Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kable do McIntosh, Ikemi, VA MG?


doppelgänger

Rekomendowane odpowiedzi

profil,

 

>Piszesz w liczbie mnogiej, więc pewnie i do mnie. Nigdzie nie pisałem o fatalnym graniu klasyki, tylko, że czuję dyskomfort w braku separacji instrumentów, dźwięk nie odrywa się swobodnie od głośników.<

 

Profil, masz skopane głośniki w kolumnach jeżeli dźwięk się nie może od nich "oderwać" :), jeżeli nie, to masz nieprawidłowo ustawione kolumny, ustawienie kolumn niestety wymaga zachodu, ustaw je właściwie, a "znikną" z pokoju.

 

 

zildjian,

 

>że w kwestii winylu można od LP12 lepiej (choćby Michell).<

 

Oczywiście, że można lepiej,ale trzeba wybulić trzy razy tyle, ile kosztuje LP12. Były testy porównawcze Sodeka z gramofonami dwukrotnie droższymi od Sondeka w cenach ponad 20 000$(Linn w USA to 11 000 $) i wyszło na korzyść tych droższych, ale różnice były wg testujących kosmetyczne i nie warte takich dużych różnic w cenie.

Co do Michella, to miałem możliwość wysłuchać Gyro SE+ Rega RB700+Benz Micro Ace oraz Odyssey+SME IV+Lyra Helikon. I co ,Gyro raczej nędza, Odyssey bardzo ładnie, ale daleko mu do Linna, nazwałem to "akrylowym dźwiękiem", a od tych złotych słupków pod obracającym się talerzem dostawałem oczopląsu, chociaż ogólnie to fajny desine.

 

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie (i być może Panie :)

 

bardzo dziękuję za podpowiedzi. W tym momencie waham się pomiędzy interkonektami Nordost Quattro Fil oraz Tara Labs Air 1 (Series 1). Co myślicie - który wybrać?

 

Głośnikowy - najprawdopodobniej MIT AVT1, ale chcę jeszcze posłuchać XLO Ultra, Audioquesta CV-8 oraz Siltecha New York. MIT bardzo ładnie wpłynął na bas - jest teraz bardziej sprężysty i kontrolowany, w żadnym wypadku nie ma go za dużo (jak dla mnie :)).

 

Co do interkonektów: mam wrażenie, że Nordost jest nieco bardziej suchy od Tary i tak nie wybrzmiewa; z drugiej strony Tara przez swoje zapowietrzenie nieco "szumi" na górze.

 

A może to wszystko tylko autosugestia :)))

 

To jak - Tara czy Nordost? MIT, XLO, Siltech czy Audioquest?

 

Dziękuję,

doppelgänger

 

 

 

P.S. Słuchałem Audionovej Quasarusów i interkontektu Phantom: Quasarusy zagrały fajnie, ale niestety tylko w górnych zakresach - bas, ku mojemu zdziwieniu, zniknął. Interkonekt bardzo fajny, dźwięczny i szczegółowy, ale też z niezbyt mocnym basem, no i jednak ustępuje sporo Tarze i Nordostowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doppelgänger,

 

No i widzi teraz kolega, że Ikemi nie ma schrzanionego basu, po prostu, jego krytycy mieli najzwyczajniej w świecie schrzaniony cały tor poprzez nieumiejętny dobór jego elementów, a w szczególności niewłaściwy dobór okablowania i sądzę, że mieli źle ustawione kolumny, wciśnięte gdzieś między wersalkę, telewizor a meblościankę rodem z PRL.Kombinuj dalej i staraj się unikać kabli nienaturalnie nadmuchujących przestrzeń, gdyż jest to sztuczny chwyt fascynujący tylko w krótkim odsłuchu.

Podpowiem Ci jeszcze jedno, Ikemi świetnie gra z dobrymi lampami i tubami, i nie trzeba przy tym nawet drogich kabli, wystarczy linnowskie firmówki, a do tub Resony, a dźwięk będziesz miał bajkowy.

 

 

pozdrawiam

 

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Iplover,

Nie mam już dawno Ikemi, właśnie ze względów, o których pisałem i problem oderwania dźwięku też przez to pożegnałem :-) To dobre cd, nawet bardzo dobre ale dla melomana i do jazzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała prawda o kablach wg.inżyniera z McIntosha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Profil, 22 Mar 2007, 20:46

 

>To dobre cd, nawet bardzo dobre ale dla melomana i do jazzu.<

 

Profil masz rację, Ikemi jest tylko dla prawdziwych melomanów, a nie dla miłośników prymitywnego łupu, cupu.

Właśnie nabyłem cd, chociaż rzadko ostatnio to robię, gdyż jakość nagrań klasyki na większości cd jest do dupy, ale tym razem zaryzykowałem i trafiłem na prawdziwą perełkę, zarówno pod względem realizacji dźwiękowej, jak i mistrzostwie interpretacyjnym wykonawców.

 

Vivaldi A.- Virtuoso Cantatas/ z Artasere Ensamble, Philipp Jarossky-kontratenor, nagrane dla Virgin(ostatnio zakupione płyty Virgin to były straszne dźwiękowe gnioty, a właśnie po nich tego się nie spodziewałem)

 

Jakkolwiek nie jestem wielbicielem tego rodzaju głosu, a tym bardziej współczesnych konratenorów, którzy nawet nie zbliżają się do maestrii wykonawczej np. Alfreda Dellera czy Paula Esswooda, to, ta właśnie wykonana z niewykłym wyczuciem, wdziękiem i kulturą przez tego bardzo młodego człowieka interpretacja vivaldiowskich kantat pokazuje, jak wręcz niezwykła klasa reprodukcji dźwięku drzemie w tym lekkim i niepozornym linnowskim pudełku- żadnych mankamentów opisanych przez Arka67 czy Profila.

Słuchajcie dzieciaki, Gryphon Tabu nie nadaje się do słuchania klasyki, przecież to gra skrajami pasma i dlatego tego rozłażącego się basu macie w nadmiarze, w każdym kącie pokoju.Kupcie coś, co gra bardziej lampowym dźwiękiem, z lekko wyeksponowaną średnicą i mniejszym wykopem- takie tranzystory są, tylko trzeba sporo się natrudzić, a jak nie, to pzostaje lampa, ale lampy z prawdziwego zdażenia kosztują fortunę i potem czeka nas ta ciągła, bardzo droga, i ogłupiająca pogoń za dobrym lampami z przed 50 lat.

Chłopaki i jeszcze jedno, bywać częściej na koncertach, operze i nie siadać w pierwszym rzędzie, a nabędziecie umiejętności właściwego słuchania.

 

Pozdrawiam wszystkich prawdziwych melomanów.

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>doppelgänger

>

>

>

>P.S. Słuchałem Audionovej Quasarusów i interkontektu Phantom: Quasarusy zagrały fajnie, ale niestety

>tylko w górnych zakresach - bas, ku mojemu zdziwieniu, zniknął. Interkonekt bardzo fajny, dźwięczny

>i szczegółowy, ale też z niezbyt mocnym basem, no i jednak ustępuje sporo Tarze i Nordostowi.

 

Kolego sobowtórze,

wydaje mi się, że miałeś pecha odsłuchując Quasarusy - nie wygrane rzeczywiście nie mają basu, natomiast po paru dniach słuchania bas jest, zdecydowanie (wiem bo u mnie dokladnie tak było). Nie czuj się że cię naciągam na te kable - bo nie słuchałem innych, których wymieniłeś jako potencjalnych kandydatów do twojego zestawu i może rzeczywiście są lepsze - ale spróbuj dać im jeszcze jedną szansę.

 

Pozdrawiam,

kris_k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lplover

A kiedy ostatnio byłeś na koncercie muzyki klasycznej i czego słuchałeś?

PS.

W opisie "o mnie" po Tabu brakuje jednego słowa, które zmienia postać rzeczy. To tak specjalnie dla leszczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek67,

 

18.03 wysłuchałem Oratorium Paulus pod Tierschem z Orkiestrą Symfonczną FP, dzisiaj będę słuchał Sibeliusa koncert skrzypcowy d-moll, op.42 i Beethovena 5 symfonię c-moll, jutro czeka mnie opera Mefistofeles A.Boito.

 

pozdrawiam kolegę podobno również melomana

 

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek67,

Uzupełniam, za parę dni na żywo: Handel - Mesjasz

troch później na żywo: Strauss- Kawaler srebrnej róży

Verdi - Bal maskowy

Szymanowski - Hagith

Dvor"ak - Rusałka

 

Na "martwo"- pokaz na szerokim ekranie DVD

Prokofiev - Zaręczyny w klasztorze

Straviński - Król Edyp

Alfano F. - Cyrano de Bergerac

Verdi - Falstaff

 

Obejrzę to wszysko w przeciągu dwóch tygodni, życz mi by śpiewacy byli w formie, a DVD miało lepszą jakość dźwiękową niż ostatnio.

 

Pozdrawiam

Polichlorkowinylowy kochanek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>arek67, 23 Mar 2007, 15:10

>W opisie "o mnie" po Tabu brakuje jednego słowa, które zmienia postać rzeczy. To tak specjalnie dla

>leszczy:)

 

Leszcz jest bardzo ciekawy, ale domyśla się tego "słowa": Tabu MkVI( six times modified by litlle Jhon Golden hand- zgadłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris_k:

 

 

niestety, mimo parodniowego wygrzewania niewiele się zmieniło w basowych zakresach - dalej było go mało w porównaniu do MIT. Niemniej MIT strasznie basuje i muszę przyznać, że choć zauroczył mnie na początku, to teraz już nie jestem taki pewny - tym basem to niestety potrafi zadudnić, i to już nie jest miłe.

 

Mam nadzieję, że Tobie Quasarusy zaczęły grać jak należy :)

 

Pozdrawiam,

doppelgänger

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich deliberacjach zdecydowałem się na IC Tara Labs Air 1 :)

 

Co do głośnikowców - ciągle chyba jeszcze nie znalazłem tego, czego szukam.

 

- Quasarusy - nie grały mi basem wcale

- Siltech New York oraz XLO grały kontrolowanym, ale bardzo skąpym i bezbarwnym - była tam raczej rytmika niż wybrzmiewanie

- MIT grał niekiedy tłusto i pięknie w całym paśmie, ale niestety w niektórych nagraniach (np. koncert Cave'a) basował tak, że aż dudniło...

 

Wobec oczywistych niedostatków w tym jakże ważnym dla każdego neofity zakresie częstotliwości, nie wsłuchiwałem się już w rysowanie konturów lub rozmiary sceny :)))

 

Co gorsza (lepsza?), porównałem sobie tego MIT-a do swojego Oehlbacha z mediamarktu po 10 PLN/m (4mm2 grubości), i też grał pięknie dołem - ach, jakże brzmiał, tylko scena u góry zawęziła się, a dźwięk był bardziej płaski niż w MIT-ku.

 

Myślałem, że po doborze wzmaka będzie z górki - a tu plecy dalej bolą od ciągłego podbiegania do sprzętu, żeby wymienić głośnikowce. Co więcej, artPaw zasiał mi sporo wątpliwości podając link do wypowiedzi tego inżyniera z McIntosha - i już sam nie wiem - słyszę, czy chcę usłyszeć :)

 

Pozdrawiam serdecznie i walczę dalej,

doppelgänger

 

P.S. Gdzie w W-wie można pożyczyć kable Kondo i Synergistic Research?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.