Skocz do zawartości
IGNORED

Ustawienia przedwzmacniacza


Momok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, w moim pre mam kilka możliwości ustawienia 33kohm, 47kohm, 100kohm, tu ustawia się załeżnie od wkładki, load resistance mój goldring elektra ma 47kohm, natomiast intryguje mnie jedno z tyłu mam przełacznik capacitance wyskalowany w pf 100, 200, 300, 500 a wkładka jest opisana jako od 150-400pf, jaką wartość ustawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o o pojemność wejściową to trzeba pamietać, że kabel połączeniowy może mieć znaczną pojemność (rzędu nawet setek pF). A tak poza tym to trzeba ustawić, jak mówił poprzednik, "na ucho".

 

Wysoka pojemność wejściowa w pierwszej chwili polepsza odbiór (tak się wydaje), jednak po dłuższym odsłuchu zazwyczaj można stwierdzić pewną nerwowość w odbiorze, tak, że trzeba dobierać parametry wejściowe przedwzmacniacza bardzo ostrożnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia rez. wejściowej, jak podejrzewam przy impedancji wkładki rzędu około 1kohm, zmienia w dźwięku niewiele. Natomiast pojemność wejściowa tworzy z indukcyjnością wkładki obwód rezonansowy w zakresie (przeważnie) 5kHz - 20kHz, stąd może pojawić się "nerwowość" w dźwięku, o której wspominałem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam, że ustawienie pojemność w zakresie 150-500pF dla wkładki MM nie ma żadnego wpływu na bas. Chyba, że kolega Zydelek ma na myśli bas w rozumieniu równowagi tonalnej całego pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.