Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po 1.5 roku bezproblemowej pracy, postanowiłem zaktualizować soft Arcama SA30 (przez wi-fi). Niestety podczas całego procesu wzmacniacz się wyłączył (tryb oszczędzania energii jak się domyślam). Od tej pory z Arcama zaczęły dobiegać regularne "kliknięcia",  nie chciał się też z powrotem włączyć (cały czas świeci się czerwona lampka). Próbowałem resetu prądowego oraz przyciskiem "service" z tylu urządzenia. Nic nie pomaga. Na szczęście udało mi się znaleźć na forach podobne symptomy, które pojawiły się dokładnie w takich samych okolicznościach:

 

"Arcam support said the main micro of the unit is stuck in a boot loop. The unit needed to go back to the factory for the micro to be connected to a special jig and flashed with software.

This was done very quickly and efficiently. The repair note says “corrupt boot loader s/w - reloaded with external programmer”.

 

Czy jest to problem, który rozwiązać może jedynie gwarancyjny serwis Arcama, czy istnieje możliwość naprawy w jakimś innym serwisie. Po prostu chciałbym uniknąć wysyłania wzmacniacza do innego miasta a nie jestem w stanie ocenić skali problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

posiadam kolumny chario schiluette 200 które były sprzedawane w zestawie z Arcam Solo Mini.

https://audio.com.pl/testy/stereo/cd-amplitunery/1523-solo-mini

Jestem ciekaw tego połączenia jednak ofert z tym amplitunerem nie ma na obecną chwilę. 

Czy arcam solo będzie podobny w brzmieniu do arcama mini?

https://audio.com.pl/testy/stereo/cd-amplitunery/1515-solo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej

Znalazł się u mnie arcam sa30. Jak można przesłać coś po google Cast, w Deezer jest taka opcja, ale nie przesyła.

Spotify z aplikacji w telefonie działa po połączeniu z arcamem. 

Bubble i mconnect działa ok.

MusicLife działa, tam deezera odpaliłem po wpisaniu login i hasło, ale czy np z YouTube nie powinno się dać wysłać czegoś po google cast?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam zamiar zamienić swoje klocki na jakiś porządny all in one z korekcją akustyki. Zastanawiam się nad Arcam sa30 i Nad c399. Gram na kolumnach podstawkowych Elac Carina. Czy Arcam sa30 nadaje się do muzyki rockowej i jak ze stabilnością aplikacji?

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę arcama sa30. Ze stabilnością aplikacji było ok.  Aczkolwiek dobre granie uzyskałem z cd lub usbridge signature. 

Dirac delikatnie zmienia brzmienie na średnicy także korekcję używałem do 200hz i taką polecam. 

Podobał mi się ten wzmacniacz, jakbyś chciał nabyć taniej to się odezwij, powiem Ci gdzie się zgłosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, moto3650 napisał:

Miałem chwilę arcama sa30. Ze stabilnością aplikacji było ok.  Aczkolwiek dobre granie uzyskałem z cd lub usbridge signature. 

Dirac delikatnie zmienia brzmienie na średnicy także korekcję używałem do 200hz i taką polecam. 

Podobał mi się ten wzmacniacz, jakbyś chciał nabyć taniej to się odezwij, powiem Ci gdzie się zgłosić. 

👍

A jak sprawował się w rockowej muzyce ? Arcam gra z werwą i pazurem ? Piszesz, że dobre granie było z zewnętrznego źródła, wbudowany streamer Cię nie zadowalał ? Ja szukam takiego sprzętu żeby już nie podłączać do niego zewnętrznego źródła 😉

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rd79 napisał:

👍

A jak sprawował się w rockowej muzyce ? Arcam gra z werwą i pazurem ? Piszesz, że dobre granie było z zewnętrznego źródła, wbudowany streamer Cię nie zadowalał ? Ja szukam takiego sprzętu żeby już nie podłączać do niego zewnętrznego źródła 😉

Rocka nie słucham, więc ciężko mi się wypowiadać, to też kwestia zgrania z kolumnami. Moje raczej do rocka nie były stworzone.

Wewnętrzny streamer może się podobać, ale nie jest szczytem możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rd79 napisał:

@moto3650 porównywałeś może SA30 z jakimś innym tego typu wzmacniaczem? np: Nad c399, Nad M10v2, Lyngdorf TDAI-1120.

Co powiesz o budowie zewnętrznej, wygląda solidnie robi dobre pierwsze wrażenie 😉

Wypożycz sa30 i sprawdź. Jeśli chodzi o budowę zewnętrzna sa30 to wzmacniacz i wygląda jak wzmacniacz. Lyngdorf i m10v2 wyglądają jak zabawki.

Miałem w domu dwukrotnie tdai 1120. Wolę Dirac niż Room Perfekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Hej szukam jakiegoś fajnego CD miałem Rotela RCD-1072, ale czegoś mi brakowało, może bardziej dociążonego dźwięku, bliższej średnicy.. większej delikatności. Zastanawiam się nam Arcam Alpha 7/7SE/8 jakie są różnice między nimi? Jak gra np. 7 w porównaniu do 7SE i jak 8 do 7SE? Ogólnie co miał zmienionego model SE? Reszta sprzętu: Atoll IN100, AP Tempo VI. Muzyka każda.. z nastawieniem na lata 80/90, rock, pop, italo disco, blues, syntezatory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.03.2024 o 21:50, AiM-TV napisał:

Arcam SA30 - jak funkcjonuje wbudowany streamer? Tidal widzi Arcama i łączę się przez Tidal Connect, czy tylko zew aplikację?

Czy można odsłuchiwać pliki FLAC z pendrive po USB? 

Takie coś gdzieś znalazłem:

Gdy dysk twardy USB z włączoną muzyką jest podłączony do wejścia USB, jedynym sposobem przeglądania i odtwarzania muzyki jest użycie klienta WebClient.

Nie można wybrać wejścia USB za pomocą pilota ani przycisków na panelu przedni m.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Może ktoś będzie mógł pomoc w temacie obsługi pilota w Arcam Radia A15 i CD5. Pilot wzmacniacza posiada przyciski podstawowej obsługi odtwarzacza - PLAY/Pauza/ Przód/Tył. Niestety CD5 nie reaguje na nie. Czy coś można zmienić w ustawieniach ( kody IR ? itp ) co umożliwi sterowanie tymi urządzeniami za pomocą jednego pilota ? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii i mógłby pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś znalazłem. Wklejam link, może komuś też się przyda:

https://www.arcam.co.uk/ugc/tor/A15/Radia Remote/ARCAM Radia Remote.pdf

W dokumencie znajdziecie instrukcje jak uruchomić dodatkowe funkcje pilotów do poszczególnych elementów serii Radia.

Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.