Skocz do zawartości
IGNORED

gramofoin adam problem stereo :((


s??onik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

No i zaczeło się, po długich poszukiwaniach kupiłem adama. Mam jednak problem z usyskaniem sygnału stereo :((

Końcówka była przy zakupie przerobiona na pojedyńczą mono, po rozebraniu uzyskuje 4 żyły, które podłączam do końcówek chinchy a te z kolei na drugim końcu podłączam do ampltunera. Niestety raz, że dźwięk jest cichy jak jest cisza (przerwa miedzy utworami) to buczy a co najgorsze (chociaz nie wiem) sygnał jest tylko w jedym głośniku. Na nic się zdały proby podłączenie odwrotnie kabli,sprawdzania przebić, ustawiania amplitunera. Gra tylko na jeden chinch :((( Na płycie jak byk stereo.....

Co robie nie tak....albo co jest zepsute ? :(

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszyskim sprawż przejście sygnału prze ramię . Układ kontaktów w oprawce główki (gwintowana nakrętka) powinien odpowiadać standatrowi (choć nie wiem czy tak jest we wsztskich -Daniel ma inaczej )

A więc

Prawy górny kontakt -sygnał z kanału prawego-Przewód czerwony z wkładki

Lewy górny kontakt - sygnał kanału lewego- przewód biąly z wkładki

Prawy dolny kontakt -masa kanału prawego -przewód zielony z wkładki

Lewy dolny kontakt -masa lanału lewego/

Łaczówka lutownicza dla kabli z ramienia- generalnie sygnałowe czerwone , masy zólte. Najlepiej "przedzwonić"

omomierzem(bez wkładki w ramieniu./ Masa ramienia (uziom żółta) tam gdzie masy trzy przewody żółte wchodza w łaczówkę razem. Reszta nalezy do Ciebie. Proponuje odrazu dolutować do lączówki chincze.najlepiej dwu-torowe z masą po środku .Dł okm 50-75 cm. solidnej firmy z dobrym ekranowaniem i małą pojemnioscie np. kabel

Klotz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawka głowna to masz na myśli tam jest jest igła ?? Zielony jestem....cos czuje, ze ciezko mi to bedzie sprawdzic :(((( Co jeszcze z kosmetycznych rzeczy bez zagladania do srodka moge sprobowac ? (pomiajajac ewentualny zwrot sprzetu) ? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka raczej nie. Z tym typem zamocowania to wkładki mono są rzadkościa . Problem tkwi raczej w przejściu sygnalu z główki mocującej wkładkę , poprzez ramię do łączówki. >Miejscem początku drogi sygnału z wkladki jest okrągłe gniazdko ze szpilkami kontaktowymi. Mieści się w rurce ramienia , na której końcu jest nakrętka łapiąca główkę z wkladką. Jak spojrzysz w tą rurkę gdzie wkładasz głowkę zobaczysz 4-ry mosiężne kontakty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki za odpowiedzi. Mieszkam w Warszawie. Udalo mi sie uzyskac juz stereo, kabel byl przetarty i musialem go uciac juz jest ok, ale docelowo wiadomo musze zakupic lepsze chinche i polutowac.

Jak zlikwidowac buczenie ? Uziemic to jakos czy to tez kwestia dobrych kabli ?

Mimo podlaczenia do amplitunera muzyka gra powiedzialbym skromnie....czy potrzebny mi jeszcze jakis przedwzmacniacz?

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zobrazowania tematu kilka fotek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3405-100000153 1170279782_thumb.JPG

post-3405-100000154 1170279781_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteśmy "Ziomki". A jaki wzmacnicz , Czy ma wejście Phono. I uziemienie ramienia i całego sprzętu obwiązkowo, jesli odseparowałeś masę od kabli sygnalowych..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobic te uziemienie nie mam pojecia :( Zaden ze mnie elektronik :(

Podłączyłem go do amplitunera yamaha rxv 450 2 chinchami po dwejscie z tylu cd audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Po pierwsze, nie podłącza się gramofonu z wkładką magnetyczną do wejścia CD Audio, tylko do wejścia oznaczonego Phono. Wejście CD Audio ma zbyt małą czułość dla wkładek magnetycznych i nie jest objęte działanie korekcji częstotliwości.

Po drugie, jeśli nic nie było przerabiane wewnątrz gramofonu, to nie potrzeba prowadzić dodatkowego uziemienia, ponieważ już masz podłączoną obudowę/chassis gramofonu do obudowy wzmacniacza, poprzez ekran kabla połączeniowego. Dodatkowe łączenie obudów nic nie zmieni.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą masą to może być róznie. Jeśli kable sygnałowe idą tylko z łączówki jako sygnałowe -to umasienie reszty konieczne.Natomiast jeśli masa przewodów łączy i mase ramienia i obudowy- mozna sobie odpuścić indywidualne umasienie obudowy i ramienia.poprzez łaczenie do wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słonik

 

Dopiero teraz zajrzałem, więc o problemie ze stereo napiszę tylko, że też to przerobiłem ;-) W moim wypadku byłó to częściowo przecięty kabelek DIN.

 

W niedzielę byłem na Wolumenie. Miałem o tym napisać ale forum padło :-( Z rzeczy gramofonowyc widziałem w tej budzie z gramofonami "nowego" Bernarda. Z "nową" wkładką, pudłem i nawet gąbka ;-) Za 220 złotych. Poza tym były tylko nieciekawe "plastiki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Szukaj z tyłu amplitunera, ale i tak go nie znajdziesz. Ten aparat, wierząc w to co napisano w jego instrukcji obsługi, takiego wejścia nie posiada. Dlatego albo zastosujesz przedwzmacniacz, albo jeśli masz jakiś inny wzmacniacz stereofoniczny z takim wejściem, podłączysz gramofon za jego pośrednictwem. Do wejścia Phono (Gramofon) tego wzmacniacza podłączasz gramofon, a do jego wyjścia do nagrywania na magnetofon, podłączasz wejście CD Audio w amplitunerze. Wzmacniacz dodatkowy przełączasz na pobór sygnału z wejścia Phono (Gramofon), a Yamahę na wejście CD Audio.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A taki mi pomoze???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pre jest calkiem poprawny. Zbudowany na trzystopniowym tranzystorowym torze.na kanał, Nawet dobra dynamika . Wzmocnienie 34 dB. Jedynie bywa że trafo piszczy. ale nie musi.Zasilanie bezpośrenio z sieci.Mialem identyczny o potwierdzam opis z All. Jednak wolalbym np. ViVanco , ma uklad na OPA i można wybierac brzmienie przez dobór OP'AMPA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.