Skocz do zawartości
IGNORED

jaki Amplituner?


MLoxey

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam sie na amplitunerach, polecono mi dwa: Yamahę RX-V440 i Onkyo TX-SR500. Oba są w cenie do 2000, co mnie zadowala. Nie planuje na razie kina domowego, ale słuchać muzyki. Słucham muzyki dynamicznej, bardzo różnej, nie klasycznej, ale od popu do techno. Nie wiem który wybrać.

Od zawsze mi sie podobało brzmienie kolumn podłowgowych, szczególnie ten bas nawet przy cichej muzyce. Nie wiem również jakie do tego kolumny, bo pokój jest w sumie mały i jego wymiary to 2.5x4x2.5. Podjerzewam że przy tym metrażu i tak wiele nie osiągnę, ale niebawem pokój zmieniam na 3x4.5x2.5 wiec może tam coś z tego bedzie. Co do kolum, to z amplitunerem chciałbym sie zamknąć w 3 tysiącach. Dziekuje za radę, pozdrawiam. Marek z Krakowa.

 

P.S. co to są moniory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość moller

(Konto usunięte)

Jak chcesz szłuchac muzyki to kup wzmacniacz + odtwarzacz CD a nie amplituner kina domowego - jakość duża lepsza w tej samej cenie. W tych pieniądzach (3000 zł) wolałbym jednak wydać więcej na kolumny (przynajmniej 1500-zł) niz na sprzęt. Niezłe wzmaki robi np. Onkyo czy Marantz (jesli chcesz coś popularnego) ale na twoim miejscu rozważyłbym też kupno tańszych modeli np. Cambridge Audio czy NAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 zł na amplituner a 1000 na kolumny? Akurat odwrotnie. Po co Ci amplituner? Jak już koniecznie, bo taka moda, to do muzyki tani Harman albo Denon. Chyba chodziło Ci o monitory? Najkrócej monitor to podstawkowy. Chcesz bas? Wcale nie trzeba podłogowca! Paradigm3v3, B&W602s3 dadzą basik,że ho ho. Ale basik najlepszy mają niestety wzmacniacze. Przemyśl. Wzmacniacz Denona lub Yamahy, cd Harmana lub Yamahy i Paradigmy lub B&W. Posłuchaj w sklepie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja nie chce amplitunera, ale chyba przez przypadek trafiłem do sklepu, gdzie mnie namówili na amplituner, bo w przyszłości własnie jakieś kino domowe, ale nie chce na razie w najbliższych latach. Nie wiem co mam zrobić. Ale skoro twierdzisz, że za podobną cenę jak amplituner dostane wzmacniacz o lepszych parametrach, to bardzo sie ciesze, o to mi chodzi. A czy można dostać amplituner bez tych wszystkich dekoderów? Chodzi mi o to, że słucham radia i przy ampitunerze to jest radio od razu, a przy wmacniaczu musze dokupić, a to zawsze kilka stówek, wole wydać na kolumny. Dzieki za szybka odpowiedź, prosze o jeszcze. Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mieszać, ale sie tak zastanoiwłem i sobie myśle, że skoro mam i tak małe te pomieszczenie, to może jednak amplituner, bo z lepszego wzmacniacza i tak w pokoju wiecej nie wyciągne niż np. z takiej Yamahy 440, a bede miał za to na przyszłość do tego kina na przykład. Już sam nie wiem co mam myśleć. Gdyby wiedział, że mam dobrą akustykę, albo, że na pewno bede chciał to kino to bym był bardziej zdecydowany. Prosze wiec o informacje o amplitunerach do 2000 (kupie pewnie używany za 60-70%, wiec za jakieś 1300), oraz o wzmacniaczach do 1000 zł, bo na tuner musi mi zostać no i na kolumny. Przypominam, że na razie ma to służyć do muzyki, dynamicznej i basowej. Dzieki i nie zawracam już głowy. Pozdrawiam. Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep był durny, nie chodź tam więcej. Tym bardziej ,że masz mały pokój, a to jest WIELKI argument za wykluczeniem kina. Kiedyś kupisz i będzie obok stereo. Nic się nie pogryzie. Oczywiście amplituner stereo jak najbardziej i korzystnie finansowo. Ja ostatnio kupiłem synowi na Allegro Onkyo za 340 zł, 2x55w. Wymiata kino domowe za 2000 zł co najmniej. Pełno takich rzeczy przywożą z niemiec. A i u nas wtórny rynek też coś tam serwuje, tylko mniej. Nie kupuj Sony Technicsa bo mają cienki dźwięk. Poszukaj Denona dra 285 i wyżej. Miałem, gra super jak na cenę. Nowy kosztuje chyba 1600 zł. Dobre amplitunery stereo też to Onkyo,Yamaha,Harman,no i oczywiście najlepszy Nakamichi, ale tu szanse kupienia są chyba zerowe. Kosztował 2000zł, ale kto kupił, nie ma zamiaru sprzedać:) Jak z tych amplituneró będzie klapa, to Sony albo Technics. I tak zagrają lepiej niż kino. Zostaw pare złotych na kabelki, choćby po 5 zł za metr, naprawdę warto. Cd to już mniejszy problem, choć wszyscy chwalą Harmana. Nowy kosztuje 1000 zł, tylko trzeba posłuchać mechanizmu, bo trafiają się głośne. Z uzywanych Denon,Onkyo,Yamaha,Sony i Technics to najłatwiejsze do kupienia cd. pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman podobno ma strasznie rozmazany bas, mało dynamiczny i rozciągnięty. Kableki oczywiście. Zastanawiam sie nad 4 kanałowym wzmnacniaczem, zawsze tylne kanały by sie przydały przy używaniu dźwięku z kompa. Co do Sony i Technicsa mamy podobne zdanie. Czyli ze wzmacniaczy raczej Onkyo, Denon i Marantz. Jakie do tego głośniki na mały pokój? Podobno kolumny stojące w małych pomieszczeniach sie w ogóle nie sprawdzają i brzmią dobrze po wyjściu z takiego pokoju. Ale obawiam sie, czy małe głośniki dadzą mi taką jakość basów i trebli jak podłogowe. Pozdrawiam, dzieki za odpowiedzi. Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego samego sie balem i musze powiedziec ze niepotrzebnie. Nadmiar basu jest tak samo zly jak jego brak. Jesli chcesz sluchac glownie muzyki obstawialbym jak wiekszosc forumowiczow przy wzmacniaczu(dwukanalowym)..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;

 

Jak uważacie, który z nich będzie najlepiej grał. wiem, że pojęcie najlepiej to strasznie względne określenie, ale może przez jakieś cechy uda sie je scharakteryzować. Thanks from a mountain:).

 

P.S. Jakieś opinie na temat W.R.A.T.-u ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, podałem dwa razy ten sam link, trzeci to ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sie zwiesc stereo maniakom. Zwykle stereo nie zagra Ci nigdy tak jak sredniej klasy kino domowe nawe jakby to mial byc wzmak. NAD czy inne takie tam. Ja na super stereo nigdy bym sie nie zamienil kosztem przestrzeni kina domowego. Bierz ten amplituner a napewno bedziesz zadowolony. Powiedzmy ze zainteresuj sie aby do niego dobrze dobrac kolumny pod Twoje oczekiwania, a w pewnym stopniu zrekompensuje Ci to niedostatki stereo w KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy propozycje b.dobre. Decyzja zależy od Ciebie. Jak muzyka to stereo, ja wybrałbym Denona , bo dużo młodszy i ma pilota, a dźwięk porównywalny z Marantzem. Kino w tym Onkyo jest ok, ale muzyka na stereo do tych dwóch ampli się nie umywa.W.R.A.T. to najkrócej manipulowanie pasmem, żeby dźwięk był lepszy w kinie, ale to bajer jak każdy inny jakiejkolwiek firmy. Niby coś daje, ale więcej w tym reklamy niż efektów. ZAWSZE możesz kupić procesor Yamahy DSP 393,493,800 i zrobić kino. To jest trzykanałowa końcówka i procesory. Naprawdę kino czy muzyka zależy od Ciebie, ale podziel dzienną porcję oglądanych filmów przez muzykę. Ile wyjdzie ? A teraz krótka matematyka. Te 3 amplitunery są w podobnej cenie, nowe ok.2000 zł ceny sklepowej. Zacznijmy od Onkyo : 30% marża sklepu zostaje około 1400 zł, 30 % dystrybutor zostaje ok.900 zł , vat i podatek oraz cło to 50% ,zostaje 450 zł, transport, zarobek producenta ,reklama, serwis ze 200 zł, zostało 250 zł odejmij 50 zł na tuner, masz 200 zł, odejmij 50 zł na procesory masz 150 zł, następne 50 zł to duża ilość wyjść, skomplikowany pilot, opłaty za używanie znaczka DD i DTS zostaje 100 zł. I TERAZ TO PODZIEL NA PIĘĆ KOŃCÓWEK MOCY, zostaje 20 zł na jedną końcówkę. Takie będziesz miał stereo:((((( Tak to bywa niestety. We wzmacniaczu końcówka będzie kilka razy droższa a więc lepsza. Nie zniechęcam cię do kina ,broń boże, sam mam dwa w domu. Ale muzukę słucham na stereo na dwóch kolumnach bez żadnych ulepszaczy. Piotr jest orędownikie tylko KD, bo nie słuchał dobrego stereo. Ja słyszałem i do tego dąże, tylko ta kasa. Słuchałem kwartetu jazzowego. Nie dość ,że muzycy wyszli poza kolumny jakieś 1,5 metra, dokładnie słyszałem jak chodzili po scenie, do milimetra mogłem pokazać gdzie są. Ba, mogłem wziąć ołówek i dokładnie obrysować giterę w przestrzeni, gryf, pudło, otwór saksofonu i jego wielkość. NIESAMOWITE i niesamowicie drogie. Firm nie pamiętam, bo dla mnie to była czarna magia, ale teraz wiem ,co może "głupie" stereo" Nigdy w kinie mając 6 kolumn nie miałem takiej lokalizacji. Ale to dla baaaardzooo bogatych:))) Zyczę dobrego, trafnego wyboru i satysfakcji ,niezależnie od Twojego wyboru. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem kino domowe mnie za bardzo nie interesuje, chyba, że z DivX'a ;) Chciałbym po prosty słuchać sobie muzyki jak siedzie na necie a czasem podkręcić mocniej jak mam w sobie za dużo energii i podudnić muzyką techno. Niczego wiecej nie potrzebuje. Mam mały poków, mało ustawny jeśli chodzi o głośniki. chciałbym 4 kanały bo spodobały mi sie efekty z komputera za moimi plecami, choć miałem podłączone głośniczki komputerowe może za 20 zł. Wiec amplituner stereo i 4 głośniki. To chciałbym kupić do 2000 w sumie, z tym że używane, bo sprzęt będzie lepszy. Prosze jeszcze o rade co do głosników, bo w sklepach tyle ich stoi, że musze mieć jakieś pierwsze typy, bo nie kupując w sklepie niezręcznie mi prosić o podłączanie i testowanie wszystkich modeli w cenie koło 1500zł. Pozdrawiam i dziękuję za wyczerujące odpowiedzi, nieśmiało proszę o jeszcze. Marek z Krakowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle czegoś zapomniałem. Ten Marantz (link powyżej) mi sie podoba, ale znalazłem na sieci, że to model z roku 1990! Czy jeśli to prawda to czy pchać sie w sumie w takiego staruszka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny Tannoy M2 kosztują 600 zł para Mediamarkt, a to są kolumny roku chyba 1998? Jak na tą cenę to konkurentów nie mają, chyba że jakieś tanie Mission. Ale ja bym stawiał na Tannoye. Aaaa Tannoye M1 kosztują 499 zł para. Też b.dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że napisał 800 zł od ręki plus 1000 zł za 4 tannoye m1= 1800zł , 4 tannoye m2 1200 + 800 =2000 zł. Może coś utargujesz, a i przesyłka ok 40 zł. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a co sądzisz o tych? właściwie, to jakie powinny być kolumny, żeby miały fajny dźwięk na górach i dołach. Nie spotkałem sie jeszcze z głośnikami podstawkowymi, które by grały tak jak podłogowe. Dzieki za odpowiedź z góry, jesteś niezawodny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) no i pełno modeli AudioMega. Jakbyś mógł mi coś napisać jak sie mają do M1 lub M2. Obiecuje, że to jedno z ostatnich pytań ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te linki odnoszą się do bardzo tanich zestawów kompletnego kina, ktoś kupił, posłuchał i ucieka z tym. Tannoy M2 to monitor z dźwiękiem audiofilskim. Poczytaj o nim na sieci. Jak chcesz mieć bas większy od podłogowych z tych linków kup Paradigm monitor 3v3, kosztują ok 1700 zł para, ale bywa dużo używanych. Naprawdę posłuchaj kolumn, nie kupuj w ciemno nieznanych, bo będziesz się wkurzał. Z tanich kolumn wszyscy polecają Kodę, a mnie się nie podoba tam nic i już. Ale każdy ma inny gust. Zobacz ofertę Tonsila, niektóre konstrukcje są lepsze niż te tanie importy, a tańsze. Wiem, że pracownicy sprzedają Mission na Allegro, bo firma im chyba tymi kolumnami zapłaciła za pracę, to bardzo porządna firma, która w Tonsilu składała kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o M2 i doszedłem do wniosku, że świetnie sie nadają na tylne, dodatkowe kolumny. Nie jestem audiofilem, zresztą wskazuje na to jakiej muzyki słucham. Te monitory nie dadzą mi tak niskich częstotliwości jak bym chciał, ale to tylko opinie, żadnych na razie nie słyszałem. Są jeszcze na allegro (bądź łąskaw zerknąć) kolumny Eltax'a Millenium 150. Jak sądzisz jak będą brzemieć? Podobno Eltaxy Infinity są najlepsze na rynku. Czy Millenium są też dobre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bk_uk

(Konto usunięte)

mam kino:Marantz av4200 i dv4300 ale juz mi sie nudzi i zmieniam upodobania raczej na stereo. Zwracam sie do forumowiczow o pomoc.

Manowicie chce dokupic jakis dwukanalowy wzmak i monitory a to dvd potraktowac na razie jako zrodlo.Myslalem o Marantz PM7200 albo PM4200(bo pasuje z wygladu) i monitorach Wharfedale 8.1 lub 8.2 albo mission M71 lubM72 ale nie wiem jak to ze soba chodzi?A moze jakis NAD lub Rotel a glosniki Monitor Audio albo B&W???.No i jeszcze jakie do tego kable?Mam jakies £400 i niezly wybor sprzetu tu na wyspie.

Ostatnio slucham jazzu i podobnych rytmow raczej spokojna muzyka, lubie cieply basik.

 

Poradzcie cos.Dopiero zaczynam sie bawic w to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.