Skocz do zawartości
IGNORED

Niezapomniane koncerty na żywo


Nowy2

Rekomendowane odpowiedzi

Był XX wiek.

W szatni DMiT w Zabrzu spotykało się Czechów, Niemców (NRD-owców), Rosjan, znanych ludzi estrady, radia, telewizji i całą resztę - w tym i ja. Zjechali, bo oczekiwali tego niepowtarzalnego i wyjątkowego muzycznego prezentu, który niezbyt często otrzymywaliśmy tu, w Polsce. Publiczność była lekko podniecona, niecierpliwie wyczekująca na rozpoczęcie koncertu. Wszyscy mieli świadomość uczestniczenia w jazzowym święcie. Weszli na estradę; Chik Corea, Gary Burton i zespół towarzyszący.

I zaczęło się.

Dzisiaj trudno odtworzyć kolejność numerów (na końcu była oczywiście Spain). Pozostała pamięć o bardzo dobrym nagłośnieniu mimo, że DMiT jest obiektem o dość niewdzięcznej akustyce. Można było wysłyszeć każdy grający instrument, nawet gdy grał cały zespół.

A najważniejsze, to pamięć niesamowitej atmosfery tego koncertu; intensywności słuchania nie zaszkodziła duża sala. Publiczność wspaniale reagowała na improwizacje muzyków, wyławiała znane tematy kwitując je oklaskami. Ale co to były za oklaski. Wejścia publiczności były precyzyjne, stosowne do muzyki; raz krótkie i intensywne jak swoista perkusja, innym razem stonowane i dłuższe jak szurające miotełki. Można powiedzieć, że w jakimś stopniu publiczność współtworzyła ten koncert. Wywiązała się ze swej roli doskonale pomimo, że nie miała ani jednej próby z muzykami. Nigdy później nie udało mi się usłyszeć tak wspaniale reagującej publiczności.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/3096-niezapomniane-koncerty-na-%C5%BCywo/
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.