Skocz do zawartości
IGNORED

Wharfedale czy Avance?


Gość akufejs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość akufejs

(Konto usunięte)

Przyjaciel zwrócił się do mnie z prośbą o zestawienie systemu home cinema, który nie będzie ranić uszu na muzyce w stereo, a w zasadzie pozwoli z przyjemnością zapuścić czasami jakiś lekki jazz albo klasykę. Elektronikę już mam - ampli Denon 1804 i dvd Yamaha. Teraz kolej na kolumny - moje typy to Wharfedale 8.3+8.1+central i Avance 503(506)+501+504 . Brałem jeszcze pod uwagę Dali 5005 (3003) +1001+1000R(1000), ale nowa seria blue to podobno niewypał, poza tym trochę boję się 4 omowego obciążenia dla Denona. Jeśli macie jakieś sugestie co do wyboru kolumn do tego systemu, będę wdzieczny za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ten Denon sobie radzi z impedancja ponizej 6 ohmow, ale jego poprzednik 1803 nie byl przystosowany to 4 ohmowych kolumn. Max to 6. Radze, zajrzyj do instrukcji, zanim kupisz kolumny o takim obciazeniu.

Ja polecalbym Warfedale'a. Moze tylko dlatego, ze tylko ten zestaw znam (z twoich propozycji). Sam sie zastaniawiam, dlaczego wybralem KODY, zamiast Diamonda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Bartol -

bo ten Whade 8.3 zabija szczegóły , dźwięku za chiny nie można oderwać od głośników , a dialogi w kinie domowym wypadają jak za zasłoną , do muzyki spokojnej tak jak najbardziej , jak ktoś nie ma pieniędzy na więcej ale do k.d. nigdy w życiu

A jeszcze jedno te kolumny nie mają stereofonii - one jej usilnie poszukują

Odsłuch z JVC audio 723 GD + końcówka ROTEL 1066 - żadnych kompromisów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Dodo. Pierwszy raz slysze az tak druzgocaco opinie Diamondow. W pismach poswieconych tematyce audio, sa one nieco bardziej zrownowazone. Przez to faktycznie czesto popelniamy bledy przy zakupach. Ja swoich Kod sluchalem w pokoju odsluchowym 30m2. Wtedy graly ladnie. Whare'ow rowniez... A roznica akustyczna pomiedzy sala przeznaczona do odsluchu a zwyklym pokojem jest kolosalna. Dlatego (teraz) przy zmianie frontow kierowal bede sie bardziej opiniami uzytkownikow (np. obecne tu forum), niz sklepowym "wciskaniem na sile" materialu. Hmm, oczym to ja chcialem napisac...? pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na twoim miejscu wybrałbym zestaw Avanca, a o impedancją zabardzo się nie przejmój twój sprzęcik pociągnie nawet 4 Ohmowe głośniki. Nawiasem mówiąc podejrzewam, że nawet Avance schodzą do 3.5 Ohma

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.