Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz na KT100 w parze z GU29


dartman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aktualnie dwa wzmacniacze pracujace na KT100. Oba wg specyfikacji podaja 2x50W, jeden z nich pracuje w klasie A i napedza bas a drugi pracuje w klasie AB i napedza srodek i gore.

Pobowalem odwrotnej konfiguracji ale bylo to niesatysafakcjonujace. Za mala moc wzmacniacza AB.

 

Mam mozliwosc kupienia wzmacniacza konstrukcyjnie podobnego do tego w klasie A (dokladnie takie same transformatory) na GU29 pracujacego w klasie AB o mocy 2x70W. Wtedy wzmak w klasie A obslugiwalby srodek i gore a AB basy.

 

Czy wg Was taka konfiguracja ma sens? Nigdy nie sluchalem lamp GU29.

 

Wielkie dzieki za porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

>>jeden z nich pracuje w klasie A i napedza bas a drugi pracuje w klasie AB i napedza srodek i gore. Probowalem odwrotnej konfiguracji ale bylo to niesatysafakcjonujace. Za mala moc wzmacniacza AB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

argus,

 

taraz tak mam, ze wzmak AB jest na gorze bo jest za slaby na dol. Chce to zmienic i dac mocne AB 2x70W na bas a na gore klase A.

 

Moj problem polega na tym, ze potencjalny nabytek pracuje na lampach GU29 a posiadany aktualnie wzmak klasy A oparty jest o KT100. Nigdy nie sluchalem tych lamp, nie wiem czy to ma znaczenie, ze jednem ma KT100 a drugi GU29

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, czy masz wzmacniacze fabryczne, czy DIY. Jeśli czujesz się na siłach grzebać w sprzęcie, to nie bardzo ma sens wchodzić w koszty i kupować kolejny klocek. Rzeczywiście GU-29 mają większe możliwości mocowe, ale z tego, co piszesz, wynika, że po prostu we wzmacniaczu kl. AB potencjał KT-100 nie jest właściwie wykorzystany. Przy poprawnej aplikacji z takich samych lamp w układzie pracującym klasie AB można uzyskać prawie dwukrotnie większą moc, niż w układzie klasy A (oczywiście mówimy o push-pullu). Jeśli więc piszesz, że klasa AB na basie Ci nie wyrabia, a klasa A tak, to coś najwyraźniej nie gra w tym pierwszym (złe punkty pracy lamp. za słabe zasilanie) i po prostu trzeba nad nim popracować, aby uzyskać maksimum dostępnej mocy. Oczywiście najłatwiej przy pierwszych problemach po prostu kupować nowy klocek, sztuką jest z już posiadanych wycisnąć maksimum - to podobno jest sednem audiofilizmu :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Dopiero teraz zajrzałem do Twojego "o mnie" - masz dwa różne typy Sparków. To zmienia postać rzeczy. Przede wszystkim pytanie - na ile wierzyć deklarowanej klasie pracy lamp, bo z tym różnie bywa: reklamuje się sprzęt, że pracuje w "pełnej" klasie A, a w rzeczywistości lampy chodzą np. w płytkiej klasie AB, albo klasa A jest tylko w zakresie pierwszych kilku watów mocy. Tak więc jeśli nie chcesz ingerować w fabryczny sprzęt, to rzeczywiście lepiej będzie pomyśleć o innej końcówce dla toru niskich. Ale trzymaj się zasady, że dla basu ważniejsza od mocy jest chwiliwa wydajność prądowa ("wykop"), a dla średnicy i wysokich wierność i mikrodynamika. Tak wioęc generalnie - dla basu - klasa AB, dla reszty - klasa A, zgodnie z teorią tak powinno być optymalnie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.