Skocz do zawartości
IGNORED

CEC dx71 + jaki wzmacniacz??


MarEd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu wymieniłem cd meridian na docelowy już chyba zetaw dzielony cec z dx71mkII.

Nadszedł czas powrócić do tematu wzmacniacza. Po wielu odsłuchach nastawiam się raczej na lampę z drugiej ręki. Prosze o radę, czego warto odsłuchać w max. 5000zł? Będzie to grało z dwudrożnymi kolumnami 8om/89db.

Kolumny są w lini transmisyjnej, potrafią zejść bardzo nisko, wymagają dobrej kontrol basu.

Wcześniej odsłuchiwałem już roksany,naimy,talk electonics, denony, luxmany, sound art'y jolidy i pewnie coś jeszcze. Efekty różne, generalnie bez rewelacji, na obecnym pionerze a400 odziwo chyba nie jest gorzej :-?. Zagrało dopiero po próbach z lampą Sonic Frontier Anthem. MPM grają zacnie ale to nie moja półka. Zależy mi raczej na produktach markowych, w razie odsprzedaży coś ładnym napisem łatwiej zbyć. Niestety na Śląsku wybór raczej skromny. Macie może jakieś doświadczenia, sugestie cec + używana lampa do 5000zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga: rozważ dokładnie, czy chcesz kupić integrę czy końcówkę. Zasadniczo końcówka najprawdopodobniej zagra Ci lepiej, ale ten przetwornik ma przykrą cechę "nielubienia" się z niektórymi końcówkami, co objawia się przykrym stukiem w głośnikach przy łapaniu/puszczaniu synchronizacji z transportem (zakładam, że używasz firmowego transportu podpiętego superlinkiem - optymalne rozwiązanie - więc ten problem może pojawić się przy każdym stop/play). Tak więc pod żadnym pozorem nie kupuj żadnej końcówki w ciemno, bez odsłuchu i sprawdzenia, czy akurat nie należy ona do tej pechowej kategorii (AFAIK pechowe są Denseny i Linny, być może coś jeszcze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie jeszcze nie zdecydowałem integra czy końcówka mocy. Rozważałem jakieś rozwiązanie hybrydowe tj pre lampowe + tranzystor na końcówkę mocy. Ciężko to jednak dobrze zestawić a w Katowicach wybór niewielki.

Nastawiam się raczej na integę ale wiele zależy od odsłuchu. Zdecydowanie nie zamierzam nic kupować bez sprawdzenia, więc "okazji" z audiogonu czy Azji raczej nie biorę pod uwagę,. Dziękuję za uwagę o możliwym stukaniu w głośnikach, zwrócę na to uwagę, nie wiedziałem o tym.

Aha, dobrze zakładasz dac jest podłączony z transportem cecolinkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego DACa z wieloma końcówkami mocy, i wieloma przedwzmacniaczami pośrodku, czasem za naprawdę spore pieniądze, i nigdy nie zdarzyło się tak, by kombinacja "z pre" grała lepiej niż bez. W najlepszym przypadku (Conrad Johnson, chyba PV11) - inaczej. Oczywiście p. Adamek powie Ci coś dokładnie przeciwnego (tak jak i mi próbował wmówić), ale on ma w tym naturalny interes - jeden więcej klocek do sprzedania. Moje sympatie leżą przy końcówkach mocy, choć to oczywiście wyklucza posłuchanie np. radia, czy gramofonu, raczej lampowych, choć kiedyś słyszałem połączenie z perwersyjnie tanim Rotelem (bodaj 980), i było zupełnie znośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym słuchałeś tego daca, powiedz coś proszę o wrażeniach. Każdy odsłuch to niestety dla mnie wyprawa,

więc taka informacja: co w gra ciekawie a co skreślić i nie warto słuchać jest dla mnie bardzo, bardzo cenna.

A soją drogą p. Adamek to kto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Adamek to sławny Roger Adamek, szef RCM-u, oficjalny polski dystrybutora CEC-a ;))) Jesteś z Katowic i go nie znasz???

 

Z tego, co sobie przypominam, były:

 

tani Rotel (chyba 980) - całkiem znośnie

Quad 99 - nieźle

jakiś Primare, bodaj A30 - dźwięk niby poprawny, ale zupełnie nie wciągający

Densen chyba 30 - stukał, ale grało ładnie

podróba Alepha A30 - przyzwoicie (chyba byłoby lepiej, gdyby podróba była lepsza)

Pass Aleph 3 - przyjemnie, ciepło, może trochę mało dynamicznie

McIntosh MC300 - wszystko ok, tylko dźwięk strasznie usypiający

Linn Klout - świetnie, tylko te stuki...

Cary (nie pamiętam modelu, końcówka stereo na 2x300B/ch) - wyrażnie niedosterowany, brak dynamiki, barwa bardzo ładna

AN Conqueror - na odpowiednich głośnikach - bardzo fajnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Katowicach to tylko od jakiegoś czasu pracuję. RCM oczywiście kojarzę ale nie znam ludzi po nazwiskach.

Mój dac nie ma nic wspólnego z RCM.

Widzę, że tego "trochę" odsłuchałeś. AN nawet aktualnie jest do sprzedaży ale niestety w Gdyni więc na

odsłuch nie mam szans. Poza tym 8W dla moich kolumn to może być zbyt słabo. Zadziwiają mnie te powtarzające się stuki. Jeśli mogę zapytać, jaki był finał Twoich poszukiwań, z jakimi kolumnami to testowałeś i RCa czy XLR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Witam, przepraszam że się wtrącę, ale nurtuje mnie kwestia DX 71 Mk. II. Aktualnie mam CEC-a TL-51 Z Mk. II i zastanawiam się nad dokupieniem DAC-a. Czy postęp dźwięku byłby naprawdę duży w stosunku do mojego zintegrowanego CEC-a no i czy stanowiłby on wystarczająco dobry napęd dla DX71 ? (wiadomo, że nie jest to TL-1)

 

Końcówkę mocy mam Pliniusa SB-300, a więc typowy tranzystor, a z modeli wymienionych przez Marcina widzę, że pukało raczej z tranzystorami...

 

Czy porównywaliście DX71 Mk. II np. z Audio Aero Capitole lub Accuphase 65 czy Resolution Audio Opus 21 ? Te playery alternatywnie biorę pod uwagę, narazie testowałem tego ostatniego (analogowa regulacja głośności) i nie dał rady mojej końcówce. Czy przy cyfrowej regulacji jak w DX71 łatwiej wysterować końcówkę mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem DAC do swojego 51XZ w październiku zeszłego roku, po około roku grania na samym CD. Uważam, że to była bardzo dobra inwestycja. Postęp jest zauważalny, a czy warty wyłożonych pieniędzy....

 

Ja zasilam z CECa wzmacniacz słuchawkowy (hybryda) oraz pre/power całkowicie tranzystorowe. Nigdy nie było żadnych stuków. Używam CEClinka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie stuków: na żadnej integrze / pre-power ich nie zaobserwowałem. Tylko na końcówkach, i to nie wszystkich, a wręcz raczej na niewielu (może tak: SŁYCHAĆ to zawsze, z tym, że z reguły trzeba prawie wsadzić ucho w głośnik, by to stwierdzić; w nielicznych przypadkach odgłos jest jak bardzo głośne klaśnięcie w dłonie). Nie jest to wada konkretnego egzemplarza przetwornika - identycznie zachowywały się dwa inne. A co do kolumn... sporo zależy od efektywności, i pomieszczenia. 8W potrafi narobić naprawdę solidnego łomotu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poprzednich wpisów wynika, że nie był rozważany CEC AMP4300 (o ile nie pomyliłem symboliki). Jest do dostania w założonym budżecie. Słyszałem go w kombinacji z dzielonym odtwarzaczem serii 71 i kolumnamy z linią transmisyjną. Grało to naprawdę nieźle.

 

Sugerowałbym jeszcze posłuchanie Sonneteera Bronte. Nie należy się sugerować jego konstrukcją. Słuchałem go w zestawieniu z moimi klockami i był jednym z moich faworytów, sądzę że w towarzystwie CECa też dobrze zagra.

 

Pozdrawiam,

kris_k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęsli chodzi o mnie, różne moje nowe zakupy w różnym stopniu wpływały na moje samopoczucie jeśli chodzi o poprawę brzmienia mojego zestawu. Gdy kupiłem nowe kolumny (Celius ES) poprawa była dość spora - w stosunku do Koda za 900 zł (ktoś się dziwi???? ;) Po wpięciu CEC 51XZ, w prównaniu do Technicsa SL-50 zmiany byłem znowu spore - przede wszystkim skala dźwięku, naturalność, przestrzeń (to ostatnie chyba najbardziej). Dopiero jednak po wpięciu przetwornika DX71 (mkII) odniosłem wrażenie, że wkroczyłem na poziom, na którym już się nie chce komentować a tylko gęba się śmieje i mamy smak prawdziwego hi-endu. Jaki wzmacniacz? Słuchałem kilku i zawsze było bardzo dobrze. Jaki wzmacniacz gdy ma się dzielonego CECa to chyba juz bardziej kwestia gustu. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że jakiś wzmacniacz "nie zgrał się" z dzielonym CECem. Tu już chyba bardziej zależy od tego co kto lubi. CEC dzielony jest analogowy i gładki i nada się do super przezroczystych systemów. Ma taką cechę, że gra dość łagodnie i gładko ale potrafi też przyłoić i obnażyć. Mamy chyba sporą dowolność - im lepszy sprzęt, tym lepiej, ale na pewno każdy wzmachol odda mu sprawiedliwość, no chyba, ze wzmacniacz jest już sam w sobie ciepłą kluchą, wtedy bym szukał gdzie indziej odtwarzacza, no ale Ty nie taki masz problem, pozdr. Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX 71 zagra ze wszystkim?, może i tak, chodzi jednak o to żeby nie było jakoś tam,

ma być b. dobrze,

 

kris_k

chodziło Ci o CEca 5300?. mam RCM pod ręką, może spróbuję, choć to nie lampa

prawdopodobnie posłucham, też JJ828 i monobloków Klimo Kent

poza tym w okoliach niestety nic ciekawego do odsłuchu nie ma

 

 

 

ps. ależ fatalnie działa forum, stona 10min się ładuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarEd - masz rację - 5300 a nie 4300. Posłuchaj, to nie kosztuje, a może się przekonasz do tranzystora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.