Skocz do zawartości
IGNORED

przebarwienie w dole obrazu z projektora


sp_1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

może ktoś może mi pomóc: posiadam projektor Panasonic AX100, podwieszony pod sufitem, regulacja lens shift.

Dół obrazu jest jakby lekko zaróżowiony i ciut nieostry. Ktoś ma pomysł w czym tkwi problem?

 

Sytuacja występuje zarówno ze źródła DVD jak i XBOX bez względu czy łącze jest component czy HDMI. Lampa ma 630h w trybie ekonomicznym.

Z góry dziękuję za pomoc.

TO prawdopodonie wynika ze zużywania się lampy i jej odchyleń od nastawów oryginalnych wraz z nabijaniem godzin.

Pewnie widzisz jakby różowawą poświatę na jasnych/białych tłach?

 

Obszar "dotknięty" tym przebarwieniem może się zwiększać lub zmniejszać wraz z tym jak licznik godzin będzie rósł.

 

Nic z tym nie zrobisz (chyba że serwisowa kalibracja, pod warunkiem że serwisiant będzie wiedział o co biega). W serwisie Panasonic nie radzę próbować.

 

 

Nie łam się. Ja miałem ten problem przy nowym projektorze. Teraz mam 700 godzin i problem zniknął. Temperatura światła lampy się wyrównała (dogrzała) na całej powierzchni ekranu:)

 

Pozdro,

 

Konrado

Ja mam taki sam projector i podobne problemy.

Prawa strona ekranu bardziej różowa, lewa jakby zielonkawa, środek biały.

Widoczne głównie na jasnym tle.

Projector ma przepracowane jakieś 350h.

Pozdr Rafał

No to masz na 100% to o czym napisałem wyżej. Widocznie dużo Panasoniców tego modelu jest słabo skalibrowana jeżeli chodzi o lampę. Może sie wygrzeje i zniknie. U mnie w Sanyo znikło po około 400-500 godzinach.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.