, że każdy ma jednak swoje indywidualne ucho, swój ulubiony rodzaj brzmienia, a poza tym moje określenie że chciałbym "jaśniej" też jest oczywiście nieprecyzyjne. Bo to moje ucho, moje kolumny, moje kable, mój wzmacniacz, moje pomieszczenie - nie sposób przekazać na forum jak to brzmi akurat u mnie i dla mnie, każdy będzie miał swoje wyobrażenie oraz własny unikalny pomysł co to znaczy "jaśniej" i jak bardzo jaśniej.

Tym niemniej Wasze typy naprawdę są dla mnie cenne - bo nadają ogólny kierunek moim poszukiwaniom a o to właśnie od początku mi chodziło.

Natomiast co do dylematu "podstawkowe czy podłogowe" - zrobiłem bardzo prosty eksperyment: do istniejącego toru akustycznego zapiąłem nieco już leciwe Tannoy'e Mercury M1, których używam jako fronty w kinie domowym - żeby usłyszeć co z tego będzie. Czy będzie mi "brakowało". Nie wnikając w różnicę brzmienia między tymi kolumnami, która jest natychmiast bardzo zauważalna (w moim uchu i w moim pomieszczeniu), chciałem po prostu zobaczyć, co będzie, kiedy jedne i drugie zagrają raczej głośno (przypominam, że dla mnie "głośno" nie oznacza, że tapeta odkleja się od ściany a psy w sąsiedniej gminie zaczynają wyć) i raczej cięższą muzykę. Wybrałem więc do testowania "Wiener Blut" Rammstein'a i to była krótka piłka. Nie mam miernika natężenia dźwięku, ale w obu wersjach wysterowałem "na ucho" kolumny do podobnego poziomu głośności. No cóż, Tannoy'e nie miały problemu z wygenerowaniem zbliżonego poziomu dźwięku jak Mission'y przy pokrętle wzmacniacza na "10:00" ale to mniej więcej tyle: ilość ta sama, jakość - M33i pozamiatały.  Absolutnie nie jestem maniakiem basu, ale chcę, żeby go było tyle co trzeba - w Mission'ach był, w Tannoyach padł na deski i nawet nie było sensu odliczać 🙂 bo widać było, że walka jest nierówna. A Rammsteina z wykastrowanym basem nie ma nawet sensu włączać. Jasne, mógłbym poeksperymentowac z ustawieniem tych Tannoy'ów, itd. (choć stoją tuż obok Missionów) ale już od pierwszej chwili poczułem, że to jednak nie ten świat. Tannoy'e MM1 swego czasu dostały piedrylion nagród i wyróżnień za brzmienie (a mam wrażenie że do teraz na wtórnym rynku trzymają zadziwiająco wysoką cenę jak na tak stare paczki), więc nie są to jakieś tekturowe pierdziaweczki, no ale jednak jak się chce przewieźć paletę cegieł (albo posłuchać koncertu filharmonicznego) to się bierze co najmniej busa, a nie Fiata 500 (który jest śliczny). Po tych kwiecistych metaforach: dochodzę do wniosku, że jednak podłogówki, bo fizyki nie da się oszukać, a nie planuję kupować osobnych kolumn do Rammsteina i do wokalnych popisów Patricii Barber. 

2 godziny temu, Andrzej100 napisał:

Od Pylona Pearl 27 dużo lepsze są pod każdym względem Tonsile Maestro III  i  Maestro Classic.

 

Ale co rozumiesz przez "lepsze"?

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czekaj czekaj czyli dobrze rozumiem że.

Czytasz nasze propozycje a potem jakieś inne opinie w sieci i jest problem? To zapytaj o to co ma dobre opinie w sieci jak teufel czy audio pro nas to też usłyszysz coś odwrotnego. Jakie opinie w sieci przez kogo pisane?

Gdzie będzie ten system stał?

System będzie stał tam, gdzie teraz - na rysunku są zaznaczone kolumny "L" i "P". Przy prawej kolumnie nie ma litej ściany, jest "prześwit" na klatkę schodową, więc wszystko to niesymetryczne - ale trudno, jest jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Henro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Henro napisał:

Ale co rozumiesz przez "lepsze"?

Mają znacznie lepsze, do tego nieźle wrównane brzmienie w całym pasmie, Przy Tonsilach Maestro, Pylon Pearl 27 to marne buczące brzęczyki, jak  niektórzy piszą na forum, "przykryte kocem" i to niezbyt cienkim. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to stoją ok. I od razu ci powiem że jeżeli szukasz czytasz informacje o produktach w sieci nie ma możliwości abyś o którym kolwiek z branży audio przeczytał wszędzie dobrze. 

No nie ma takiego produktu. 🙂

mam nadzieję że to pomoże 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

No to stoją ok. I od razu ci powiem że jeżeli szukasz czytasz informacje o produktach w sieci nie ma możliwości abyś o którym kolwiek z branży audio przeczytał wszędzie dobrze. 

No nie ma takiego produktu. 🙂

mam nadzieję że to pomoże 🙂

Wiesz, nawet nie o to chodzi, żeby wszyscy pisali dobrze (choć akurat o sprzętach sugerowanych w tym wątku to nikt w "dużych" i wyglądających na rzetelne testach nie napisał wprost źle); chodziło mi raczej o spójność - żeby pisali to samo o rodzaju dźwięku, który się z danych sprzętów wydobywa. A nie zawsze tak jest, no ale to już uzgodniliśmy, że wpływa na to tak dużo parametrów, że nie sposób oczekiwać takiej 100% spójności, nawet jeśli piszą to ludzie, którzy naprawdę odsłuchali mnóstwo różnych sprzętów i potrafią usłyszeć oraz zdefiniować różnice między nimi, a ponadto nie faworyzują ani nie sekują żadnej konkretnej marki np. z przyczyn ideologicznych lub... finansowych 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Henro napisał:

Wiesz, nawet nie o to chodzi, żeby wszyscy pisali dobrze (choć akurat o sprzętach sugerowanych w tym wątku to nikt w "dużych" i wyglądających na rzetelne testach nie napisał wprost źle); chodziło mi raczej o spójność - żeby pisali to samo o rodzaju dźwięku, który się z danych sprzętów wydobywa. A nie zawsze tak jest, no ale to już uzgodniliśmy, że wpływa na to tak dużo parametrów, że nie sposób oczekiwać takiej 100% spójności, nawet jeśli piszą to ludzie, którzy naprawdę odsłuchali mnóstwo różnych sprzętów i potrafią usłyszeć oraz zdefiniować różnice między nimi, a ponadto nie faworyzują ani nie sekują żadnej konkretnej marki np. z przyczyn ideologicznych lub... finansowych 🙂 

Wiele osób pomija kwestie akustyki pomiesczenia. A gra ona ważniejsza rolę niż wzmacniacz. Wiele osób pomija też ustawienie swoich kolumn. Lub wyciąga wnioski że swojego ustawienia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz rewelacyjny przykład. Zobacz jak odbiega parametrycznie brzmienie tych kolumn w zależności od ustawienia. 

Więc teraz jeden mówiąc 

"Grają góra jakby były przykryte kocem, kompletny brak rozdzielczości"

I

"Są to ostre kolumny o dużej ilości góry "

Obydwoje mogą mieć rację 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby też była jakaś jakość, a nie tylko "jaśniej". W Maestro z tego co znawcy piszą - jest kiepski wysokotonowiec. W Mission jest bardzo dobry. Jak chcesz zmienić kolumny to może spróbuj z używanymi Monitor Audio RS6, za 2-2.5 tys. na pewno się znajdą. Ewentualnie Dali Ikon 6, choć mk2 dużo lepsze ale nie ten budżet. W ostateczności sprawdziłbym też inny wzmacniacz, Nad jest ok, ale niekoniecznie do takich ciemniejszych kolumn, Cambridge daje więcej przestrzeni, pogłosów, a Nad daje więcej masy. Jakiś starszy Cambridge możliwe że byłby lepszy w tym przypadku np 650a, 550a. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, don111 napisał:

W Maestro z tego co znawcy piszą - jest kiepski wysokotonowiec.

Jeżeli w Maestro jest, jak piszesz,  kiepski wysokotonowiec, to w Pylonie Pearl 27 jest tylko "brzęczyk" wysokotonowy nieudolnie imitujący głośnik wysokotonowy. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mission może i jest dobry wysokotonowiec, ale przeglądając temat ich upgrade trafiłem

na podaną liczbę elementów zwrotnicy - chyba 20 z czego min. połowa dotyczy tweetera ...

A tweeter to i w nowych Aurorach też jest do wymiany, więc co tu gadać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest i dobry nie wyciągałem go ale gra kiepsko w kolumnie.

Dali ikon czy wspomniane monitor audio oceniam tak samo na poziom wyżej. 

Pylon Pearl nie będzie specjalnie jaśniejszy od niesiona. Będzie inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2024 o 13:33, Henro napisał:

Tannoy'e MM1

Jeśli M33 są za mułowate to nie wiem, jak nazwiesz M1. Błotną głębią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misio38    Takie były zamierzenia konstruktorów serii Mercury - indukcyjność

włączona szeregowo w tweeter i stąd takie granie. Często były modernizowane,

a są w tym temacie wątki na forum. Pewnie zrobił bym to z M33i pozostawiając

z tych min. 10 podzespołów tylko 3 - 4 elementy w torze tweetera.

Są jednak dwa warunki - zadowolenie z reszty pasma kolumn i oczywiście

pewien poziom znajomości elektroniki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2024 o 19:07, Andrzej100 napisał:

to w Pylonie Pearl 27 jest tylko "brzęczyk" wysokotonowy nieudolnie imitujący głośnik wysokotonowy. 🙂

Bez przesady. Miałem Pearl 20 i nie było źle, a nawet na tyle dobrze, że Sparki wylądowały najpierw w piwnicy, a potem w ogłoszeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Misio38 napisał:

Bez przesady. Miałem Pearl 20 i nie było źle, a nawet na tyle dobrze, że Sparki wylądowały najpierw w piwnicy, a potem w ogłoszeniu.

Jeżeli w Pylonie Pearl nie było źle, to w Maestro Tonsila jest genialnie. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2024 o 20:34, Andrzej100 napisał:

Jeżeli w Pylonie Pearl nie było źle

Na pewno lepiej niż AP Spark.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.