Skocz do zawartości
IGNORED

GAINCLONE


Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyglada najnowsza wersja z LM4780, jeszcze nie mialem okazji testowac.

[obrazekLUKASZ-194616_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-194616
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji GC pojawiły sie rozważania na temat oporników Elpodu a konkretnie wpływu tolerancji i TWR na dźwięk. W Elpodzie nie sposób się czegokolwiek dowiedzieć na temat różnic technologicznych i postanowiłem sprawdziłem to doświadczalnie. Do prób zrobiłem GC - 3875, brak kondensatorów sprzęgających, Wzmocnienie 10 (rezystory 20k/2k - te właśnie testowałem), regulacja głośności pasywna na drabince Alpsa. Zasilacz na początku trafo 1200VA, prostownik na szybkich 60A diodach IXYS. Ze względu na wysokie napięcie bliskie 40V zmieniłem potem trafo na 2 po 100W. Jeden zasilacz na oba kanały. Na zasilaniu Wimy 1u, o pozostałych kondensatorach później. Ostatecznie postanowiłem dźwięk "dopalić" - dodałem między drabinkę regulacji a GC preamp lampowy na E80CC. Charakterystyka preampa neutralna - jedyne zauważalne zmiany to poprawa dynamiki, przestrzeni i "definicji" dźwięku.

Miałem kilka wartości oporników 0,1% o różnych TWR i jeden 0,5%. wnioski są jednoznaczne - im większy TWR tym dźwięk był lepszy (gładszy, czystszy, bardziej naturalny). jeśli chodzi o tolerancje - nie miałem tego samego TWR o różnych tolerancjach, lecz z prób wynika, że toleracja nie ma znaczenia - R o większym TWR 0,5% był zdecydowanie lepszy od tego z mniejszym TWR i 0,1%, co raczej wynika ze zmiany TWR.

Ktoś na forum wpadł swego czasu na pomysł zrobienia kolumn aktywnych na Accutonach, więc pozwolę sobie na parę uwag na ten temat oraz natury ogólnej. Do testów wybrałem monitor na Accutonach C92 i C12 jako najbardziej przezroczysty a jednocześnie bezwzględny i niewybaczający jakichkolwiek błędów - gra tak jak podłączony sprzęt. SPL ok. 86dB, Z 6Ohm. Pierwsza wersja bez preampa, z kondensatorami FC 2200uF. Na początek mały skład akustyczny - niezła przestrzeń, dynamika i dół, brak kompresji. Symfonika - zaczyna sie trochę gubić (zróżnicowanie), lekkie spowolnienie, zastrzeżenia do barwy. Kolejne płyty - szczególnie w momencie gdy pojawia sie większa ilość blach barwa nie do zaakceptowania - jednostajne szklisto metaliczne, nieprzyjemne brzmienie, brak zróżnicowania barw, jednym słowem masakra.

Druga wersja GC z preampem i kondensatorami FM 1000uF - podobne uwagi jak wyżej. Po doświadczeniach sprzed roku z FC (identyczne zastrzeżenia) zmieniłem kondensatory na zielone Nichicony MUSE 1000uF i ulga - barwa wróciła do normy, pojawiłe się zróżnicowanie. Niestety gorszy dół i dynamika ale ogólnie rzecz biorąc dało sie już słuchać. Panasoniców próbowałem już w paru wzmacniaczach w różnych drogich (!) systemach i maniera dźwięku zawsze była ten sama, z tym, że na głośnikach o mniejszej przezroczystości niż Accutony można nad nią przejść do porządku dziennego. Na żadnych innych kondensatorach takich efektów nie zauważyłem. Niestety nie miałem okazji spróbować BG z nimi powinno być lepiej niż z MUSE, od których też o niebo lepsze są Nichicony Super Trough (mam tylko 10000u i z GC nie próbowałem). Próbowałem dołożyć do FM do Muse ale występował efekt zgniłego jaja.

Odnośnie GC spotkałem się z porównaniami do wzmacniaczy powyżej 10000, a nawet do Krella. Wg mnie takie porównania zdecydownie gorzej wypadają dla GC przede wszystkim z zakresie zróżnicowania barwy, gładkości, mikroszczegółów, subtelności czy też definicji i konturowości basu. Dybamika i przestrzeń są na stosunkowo niezłym poziomie, choć np. w tym ostatnim do cyfrowego Tripatha GC nie ma startu. Zakładam tu użycie toru za kilkadziesiąt tysięcy zł. Inne porównanie to dla mnie błąd w sztuce bo przecież nikt nie kupuje Krella celem podłaczenia do kolumn czy CD za kilka tysięcy. Oczywiście biorąc pod uwagę cenę GC i dobierając do niego odpowiednie urządzenie współpracujące może to być w swoim rodzaju rewelacja.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-194797
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenia. Ja mam również kilka uwag odnośnie Panasonic FC. Ogólnie jest nieźle jedyny mankament dotyczy właśnie wysokich tonów. Na szczegółowych głośnikach wydaje mi się, że faktycznie wkrada się pewna jazgotliwość. Wydawało mi się początkowo, że to wina kondensatorka na wejściu (MKP Jantzen 4,7uF), ale później próbowałem również na olejowym ruskim 6uF i było wprawdzie lepiej, ale ten efekt troszkę nadal drażnił. Co ciekawe na 3886 było już lepiej niż na 3875. Ostatecznie w 3886 zostawiłem Elpody RWE 25ppm 0,1% w NFB i szeregowy na wejściu, natomiast pozostałe to zwykłe 1% i wydaje mi się, że tak grało najlepiej. Kondensatory to Panasonic FC 1800uF/35V w 3886 i Panasonic FC 1000uF/50V w 3875. Próbowałem różnych pojemności do 2200uF i zauważyłem, że powyżej 1800uF dźwięk jest już lekko spowolniony. Oba wzmacniacze przesłuchiwałem w domu na B&W CDM 1NT i w salonie na ESA Profi. Na 1NT szczególnie w muzyce operowej przy większych składach i w jazzie (trąbka) dawało się odczuć na 3875 ową dokuczliwość/natarczywość. Na 3886 ten efekt był prawie nieodczuwalny, ale równowaga tonalna była przesunięta mocniej w kierunku niskich częstotliwości. Może faktycznie rację mają co niektórzy, aby w szereg na wejście dać jakiś rezystorek węglowy zamiast metalizowanego. Muszę to sprawdzić. Próbowałem również kondensatorki ROE 1000uF/63V, ale było gorzej niż z Panasonic FC - mniejsza dynamika i "oddech".

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-194842
Udostępnij na innych stronach

>DS-Kustagon

 

Był moment że miałem dwa Gain Clony do bezpośredniego porównania.

Pierwszy na rezystorach Elpodu i kondensatorach Panasonic FC i buczącym lekko (a pod obciązeniem już nie lekko) trafie z Elprawu a drugi na Black Gatech,rezystorach Riken i Caddock oraz porządnym trafie z Trafbera.

 

Musze powiedzieć ,ze te dwa wzmacniacze rózniły sie o 2-3 klasy brzmieniowo.Ten lepszy naprawdę był sporo lepszy,miał barwę,szczegóły,selektywne nie męczące wysokie.

 

Zeby nie było,to nie jestem jakimś fanem Gain Clonów,bo nawet teraz cały czas słucham na kopiach wzmaków seri Aleph Passa,akurat z moimi kolumnami gra to lepiej,ale dobrze zbudowany GC w dobrym towarzystwie potrafi zagrać Hi-Endowo i spokojnie na poziomie końcówek sklepowych po 10-15tys. zł.

 

Moje kolumny to może nie szczyt Hi-Endu ale sa bardzo przeźroczyste i duzo pokazują.Sa to głosniki szerokasmowe Fostex FE204 w obudowie BS z filtrami pasmowo przepustowymi (czyi jest bas i jest góra).

Jak mnie ktoś pyta o Gain Clona to zawsze mówię,jak masz budowac z tanich lub przecietnych części to lepiej nie buduj wogóle,bo zagra bardzo przeciętnie.

 

A co do rezystorów z Elpodu to jak testowałem rózne ppm (tylko 0,1%) to miałem wrażenie ze te z najmniejszym ppm grają zbyt precyzyjnie kosztem gładkości i muzykalności brzmienia,ale to na moim systemie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-194849
Udostępnij na innych stronach

To żadna rewelacja, ale jak sobie życzysz:) Jakość tego jpg nie będzie zachwycająca.

[obrazekLUKASZ-194861_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-194861
Udostępnij na innych stronach

Otworki pod kondensatory nie są namalowane, bo jak ją robiłem, to nie wiedziałem jeszcze jakich kondensatorków użyję, ale każdy nawiercić sobie może gdzie mu się spodoba:)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-194863
Udostępnij na innych stronach

=> Peter Daniel

 

Przymierzam się powoli do zamówienia części w PartsConnextion ale mam dwa pytania

1. Różnica brzmieniowa między Black Gate typ STD i N uzasadniające 4 krotne przepłacenie

Zwłaszcza że w cenie BG N 1000/50V mogę już dostać polipropyleny ( 3x 330uF/250V SCR ( co prawda wtedy montaż już tylko p2p ( duże bydlastwo )

2. W katalogu Parts- .. nie widzę rezystorów Vishay typS102 ( taki na twoim schemacie) jak zmieni się dźwięk po zastosowaniu w tym miejscu caddock MK132

3. A na koniec jakiej cyny lutowniczej użyłeś do swojego ( swoich ) Gain Clona(-ów)?

 

Wdzięczny za krótką odpowiedź

dodo

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-194957
Udostępnij na innych stronach

Od początku nie byłem przekonany do rezystorów Elpodu (chociaż je z ciekawości kupiłem),podejrzewając, że jest to przemalowany ostatni pomysł komuny o nazwie MFR. Najtańsze rezystory precyzyjne jakie wtedy produkowano i zdecydowanie odstające brzmieniowo tych "poważnych" AT, ML i Case ( przy okazji może ktoś wie z których najgrubszych amerykańskich rezystorów to licencja) .Nie chce mi się specjalnie wierzyć że ekonomicznie byłby uzasadniony zakup i wdrożenie drogiej technologii biorąc pod uwagę np. ceny 0,1% Bayshlaga. Elpod jest absolutnie minimalistyczny w podawaniu informacji poza podstawowymi parametrami.

W swoim klonie zauważyłem fundamentalny wręcz wpływ tych kilku zastosowanych elementów na brzmienie ,choć nie włożyłem dotychczas rezystorów firm z najgrubszej specyfikacji Petera. Trudno też mówić o obiektywnych warunkach porównawczych.W jednym egzemplażu klona zmieniałem elementy.

Kondensatory: stosowałem 1000uF FC , Nichicony 1500uF SMH (po raz pierwszy, żadnych odniesień) i złote ROE, które lubię.Dla zasady podłączyłem jeszcze Panasonic 22000uF- tu od razu pojawił się potężny, ale o zdecydowanie mniejszej precyzji dźwięk.Kontrabas stracił ,wyrażnie występujący na małych pojemnościach, efekt osobno szarpanych strun.Zaczął się pojawiać jeden ,bardziej rozmyty impuls basowy. Uważam, że darkul ma rację- te złote Vishay-Roederstein są znakomite (no i wyglądają równie pięknie jak BG) i to one zostały. Przy moich 25V zasilania wydaję mi się, że 2200uF jest pojemnością lepsza.

Od razu zrobiłem klona bez kondensatora wejściowego, ale spróbowałem też włożyć na wejście Wima MKP10 10uF.Uważam że klon bez kond. to zdecydowanie precyzyjniejszy wzmak.

Przez rezystory 330ohm obsłuchałem go też na słuchawkach (senheiser Ovation 560).Wynik uważam za smutny, widać słabość filtracji zasilania.

Rezystory: kołpakowe Bayshlagi 0,1% , Beyma, Elpod, moja słabość-stare AT i Case, objetościowe węglowe Vitroohm.

Elpod wg mnie jest rezystorem mniej więcej poprawnym i nic więcej. Uważam,że Bayshlagi zarówno ceną jak i neutralnością brzmienia plasują się wyżej.

Bezkołpakowe AT i Case dały zaskakującą precyzję i analityczność, choć powiedziałbym, że barwę mają ,co po raz pierwszy zauważyłem w klonie, "zwykłą", ale poprawną.

Największe zaskoczenie-stare, objętościowe węglówki, obiektywnie przecież gorsze. Oryginalny Gaincard zrobiony był na r.węglowych, dlatego zdecydowałem się na próbę. Dały one tak zajebisty "magic" i miękkość (wybaczcie język, ale chce podkreślić ździwienie), że właściwie zwątpiłem w to co słyszę i puszczam klona do kolegów na odsłuchy. Dopiero wtedy będę wiedział, czy aby faceta nie pop...na starość . Zrobiony przez kolegę klon na zwykłych węglówkach to pomyłka, ale jednocześnie włożenie w Jackowego klona na Elpodach ,220 ohm właśnie Vitroohma ,dodało mu dużo naturalności i ciepła. Powróce do tego tematu ,gdy się jakoś z nim prześpię.

Następny temat: dzielnik rezystancyjny zamiast potencjometru. Mój zrobiłem na: do masy Bayshlagi, tor to co aktualna reszta. Pieniedzy na potencjometr wydawać szkoda, choć mam jedną starą amerykańską węglówkę grającą w klonie przednio. Jeden więcej rezystor w torze sygnałowym jest chyba jednak poza konkurencją.

Jeszcze zdanie na temat współpracy klona z kolumnami o różnej efektywności ,ale poprawnymi pod wzgledem brzmieniowym. Odsłuchiwaliśmy :Infinity Kappa 8, Monitory studyjne yamahy NS 1000 i wychwalane przez Passa Marantze Imperial 9 . Czyli: osiemdziesiąt kilka (chyba 2)dB, 93 dB i 105dB. Klon zawsze był akceptowalny.

Testowaliśmy go na 3 przetwornikach :PS Audio robionym dla dealerów (z żarówkami) ,TDA 1541 przygotowanym przez Svoboda Audio i najwyższym ,zintegrowanym Audiolaborze. Nie chcę oceniać dzwięku , a jedynie zwrócic uwagę na występujące we wszystkich trzech przypadkach "przeszeleszczenie" tonów średnich i postawić następujące pytanie: wada klona , czy też przetwornik trzeba do niego też zrobić, bo obnaża wady p. rynkowych?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195117
Udostępnij na innych stronach

>>Przymierzam się powoli do zamówienia części w PartsConnextion ale mam dwa pytania

1. Różnica brzmieniowa między Black Gate typ STD i N uzasadniające 4 krotne przepłacenie

Zwłaszcza że w cenie BG N 1000/50V mogę już dostać polipropyleny ( 3x 330uF/250V SCR ( co prawda wtedy montaż już tylko p2p ( duże bydlastwo )

2. W katalogu Parts- .. nie widzę rezystorów Vishay typS102 ( taki na twoim schemacie) jak zmieni się dźwięk po zastosowaniu w tym miejscu caddock MK132

3. A na koniec jakiej cyny lutowniczej użyłeś do swojego ( swoich ) Gain Clona(-ów)?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195259
Udostępnij na innych stronach

>występujące we wszystkich trzech przypadkach "przeszeleszczenie" tonów średnich i postawić następujące pytanie: wada klona , czy też przetwornik trzeba do niego też zrobić, bo obnaża wady p. rynkowych?<

 

Trudno powiedziec, moze to zalezec od systemu a takze od tuningu klona. Szczegolnie przy uzywaniu zrodel digital, moga pewne czestotliwosci by przeakcentowane, ale tez nie jest problemem ich prawidlowa equalizacja poprzez dobor odpowiednich czesci, zarowno w przetworniku jak i w klonie.

 

Moja personalna opinia jest taka, ze klon jest raczej neutralny i umozliwia dobra analize zarowno zrodla jak i kolumn.

 

Dwie dodatkowe wypowiedzi o klonie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Prawde mowiac bylem lekko zaskoczony czytajac to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195271
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jesli odniesiemy sie do muzyki sluchanej "na zywo" to nie jest ona miekka i szczegolnie lagodna. Jest tam duzo zywiolu i natarcia, a takze szeleszczenia. Wszystko to sprawia ze brzmi prawdziwie, nawet jesli sluchamy z oddali. Ogolnie jestesmy przyzwyczajeni do pewnej tonalnosci jaka sztuczna reprodukcja dzwieku nam zwyle oferuje, ale czy jest to prawdziwe?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195320
Udostępnij na innych stronach

Np na Marantzu CD-84,Denonie 3520, czy na kilku tańszych kompaktach zjawisko było już pomijalne.

Testowaliśmy w trzech niezależnych konfiguracjach:

Przetwornik i transport PS Audio z limitowanej serii dla dealerów, Marantz Imperial 9 (z zamianą na małe Apogee)

Audiolabor+Infinity

Transport Kenwood DP-9010+Svoboda+ yamahy.

zamiana przetworników

Rezystor węglowy na wejściu usuwał niekorzystne zjawisko, gorsze operacyjne na wyjściu CD również .Czym wyższa efektywność kolumn tym bardziej widoczne to się stawało .Zastosowanie dzielnika 10 koHm wg Duncen (chyba nie przekreciłem nazwy strony) również uwypukliło ten ,trzeba przyznać, bardzo, bardzo, bardzo mały feler.

Może to srebrne okablowanie wejściowe +analityczność rezystora wejściowego ? Bez sprawdzenia dokładnego nie kuszę sie o wysnucie wniosku , że można ustalić granicę możliwości klona na poziomie......Dopiero ileś następnych prób z innymi elementami myślę sprawę wyjaśni. Podzieliłem się na gorąco swoimi spostrzeżeniami . Słucham klona z ogromną przyjemnością. Wolę go od Alepha 5 i Zena, choć to zupełnie inne brzmienia. Bezwzględnie klon jest rewolucyjnym, znakomicie grającym pomysłem, ale porównywanie go do klocków za 20-25000 zł (zwłaszcza na komponentach na których robi go spora część kolegów) może jest przybliżeniem przyjętym ze sporym zapasem. Bez zastosowania konfiguracji Premium nie odpowiem sobie na to pytanie.

Petera na to pytanie nie odpowiem

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195324
Udostępnij na innych stronach

witam

======

 

Właśnie dziś odebrałem radiatory od HUTNIKA do mojego GC - słuchajcie porazka - zrobili taki chłam że pała sgtaje - nierówno przyciete różne długości itd. ale kiszka - będę je reklamował bo to za komuny robili dokładniej - chciałem dwa A6023 po 75 mm a dostałem jeden uciety po skosie a drugi L=72 mm. Normalnie jak odpisze do tego HUTNIKA to zbluzgam wszytkich.

 

zapłaciłem 23 zł + przesyłka ale widze że muszę teraz je sam wykończyć aby wyglądały jakoś normalnie

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195397
Udostępnij na innych stronach

He,he..ale to k.. smutne.

Klienci czasem mi niewirzą że niby prosty temat a może kooperant schrzanić.

ale takie sa realia.

Ostatnio podałem wymiary detali[blacha Mo58/4 gr.2.5mm] ..

Owszem nawet szybko to zrobili..ale jakiś głupol cioł po podanych wymiarach..zgadnijćie co wyszło?

Przy odbiorze[niemiałem sówmiarki]coś mi niepasowało..

na drugi dzień spieniony ide do speców..

cyt."Panie,a tak niemoże być..nieprzyda śie?"

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195403
Udostępnij na innych stronach

Mixann

 

Daj sobie spokój,takie firmy są nie reformowalne.Kiedyś toczyłem z nimi batalię.Oni twierdzą że 1-2mm krzywizny radiatora mieści się w ich tolerancji...witamy w Europie...naprawdę ręce opadają,a podobno Polak potrafi.

Położony profil radiatora od nich na płaskim stole był wygięty w łuk i odstawał od stołu w środkowej części 1,5mm.W sam raz na ładną obudowe...Polak gówno potrafi,pieprzeni partacze za przeproszenie.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195454
Udostępnij na innych stronach

Czy kondensatory, ktore montujecie w GC lub innych urzadzeniach, formujecie (czy przygotowujecie) w jakis sposob przed montazem, czy nie warto sobie tym zawracac glowy.

Co myslicie o tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195460
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, ja się jeszcze spytam czy je dobieracie pod względem takiej samej pojemności ( 2 największe elektrolity ), bo elektrolity dość dużą tolerancję mają...

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195472
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o radiatory to ja swoje zamówiłem w Nikompie i wyglądają nieźle, mają tam bardzo dużo różnych modeli z aluminium. Dzisiaj dotarły też do mnie z Akkusa gniazda rca i głośnikowe, jeżeli ktoś szuka porządnych nie za tanich :-) niestety gniazd to można je śmiało brać, jak dla mnie wyglądają bardzo solidnie.

 

Pozdr.

[obrazekLUKASZ-195473_1.jpg] [obrazekLUKASZ-195473_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-225-100002274 1170260708_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195473
Udostępnij na innych stronach

Aha, mam jeszcze pytanie, czy waszym zdaniem ten radiator nie będzie za mały ? Załaczam zdjęcie kitu BrianGT Premium - części na jeden kanał.

[obrazekLUKASZ-195476_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195476
Udostępnij na innych stronach

mam radiator o podwójnej mniej więcej długości ale z przykręconymi dwoma scalakami i do tego ma jeszcze mniejsze żebra i spokojnie wystarcza. Domyślam się że niedługo "odpalenie" układu :)

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195537
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Bardzo ciekawy wątek, podoba mi się pomysł i pewnie się zabiorę za budowę, zastanawiam sie tylko nad kwestią jak ma się jakość tego wzmacniacza w porównaniu do np. aleph mini ?? Oczywiście chodzi o brzmienie:)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195573
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zlutować i sprawdzić:) Teraz gość na allegro wystawia izolowane 3875 po 9 zeta szt. (ma tylko 4 szt więc się trzeba spieszyć ;) ). Tak więc koszt nie jest zbyt duży nawet do eksperymentów.

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/4731-gainclone/page/38/#findComment-195577
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.