Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  37 członków

Klub Vintage
IGNORED

Klub uzytkowników Classic Audio


Gość rochu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

By temat nie przepadl mozna by tu umieszczac ogolne opinie/spostrzezenia dotyczace np. udanych, mniej udanych zestawien mieszczacych sie w ramach 'classic audio'? Napisales cos rochu o tych swoich goodmansach, skoro jest taki watek to moze lepiej wklejac tutaj takie rzeczy? Gdyby nie ograniczenia metrazowe to zapewne bym poszedl w kierunku takich dziadkow, choc moze nic straconego jeszcze i drugi system powstanie...

Poki co czytam sobie o nowych i starych seriach elektrostatow quada, moze jest tu jakis nauszny swiadek tych kolumn, niekoniecznie zaslyszany na wystawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Trudno mi w tym momencie coś przesądzac o Goodmansach które mam.

Kupiłem je jako nowe (30-40-letnie???) egzemplarze i cały czas się jeszcze wygrzewaja.

Na razie sa w odgrodach (1,2m wys x 1,6m szer.).

Decyzja co do docelowych skrzynek nie zapadła ale najbliżej mi do czegos w rodzaju Solovox Auditorium 23.

 

Na początku ich dzwięk przypominał to co mozna było z 20 lat temu usłyszeć w słuchawce telefonu.

Po jednym dniu wygrzewania pojawił się bas i początki wysokich.

Teraz po tygodniu grania na okągło dzwięk nabrał kultury i wyrównał się.

Pojawiła się doskonała stereofonia.

Podobno Triaxiomy wymagają wygrzewania przez 200 godzin.

W tej chwili Goodmansy grają z 300B + PC + DAC CEC DX51.

 

Oczywiście wysokie nie są tak obfite jak na przecietnym głośniku wysokotonowym, sa obecne, wybrzmiewają ładnie, nie mniej nieco ich skąpo.

Decyzje co do wspomagającej wysokotonowki podejme pewnie gdy skrystalizuje sie koncepcja skrzyń.

Generalnie, nawet w odgrodach mam silny, dość nisko schodzacy bas, z doskonale zaznaczonym rytmem.

Bardzo naturalna średnica bez sladów podbarwień. Ludzki głos brzmi doskonale, także ten "mówiony" nie śpiewany.

Tyle moge powiedzieć na temat jeszcze nie wygrzanych głosników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj nabyłem za 10 F wzmak sansui 101. Budżetowy wzmak z początku lat 70. Power Output: 15 watts RMS per channel into 8 ohms. Boże jak to gra! rewelacja. Porównywałem z kambodzą A1 i denon 255. zwłaszcza wysokie tony i stereofonia to bomba! cholera poluje już od jutra na droższe modele tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.