Skocz do zawartości
IGNORED

oświetlenie w kinie


Gość Przemski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Do niedawna wogule nie zwracałem uwagi na światło, było mi obojętnie jego źródło, kolor, rodzaj żarówek, umiejscowienie promienników itp. Od kilku miesięcy zaczynam na to zwracać uwagę, wiem jaki typ światła mi odpowiada jaki nie, być może mój wzrok stał się na nie bardziej wrażliwy i wyczulony z powodu długiego siedzenia przed monitorem komputera, w każdym razie nie mogę znieść już światła tradycyjnej lamp umieszczonej nad głową i muszę zorganizować coś zupełnie innego, ale mieszczączego się w skromnym budżecie.

 

Każdy na pewno wie że również podczas sensu przed ekranem w pomieszczniu powinno się znajdować jakieś inne źródło światła i że ma to znaczenie dla wzroku. Pytanie jakie, gdzie i za ile, ale przede wszystkim takie aby nie odrywało nas od tego co najważniejsze i nie skupiało uwagi - tutaj na pewno coś wymyślą osoby, którym dokucza każda dioda /power led/ w elektronice itp.

 

Mam nadzieje że temat będzie cieszył się zainteresowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiatla przed ekranem? Tak, swiecace w strone ekranu, ale PRZED seansem. W trakcie filmu WSZYSTKO gasnie 100% zaciemnienia!!!!

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie przed ekranem w podescie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemski

(Konto usunięte)

Przepraszam, błąd wkradł się w moją wypowiedź oczywiście.

 

Wiadomo powszechnie, że podczas sensu przed telewizorem/monitorem w tym samym pomieszczeniu musi świecić światło o mocy min 25W w przypadku typowej żarówki aby zapewnić w miarę rozsądne warunki dla wzroku.

 

Można znacznie zmniejszyć zmęczenie wzroku podczas sensu, szczególnie gdy siedzi się stosunkowo blisko ekranu, umieszczając odpowiednie źrodła światła np w rogach pomieszczenia na tej samej ścianie gdzie znajduje się ekran. Źródla te nie mogą być punktowe, nie mogą charakteryzować się dużym natężeniem światła, po prostu muszą spełnić wiele warunków - i właśnie chodziło mi o przykłady takich lamp - widziałem np takie w kształcie kuli, którą kładło się na podłodze i dawała ona delikatne światło mlecznego koloru.

Mnie bardzo przeszkadza, jeśli coś odrywa moją uwagę od akcji na ekranie i zawsze gdy np spojrze chociażby np na oświetlone krawędzie obudowy TV to następuje taki moment kiedy pryska cała aura tworzona przez film/grę i nie jest to ciekawe uczucie. Poszukuję kompromisu - dbanie o wzrok jest dla mnie bardzo ważne, ale też chcę czerpać jak nawięcej z takich seansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.