Skocz do zawartości
IGNORED

prośba do właścicieli CA A500


dodo

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ ostatnimi czasy zdradziłem swojego CA A 500 na rzecz rotela RMB 1066 siedział sobie w pudle zamknięty i zapomniany.

postanowiłem zobaczyć ostatnio jak to zagra z kodą AV 702 i pojawił się problem.

Przy włączaniu i wyłączaniu słychać puknięcie membran głośników ( przy włączaniu większe ) i za skarby nie pamientam , czy ten wzmaciacz miał tak już od dziecka czy to ten postój tak na niego wpłynął , druga sprawa to delikatne buczenie transformatora

Moja prośba do posiadaczy cz również wasz CA A 500 ma podobne objawy ?

wdzięczny będę za odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pykały głośniki, odkąd pamiętam, przy wyłączaniu, (co mnie zawsze denerwowało).

Rada to włączaj i wyłaczaj CA A500 przy skręceniu poziomu głośności do zera lub niech Ci ktoś zrobi układ zabezpieczający głośniki przed tym efektem. (Opóźnienie na przekaźnikach czy coś takiego - temat jużbył wałkowany przy okazji Creek'a 4330 - sprawdź w wyszyukiwarce.)

 

Jesli chodzi o trafa - to po kilku latach zwykle słychać je bardziej choć w sprzecie audiofilskim - wg mnie - nie mają prawa buczeć.

Można je zalać specjalną żywicą - b. pomaga i praktycznie nie wydają wtedy z siebie ani mru mru.

 

Gorzej, kiedy 50Hz sieci słychać w kolumnach i to bez względu na ustawiene potencjometru głośności - zawsze tak samo : (((

(Chciałbym by mi ten problem ktoś pomógł rozwiązać raz na zawsze i definitywnie.)

* * *

Obecnie włączam w kolejności: cd, preamp (CA A500), koncówkę mocy ABOX. Wyłączam w odwrotnej kolejności. Jest cisza, jak makiem zasiał - bez wzgledyu na położenie potencjometru głośności w CA A500.

ABOX posiada zwłokę w załączeniu go w stan pracy i to skutecznie chroni kolumny przed otrzymaniem silnego impulsu w momencie włączenia systemu (owo głośne "pyk").

Włączam - jak napisałem wyżej i jest idealna cisza. (Nie ma żadnego "pyk".)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie ma co porównywać, bo ABOx to nie ta liga ; )

 

Oryginalnan P500 zeźliła i wkurzyła mnie nieźle. Od pierwszych minut dźwięk mi sie nie podobał. Owszem, ze 2 aspekty uległy minimalnej poprawie i to wszystko. Reszta - w plecy. Całość nowego brzmienia w plecy. Jak ja się wtedy wk...m (...)

 

Odełałem po tygodniu do właściciela , na swoją prośbę ze stratą 100zł.

Prócz zepsucia dźwięku we znaki dawało się buczenie w głośnikach i także jej trafa.

 

To były bezpośrednia przyczyny, że odechciało mi się jej skutecznie, a pomyślałem o lepszej integrze za min. 3- używana lub ok.4kz ł- gdy nowa - integrze.

Tak myslałem w styczniu br. Myślałem o używanym ECI-2, bo mi pasował opis jego brzmienia w Hi-Fi IM. (Audiolaba 800S słuchałem i mnie nie zachwycił, ani mnie nie poruszył - trudno. ECI-2 jeszcze nie słuchałem, ale wiadomo, kto z nas go ma... ;)

 

Przypadek sprawił, że trafiłem na ABOXa, którego mój egzemplarz użytkuję od 11.09. Co ciekawe ta niepozorna skrzynka (prototyp) nie zebrała jeszcze ani jednej negatywnej, bądź też "dyplomatycznej" oceny/opinni. Ludziom ABOX się podoba najwyraźniej, tak , jak i mnie : )))

Dźwiek jest silny, żywy, plastyczny, bezpośredni iświeży. Ma blask i klasę. Ma - wg mnie też czar i urok. Dajcie mu ze 3-5 h, najlepiej 10h pograć, jak zainstalujecie w swoich systemach.

 

O ile 13.09. Eposy z Creek'iem 50 dawały dźwiek bliski prawdy to mało szc zegółowy i zupełnie bez blasku. Owszem, przyjemny, nie męczący i nudny. To nie to. Gdyby wstawićpo drodze ABOXa to...chyba dystrybutor mógłby sie zdenerwować,że robie mu złą robotę....

Oceńcie sami.

Bez AbOXa system jest anemiczny, bez werwy , nie chce mu się grać z zaangażowaniem. ABOX nie przegina w zadną stronę i za to go cenie i lubię. Pokazuje ładny, zróżnicowany bas, co mi sie straaaaaasznie zaczęło podobać. Powiedziałbym,z ezakresy satonalnie wyrównanei nie ma tu uprzywilejowanego podzakresu. No, moz eten przyjemny bas zwraca uwagę.

Żałuję, że nie zdecydowałem sie na 400VA trafo zasilajacę, ale skoro na 120VA grał tak piknie to po co miałem się wysilać ?

Teraz wiem, że trzeba było. Koszt większy, ale co tam. Warto.

* * *

Każdego chętnego skontaktuję z konstruktorem i dalej radźcie sobie sami.

Prosiłbym tylko o szczere opinie na tym forumnt dźwieku. Nie chcę piać, bo to głupie i źle widziane.

 

Marzy nam się, by ABOX krażył po ludziach. Konstruktor i ja - chcemy znać Wasze opinie. On też trochę zarobić, a ja - z ciekawością przeczytam, co, kto zarzuci ABOXowi i jak go w sumie oceni. Cokolwiek powiecie - wyjdzie z tego prawda obiektywna, choć subiektywnymi głosami budowana. Czas odsłuchu w 1 miejscu - 1 tydzień. Obowiązuje kaucja (praktycznie cena użytych części).

(Moje trafo kosztowało 6 tyg. temu: 100zł, obecnie 130zł.)

* * *

Chcę tylko, żeby znaleźli sie chętni sprawdzić, jak ABOX wpływa na dźwięk w Waszych systemach.

Piszta potem, co cheta, ja swoje wiem, hihihi ; )

 

Pozdrawiam i czekam na KONKRETNE zgłoszenia.

Szczególy - na priva. O kolejnosci odsłuchów decyduje konstruktor i kolejność Waszych głoszeń. Na razie wiem o 2 osobach.

 

Myśle, że każdy zainteresowany ABOXem otrzyma bezpośredni kontakt do konstruktora.

A ja tam idę słuchać, bo mam sporo płyt, ostatnio też singli, hehe, no i kable z Meopty dzisiaj przyjechały (!!!) Hurrrrraaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

mój A500 zawsze "pyka" przy włączeniu

za to przy wyłaczeniu - nie

uwaga - gałka volume przed kazdym uzyciem włącznika power jest na zero

jak "na próbe" zostawłem gałke volume na godz. 9-9.30, i wyłaczyłem wzmaka - po kilku sekundach też lekko "puknęło"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat trochę zakurzony, ale co tam, dopiszę sie :-)

mój A500 zawsze "pyka" przy włączeniu

za to przy wyłaczeniu - nie

uwaga - gałka volume przed kazdym uzyciem włącznika power jest na zero

jak "na próbe" zostawłem gałke volume na godz. 9-9.30, i wyłaczyłem wzmaka - po kilku sekundach też lekko "puknęło"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.