Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  237 członków

Vincent Klub
IGNORED

Klub miłośników marki VINCENT


mikel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Jack Lodz napisał:

Sprzęt o ile jest sprawny na pewno jest zacnym wzmacniaczem ale pomyśl nad eksploatacja nad jej kosztem. W tym wzmacniaczu masz 8 lamp 4 x 12AX7 i 4 x 12AU7 wymiana ich to blisko 2 tyś w zależności jaki będziesz chciał tam włożyć.

A jak wygląda sprawa żywotności takich lamp? Trzeba je wymieniać co jakąś ilość roboczogodzin, czy zwyczajnie się wypalają kiedy chcą?

Inną rzeczą jest też fakt że w sv-800 można włączyć czysta klasę A, wiem że wtedy wzmacniacz zamienia się w kaloryfer - pewnie za sprawą lamp. Niemniej zamierzam go w wiekszosci używać bez włączonej klasy A, czy bez klasy A lampy się zużywają mniej? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starymi lampami jest trochę loteria. Jak kupisz z pewnego źródła to pograją. Miałem kilka wzmacniaczy hybrydowych i nigdy nie wymieniałem lam z powodu wypalenia się którejś. Raczej z chęci poprawy brzmienia. Lampy które są  w tym wzmacniaczu to lampy ogólnie dostępne i ogranicza Cię tylko budżet a graja po kilka tysięcy godzin. Co do klasy A to wzmacniacz oddaje tylko kilka pierwszych watów. Na papierze sv-800 powinien oddawać imponująco aż 50W ale jak jest naprawdę trzeba by zagłębić się w szczegółowe pomiary. Ja mam SV-237MK i mój oddaje 10W w klasie A. W trakcie słuchania nigdy nie wiem kiedy następuje przejście z klasy A. Sam wzmacniacz ma sporej wielkości radiatory które skutecznie odprowadzają ciepło. Jednak jak koledzy radzą należało by ten wzmacniacz oddać na jakiś przegląd bo jednak swoje lata ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 23:18, HARDDOG napisał:

Wzmacniacz zwróciłem do sklepu, przetestowałem w międzyczasie zestaw dzielony SP-332 i SA-32, powiem krótko- szkoda na to czasu i pieniędzy, taka jest moja subiektywna ocena. SV-737 to naprawdę świetny wzmak i trochę za nim tęsknię. Od dzisiaj zaczynam testować Sansui alfa 907 MR.

Mam 332 i sa 32 od prawie dwóch miesięcy na początku też mieszane uczucia ale po około dwóch tygodniach zaczął nabierać brzmienia, basu, pojawiła się scena zwłaczsza z gramofonu,poprostu trzeba dać mu trochę czasu i bardzo dobrze wygrzać końcówkę mocy najlepiej włączyć na parę dni..Zestawik gra z klipsch rf7 mk3 i woferkami klipsch 150

sa 32 był wcześniej używany w sklepie ale sp332 był nówka do połączenia trzeba dobre rca lub xlr u mnie tara labs

moim zdaniem gra świetnie, wcześniej miałem hk990 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie, po długiej nieobecności przyjemnie wrócić 🙂  zdaję sobie sprawę, że temat lamp i upgrade  wzmacniacza Vincenta pojawia się tu  często, zresztą sam kiedyś puściłem taki wątek 🙂 ale... dotyczy Wz Vincent 237 MKII w który jakieś trzy lata temu wstawiłem polecaną mi wówczas parę 6N1P -EV  rosyjskich NOS oraz przednią Telefunken ECC83. Po zmianie zestawu kolumn dostrzegam jakby problem dość mocnego basu i chciałbym uzyskać trochę inne brzmienie,  większą "jasność, delikatność" w brzmieniu, stąd wracam do tematu lamp. Proszę o radę z praktyki, chodzi głównie o lampę z okienka, czy wymiana na  12AX7 B759 Genalex Gold Lion gold pins to dobry strzał ?, czy inne propozycje biorąc pod uwagę opisane preferencje brzmienia. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, wlodekPL napisał:

Witajcie, po długiej nieobecności przyjemnie wrócić 🙂  zdaję sobie sprawę, że temat lamp i upgrade  wzmacniacza Vincenta pojawia się tu  często, zresztą sam kiedyś puściłem taki wątek 🙂 ale... dotyczy Wz Vincent 237 MKII w który jakieś trzy lata temu wstawiłem polecaną mi wówczas parę 6N1P -EV  rosyjskich NOS oraz przednią Telefunken ECC83. Po zmianie zestawu kolumn dostrzegam jakby problem dość mocnego basu i chciałbym uzyskać trochę inne brzmienie,  większą "jasność, delikatność" w brzmieniu, stąd wracam do tematu lamp. Proszę o radę z praktyki, chodzi głównie o lampę z okienka, czy wymiana na  12AX7 B759 Genalex Gold Lion gold pins to dobry strzał ?, czy inne propozycje biorąc pod uwagę opisane preferencje brzmienia. Pozdrawiam serdecznie.

Hej, Ja mam Gold Lion złote piny i bas też jest mocny. Ta lampa ma piękne brzmienie ale moim zdaniem nie można jej nazwać "jasną". 

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2024 o 19:52, wlodekPL napisał:

Witajcie, po długiej nieobecności przyjemnie wrócić 🙂  zdaję sobie sprawę, że temat lamp i upgrade  wzmacniacza Vincenta pojawia się tu  często, zresztą sam kiedyś puściłem taki wątek 🙂 ale... dotyczy Wz Vincent 237 MKII w który jakieś trzy lata temu wstawiłem polecaną mi wówczas parę 6N1P -EV  rosyjskich NOS oraz przednią Telefunken ECC83. Po zmianie zestawu kolumn dostrzegam jakby problem dość mocnego basu i chciałbym uzyskać trochę inne brzmienie,  większą "jasność, delikatność" w brzmieniu, stąd wracam do tematu lamp. Proszę o radę z praktyki, chodzi głównie o lampę z okienka, czy wymiana na  12AX7 B759 Genalex Gold Lion gold pins to dobry strzał ?, czy inne propozycje biorąc pod uwagę opisane preferencje brzmienia. Pozdrawiam serdecznie.

U mnie najjaśniej w okienku zagrała ecc83 siemens ale pograła tylko tydzień bo w połączeniu z  AP Tempo 6 było bardzo techniczne granie bez głębi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni klubowicze, może ktoś jest zainteresowany przetwornikiem Vincent DAC-1? Prawie nowy za połowę ceny sklepowej:

https://www.olx.pl/d/oferta/przetwornik-vincent-dac-1-prawie-nowy-okazja-CID751-IDYGrz1.html?bs=olx_pro_listing

Ja poszedłem inną drogą i ze sprzętów Vincenta został mi tylko ten DAC.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.