Skocz do zawartości
IGNORED

Patefony Dual / Technics


Gość kotbury

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kotbury

(Konto usunięte)

Witam szanownych forumowiczow, jesetm tu nowym użytkownikiem, więc pozdrawiam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu studiuję wpisy na forum i nie znalazlem watku z porównaniem dwóch gramofonów, które mnie interesują: Dual i Technics. Naczytałem się, ze Technicsy są ogólnie beee, to co ja mam to właśnie technics SL-BD21 z wkładką P24. Nie mam wielu doświadczeń z gramofonami, dlatego nie wiem co jest wart ten patefon. Byłem dziś na giełdzie w wawie i widziałem sporo gramofonów pod nazwa Dual. Pojęcia nie mam co to jest warte, czy to marka godna uwagi czy nie warto się na te sprzęty oglądać. Poniewaz cena (100-130pln) nie jest zaporowa, zastanawiam się czy nie dokonać wymiany. Używam wzmacniacza Diora WS504 z kolumnami DIY.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam,

Kot Bury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O techniksach nie wiele wiem natomiast Dualistow na tym forum jest sporo, moj kolega ostatnio kupil Duala za 130 zlotych wyglada jak nowy jest bardzo zadowolony bylem u niego gra bardzo dobze jak na tania wkladke innymi slowy mial szczescie ze przyniosl patefon pod pacha i odrazu mu gra nie to co ja palowalem sie 4 miesiace

Duala mozesz brac

pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki model tego Duala, jak kazda firma robil zarowno lepsze jak i gorsze modele. Seria 7xx i 6xx uchodzi za najlepsza. Sam mam sporo Duali i potwierdzam te teze. Technicsa nie mialem nigdy i w tej materii sie nie wypowiem. Dowiedz sie jaki to model i postaram sie ustosunkowac do niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kotbury

(Konto usunięte)

Dzieki za odpowiedz, jednak jaki to model, powiem dopiero za tydzien - najwczesniej. Dopiero w domu zacząłem się zastanawiać - a może by tak coś zmienić? Ten technics zle nie gra, ale może Dual by był lepszy? ot taki dylemacik :)

Pozdrawiam

Kot Bury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz mocowanie wkładki w tym technicsie, nie jest to czasem ten wynalazek technicsowski, a nie zwykle pol calowe na dwie srobki. Te ostatnie jest bardziej popularne, umozliwa zakup wiekszej ilosci wkladek. Wsrod Duali przewaza wlasnie to ostatnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kotbury

(Konto usunięte)

No niestety, ramie jest chude, z dwiema sróbkami pod spodem. Wygląda wyjątkowo malo ciekawie, cienkie, jakies takie, wszelkie regulacje schowane w obudowie.

Byłem wychowany na Fonomasterze i wkładce MF102, pamietam piekną ciepłą barwę dźwięku z czarnej płyty. Co prawda MF102 to nie był, ani nie jest szczyt osiągnięć HI FI, ale w pamięci pozostały mi ciepłe basy i piekne brzmienie :))

Ten technics po podłaczeniu burczał okrutnie, a to za sprawą dziwnego uziemnienia / "zmasowania", które jest realizowane przy pomocy osobnego kabelka. Jak już to połączylem, okazało się ze prawie basów nie ma - nacisk na igłe był cos kolo 1g. Przy 2,5g okazało się, że basy jednak są i płyta czarna ma ciekawsze brzmienie od tej posrebrzanej.

Wogóle ten patefon dobrze gra, nie mozna mieć do niego pretensji, ale chciałbym coś lepszego, (grającego jak chóry anielskie :)) ), jeśli to można osiągnać za niewielkie pieniądze. Dlatego rozważam zmianę.

A tak przy okazji - kupiłem go za 60 czy 90 pln, jakieś 5 lat temu, około pól roku później zobaczyłem tagiego samego patefona, ino w brązach, w sklepie na placu Bankowym w wawie (już tego sklepu nie ma) kosztował 900pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma dwie srobki w hadshellu to OK, ja bym ci proponował zakup jakies innej wkladki i eksperymenty. W tej cenie szlifierek to raczej wkladki maja najwiekszy wplyw na brzmienie. A tak P.S ja bym Fonomastera nie zamienił na Technicsa na chyba ze inny model ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzuciłem okiem na allegro i z Duali aktualnie sprzedawanych poleciłbym tylko 3 modele: 741, najbrzydszy ale i najwyzszy model tej firmy, z wkładka MC, ale posiada podstawe mocujaca do innych wkładek. 620Q, wymiana igły na Ortofona nie przedstawia problemu, jesli ci nie przeszkadza otarcie, miałem ten model ale pozbyłem sie nie lubie tych palstikowych modeli. No i jest jeszcze 601, paskowy model, z zlotego okresu lat 70 mam do w swych zbiorach, w tym modelu problemem moze byc pasek, stary sie wyciaga i nie mozna ustawic obrotow, ja swoj kupiłem ze sprawnym paskiem miałem szczescie, sa one dostepne w niemczech lub na ebayu. To tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.