Skocz do zawartości
IGNORED

Audiogradacja


Yanoosh

Rekomendowane odpowiedzi

W HFiM nr 7-8/2000 były opisywane filtry do kabli głośnikowych firmy Audiograde, włączane bezpośrednio przed kolumną.

Czy ktoś z Was słuchał tego ustrojstwa?? Jakie wrażenia??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Jerzy

Tam były opisane dwa. Nie pamiętam ich nazw, ale jeden z nich miał pojedyncze wejście, a podwójne wyjście (dwie pary), i miał ponoć dawać efekt zbliżony do bi-wiringu. Mnie nie chodzi o ten, tylko ten drugi.

A Ty, który masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie proponuję przy ,,filtrach''jednak porównać odbiór przed i po bo z moich doswiadczen wynika że czasem jest to tylko sugestia. Trenowałem też filtr tej samej firmy na zasilaniu CD, po jego zdjęciu też nie słychac różnicy.Zamiast ,, filtrów radziłbym raczej lepszy interkonekt lub kabel głosnikowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Jerzy

Ja też raczej bym nie liczył na jakieś cuda przez filtr na zasilaniu. Zwłaszcza, jeżeli u kogoś napięcie w sieci nie jest zbytnio zaśmiecone. Poza tym wewnątrz urządzeń też są filtry, które często mogą być wystarczające.

Ale wracając do tego, co masz... Jeżeli dobrze zrozumiałem, to ten Twój filtr ma na wejściu 1 parę (2 żyły), a na wyjściu do kolumny 2 pary (4 druty). Czy tak?? (Chyba nazywa się Ghost) Jeżeli tak, to nie jest to ten, o który mi chodzi.

Chodziło mi o ten drugi. 1 para na wejściu i 1 para na wyjściu. W HFiM pisali, że ten filtr łagodzi brzmienie, że staje się ono jakby "lampowe". Czy ktoś mógłby to potwierdzić, lub zaprzeczyć ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.