Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofon kasetowy - uszkodzenie


arturmartin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam decka kasetowego ( Fisher Studio Standard CR-4170 - podaję to tylko dla porządku bo wiem , że uszkodzenie takie występuje także w innych magnetofonach ). Uszkodzenie polega na tym , że magnetofon zatrzymuje się , zarówno w czasie odtwarzania jak i nagrywania , tak jakby nie mógł uciągnąć taśmy i po prostu przełącza się sam w pozycję STOP. Przetestowałem jednak wiele kaset , które się zatrzymywały w Fisherze na innych magnetofonach i wszystko działało bez zarzutu. Tak więc jest to uszkodzenie magnetofonu ale nie wiem czy nawala mechanika czy elektronika.

Czy ktoś potrafi to zdiagnozować i podać metodę leczenia?

Z góry wielkie dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zobacz czy kręci się prawa szpulka w kasecie podczas odtwarzania. Jeśli się kręci to znaczy, że wadliwie działa auto-stop. Czujnik autostopu często montowany był przy liczniku taśmy. Przyczyną może być np zerwany lub za luźny pasek licznika bądź też zatarty licznik. Tak więc sprawdź najpierw to. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , zaraz sprawdzę licznik taśmy.

Ale poddałeś mi taką radykalną myśl (może to głupie pytanie ale nie znam się na deckach ) : czy ma sens odłączenie autostopu ( a jeżeli tak to jak to najlepiej zrobić ) ?

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farad ! Jesteś wielkim czarownikiem , to było właśnie to uszkodzenie , które opisałeś tzn. licznik. Wielkie dzięki.

Licznik miał uszkodzenie mechaniczne : jedno z kółek zahaczało o sąsiednie , licznik się zatrzymywał -> autostop.

Teraz wszystko działa bez zarzutu. Jeszcze raz dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.