Skocz do zawartości
IGNORED

z THXem czy bez??????


Gość JBieL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JBieL

(Konto usunięte)

w niedalekiej przyszloscie do pol roku mam zamiar sprezentowac sobie kino domowe ..... podstawowa rzecza bedzie samemu skompletowac sprzeta .... wychodze z zalozenia ze na sprzecie sie nie oszczedza ale oczywiscie w grancach rozsadku :D ... dlatego zastanawiam sie nad qpieniem kina z THXem , ale czy warto :-/ ? ... mozecie podac modele ze sie wyraze podzespolow kina domowego (wszystko od DVD po glosniki) :D .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest zdecydowanie zbyt ogólne. Praktycznie każda firma ma w swojej ofercie sprzęt oznaczony certifikatem THX (select, ultra, ultra2). Wszystko zależy od tego ile możesz przeznaczyć pieniędzy, a co najważniejsze jaki masz pokój. Jeżeli chesz kupić kino z certyfikatem THX, musisz pamiętać że pokój odgrywa BARDZO ważną rolę, trzeba się tu ściśle trzymać zaleceń G.Lukasa, a co za tym idzie sporo wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem będziesz miał z zakupem głosników, chyba że faktycznie kasy masz spoko. Ostatnio widziałem pełny zestaw kolumn THX Technicsa za 4000zł z dwoma subami. Wada- jak potem rozbudowac o dalsze głosniki do 7.1 ? Jesli zaczniesz kupować "dobre" kolumny, to może się okazać że są one dobre, ale nie wypalą przy THX-sie. Moim zdaniem najlepiej jest jednak skompletować dobry zestaw kolumn B&W, Tannoya czy coś podobnego, a potem skorzystać z procesorów Yamahy lub podobnych. Efekt bedzie bardzo dobry a problemów mniej. No i koncertów posłuchasz przynajmniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa...... skad ja to znam....

ogolna rada praktyka - dzwiek THXowy jest dosyc specyficzny, proponuje sie powaznie zastanowic czy to aby na pewno sie podoba. sugerowanie sie ze kinoplex czy inne kina puszcza w thxie nie koniecznie odda co sie bedzie dzialo w domowych pieleszach jak nazwozimy zabawek. warto wiec polazic po sklepach ze sprzetem czy nie maja pokoju odsluchowego i oczywiscie odpowiedniego sprzetu.

elmenty do zestawu ktory mialby byc THXcertifajd naleza do raczej malo tanich, to kolejna przestroga (odtwarzacz dvd to min. 5k, wzmacniacz podobnie, a jeszcze nie ruszylismy glosnikow i innych akcesoriow).

kolejnym "bajerem" w calym thxie jest to ze pomieszczenie powinno byc odpowiednio przygotowane (puszczenie nawet b. dobrego zestawu thxowego w pokoju z mebloscianka i kwiatkiem w roku w duzej mieze psuje efekt).

 

osobiscie nie jestem zwolennikiem thx'a - przerost formy nad trescia. logo i czolowka oczywiscie robia niesamowite wrazenie, ale obawiam sie ze jak dla mnie na tym koniec. (BTW: w/w czolowka co to powinna wgniesc w fotel jest w DD5.1 ale to detal).

 

ze sprzetow ktore maja certyfikat na thx select i nie zabija cenowo to wzmacniacze np. kenwooda albio pionieera (~6k zlociszy). dotychczas najtanszym zestawem glosnikow jakie widzialem to magnaty (thx select system).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Słuchałem sporo czasu kompletnego zestawu THX (nie mam ochoty wyszukiwać oznaczeń poszczególnych komponektów, ale jeśli komuś zależy to to zrobię), gdzie pojedyńcza kolumna wtedy kosztowała 10.000 zł, a cały zestaw wraz z elektroniką 100.000 zł. Nie pamiętam już zbyt dużo, ale wrażenie wywierało spore. Do tej pory nie wiem z jakiego filmu scenę w kółko pokazywano - wiszący w powietrzu helikopter prujący w stronę widza z podczepionych karabinów M61.

 

Niedawno odsłuchiwałem zestawu Magnat, komplet kosztuje 10.000 w MediaMarkt i bardzo mi się podobało, szczególnie zadziwiony byłem pracą głośnika centralnego.

 

Odnośnie pytania czy warto w to inwestować to moje zdanie może być nieobiektywne gdyż mnie na certyfikat nie stać, natomiast jeśli ktoś się z nim liczy to przyznam że gdybym mógł zainwestować to długo bym się zastanawiał.

 

Racje ma przedmówca - nagrania THX są bardzo specyficzne, czasem przekolorowane, wcale nie odczuwa się tego że realizacje są bliższe, są natomiast efektowne, czasem znacznie bardziej niż niecertyfikowane. Odczuwam, że gdzie to tylko było możliwe realizator zaimplementował płynne i efektowne przejścia pomiędzy przednią ścianią a tylną ścianą dźwięku, natomiast brakuje mi lokalizacji dźwięków na tylnej scenie; wiem że jest to znacznie trudniejsze do osiągnięcia niż z prodzu słuchacza, także ze względu na właściwości ludzkiego słuchu, ale chyba za bardzo jestem przyzwyczajony do koncepcyjnych systemów 4.1 takich jak Aureal 3D 2 czy chociażby EAX w fazie 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pojalem tych wypowiedzi ze dzwiek THX jest specyficzny i ze THX norma stawia wymagania co do pomieszczen

 

to ostatnie odnosi sie moze do profesjonalnych aplikacji kin ale nie do pomiszczen prywatnych (consumer). Jesli ktos jest innego zdania i wie cos na ten temat intresowaloby mnie na czym ta normsa THX odnosnie pomieszczen miala polegac i gdzie to znalaz (link)

 

powracajac do specyfcznego brzmienia to jedyne czego by sie mozna spodziewac to "filtr kinowy" gdyrz przy realizacji sciezek kinowych uwzglednia sie wysokie tlumienie wysokich tonow w kinie, dlatego tez tony te sana sciezce podbijane. Receivery z THX rozwiazuja ten problem w warunkach domowych dopasowujac pasmo znowu do normalego poziomu (przciszajac pasmo wysokie). Dzieki temu powinna calosc brzmiec naturalniej a nie "specyficznie".

 

Wszytko inne w normie HX odnosi sie do standardu jakosci (minimalna moc/poziom glosnosci, pasmo, charakterystyka promieniowania glosnikow itd)

Tak ze w sumie jest to oznaka zachowania jakosci

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk z systemu THX jest inny, należy powiedzieć "kinowy", nie nadaje się w zupełności do odtwarzania muzyki wielokanałowej. Wytyczne pokoju w tym systemie są jasno określone. Tyczy się to np. proporcji ścian, nie pamiętam dokładnie ale były to mniej więcej takie proporcje: długość pokoju = 2X szerokość, wysokość= 23 szerokości. Do tego jasno określona jest np. ogólnie pojęta akustyka, oświetlenie. Żeby spełnić wszystkie warunki THX trzeba mieć naprawdę sporo pieniędzy i dobrych fachowców.

 

dokładne wytyczne znajdziesz pewnie na :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o zestawie kolumn i karty dźwiękowej (bodajże Audigy 2) firmy creativ labs. Moim zdaniem Lucas zaczyna gonic w piętke i rozdawać swoje certyfikaty za odpowiednią kasę. bo albo jesteśmy bezkampromisowi, albo... many, many.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

o ReEqualization wiem

 

Pisząc o specyficznym brzmieniu opisywałem swoje spostrzeżenia opisywałem na podstawie doświadczeń częściowo z gier. Znaczna część gier na konsolę Xbox okraszona jest świetnie zrealizowaną ścieżką dźwiękową Dolby Digital 5.1 (oczywiście nie wszystkie, trudno wymagać tego od niskobudżetowych produkcji).

Część z nich posiada certyfikat THX (bynajmniej nie wiąże się to z tym o czy pisze ostatni przedmówca, odnośnie głośników komputerowych) i dźwięk jest na prawdę charakterystyczny. Aby to opisać sięgnałbym chyba limitu długości postu więc się powstrzymam. Zachęcam do zapoznania się np z grami SSX3 czy NeedForSpeed:Underground (oczywiście tylko na konsoli Xbox, reszta platform dysponuje conajwyżej DolbySurroundPrologic, DTS 2.0 lub spapranym EAX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemski

(Konto usunięte)

Co do certyfikatu dla multimedialnych głośników aktywnych to od początku wydawało mi się to nieporozumieniem.

Nie wiem jakie normy spełniają takie zestawy, ale rola certyfikatu jest taka że kupując nim oznaczony sprzęt mamy pewność że w odpowiednich warunkach zestaw zagra w jak najbardziej zbliżony sposób do tego jaki zaplanowali realizatorzy filmu. Czy w takim razie skoro taki zestaw spełnia normy THX i kosztuje 2k to można zapomnieć o tych kosztujących 10k gdyż zapewnią taki sam poziom? Mnie się to wydaje nonsensem. Wszystko byłoby logiczne gdyby stworzyli osobną kategorię - przydałoby się coś takiego aby odselekcjonować bardziej wartościowy sprzęt od tysięcy nic nie wartych produktów z tajwanu i nie tylko.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - o czym świadczy certyfikat dla karty dźwiękowej??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos ciagle nie dowiedzialem sie na czym to specyficzne brzmienie THX polega. Nie znam normy/certyfikatu brzmienia THX, poza parametrami technicznymi sprzetu ktore nie wplywaja na odtwarzanie muzyki, ani normy/certyfikatu wnetrz THX (poza kinowymi). Przytoczony link na www.thx.com nie wskazuje na rzadna z nich :-((

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

"...Czy w takim razie skoro taki zestaw spełnia normy THX i kosztuje 2k to można zapomnieć o tych kosztujących 10k gdyż zapewnią taki sam poziom? Mnie się to wydaje nonsensem. Wszystko byłoby logiczne gdyby stworzyli osobną kategorię - przydałoby się coś takiego aby odselekcjonować bardziej wartościowy sprzęt od tysięcy nic nie wartych produktów z tajwanu i nie tylko...."

 

tak to jest jak sie porownuje jablka z gruszkami i nie doczyta do konca :-((

 

jets norma THX Select, jest norma THX Ultra, jest norma THX Multimedia, jest norma THX Car Audio, jest norma....

 

wrzucasz wszystko do jednego worka

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>brakuje jeszcze "THX monofoniczne radioodbiorniki plażowe" ;-)))

 

 

jak znam Lucasa to juz niedlugo...

 

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas,

"jakos ciagle nie dowiedzialem sie na czym to specyficzne brzmienie THX polega"

 

jest specyficzne tego nie da się opowiedzieć to trzeba usłyszeć!!! ogólnie jest trochę przytłumiony, bas jest inny nie wiem jak by to powiedzieć jakby ztłumiony komponuje się idealnie z resztą pasma, nigdy nie wysuwa się na pierwszy plan, po za tym jest wzorcowa lokalizacja a dzwięk nigdy nie męczy. To jest oczywiście baaaardzo ogólny opis. Kiedyś znałem dwa dobre linki ale niestety już nie działają. Ale uwierz mi że spełnienie norm THX to nie tylko sprzęt, tutaj wszystko jest jasno sprecyzowane!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znałem dwa dobre linki ale niestety już nie działają. Ale uwierz mi że spełnienie norm THX to nie tylko sprzęt, tutaj wszystko jest jasno sprecyzowane!...

 

jesko,

 

just prove it...

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nie mam czasu. Ale na pewno posiedze póżniej w internecie żeby znależć dla ciebie te wytyczne, i utrzeć Ci nosa :). Kiedyś wszystko było na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i www.gala.com.pl, niestety w pierwszym przypadku ze strony zniknęły wszystkie porady dot. KD, a w drugim przypadku strona upadła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kin specyfikacja architektoniczna tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

 

swietny link! Coprawda traktuje sprzed profesjonalny/kinowy ( a nie KD) tym niemniej wiele ciekawych informacji

 

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Xajas,

 

Wiem, ze nie do KD :-) co zreszta zaznaczylem... ale wg mnie czlowiek sie moze nauczyc wielu rzeczy czytajac informacje nie do konca ograniczone do KD. W koncu kino domowe przyszlo do nas z kina :-)))

W kazdym razie ja za THX na razie dziekuje ;-)

 

Pozdrowienia

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

".. W kazdym razie ja za THX na razie dziekuje ;-).."

 

dlaczego? Poza oczywiscie wyzsza cena elementow z certyfikatem (przewznie "z gornej polki"), nie widze technicznie zadnych ujemnych stron elemtow z THX, jakichs "parametrow THX" negatywnie wplywajacych na odtwarzanie dzwieku KD tudziez muzyki (tej sluchesz albo w stereo albo 5.1 analog input omijajac wszystkie "korektory". Na czym mialby polegac problem?

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :-)

 

Nie mam nic przeciwko THX jako systemowi, ale po prostu nie bede sobie wymienial zestawu tylko po to aby miec THX, gdyz musialbym wymienic wszystkie komponenty. Moim zdaniem gra nie jest warta swieczki. Jesli ktos kompletuje kino na nowo - pewnie warto. Zapewne jest to dodatkowa metoda osiagania przyjemnosci z ogladania filmow, ale nie jest to powod dla mnie do wymiany infrastruktury. Mieszkanie w ktorym spedze kolejne 2 lata nie nadaje sie za bardzo do sporych modyfikacji (sciany z karton-gipsu). Ponadto jak juz poruszono wczesniej - zabawne jest naklejanie tego logo na glosniczkach za 400 zl przypinanych do PC - bez wzgledu, ktora wersja THX to jest. Ja zadowole sie na razie DD5.1 i DTS. THX moze kiedys...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ampli thx (technics tx-50) i kiedyś chciałem brnąć w to i dokupować pozostałe elementy. Posłuchałem co nieco w salonach i pozostałem przy samym ampli (bo brzmi świetnie i ma kopa) bo muzyki na tym słuchać się nie da. A filmy i tak brzmią świetnie jak odpowiednio dobierze się DVD i przede wszystkim kolumny, że nie wspomnę już o znacznie niższej cenie zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja wrze - wiec w takim razie ja tez sie jeszcze raz dorzuce.

a dokladniej odnosnie specyfiki brzemienia THX'a (RE:pytanie xajas'a)

za chwile fani THX'a moga sie obruszyc, ale wyrazam tu moj, subiektywny poglad, nie podparty zadnymi wskazaniami miernikow, a tylko poziomem wlasnej satysfakcji(bez viagry:D) )

 

pierwsza rzecz - thx zaklada ze jest odciecie basu przy 80Hz - to znaczy >80Hz idzie na glosniki, zas wszystko ponizej na wufera. jak dla mnie efekt jest taki, ze brakuje mi "ciepla" dzwieku. wyraznie wyczowam rozszczepienie. fachowcy twierdza ze czlowiek nie jest w stanie rozpoznac skad dochodza niski bas (przyklad - uderzenie pioruna, ktos wie skad dolecialo?). w sprzecie KD osobiscie lepiej odbieram gdy cale pasmo (lub znaczaca wiekszosc tzn >50Hz) idzie z glosnikow anizeli tylko weselekcjonowana czesc.

jezeli ktos mialby ochote przetestowac, proponuje porownac zestaw normalnych glosnikow (pelen zakres, duze membrany) vs. male bzyczki typu bose (oba zestawy z wuferem oczywiscie). jezeli nie slyszymy ronicy - bardzo dobrze bo sie obtani, jezeli slyszymy - witamy w klubie.

 

secundo - dzwiek thx'owy korzysta w odbic (stad wlasnie zastosowanie w wielu przypadkach glosnikow dipolowych) od scian. jak dla mnie efekt jest taki ze dzwiek trzaci klarownosc a za to wzbogacony jest o duza dawke "chaosu". innym efektem jes, jezeli sciany nie beda identycznie odbijac - no to jest kiszka, bo zaczyna sie juz robic powazny bajzel. znakomicie jednak w takim chaosie wychadza sceny batalistyczne, strzelenia, itp. wrazenie jest jakby sie walilo na glowe. owszem - imponujace, ale...... i znowu - osobiscie wole slyszec poszczegolne pociski, a nie ich deszcz.

 

i po trzecie - bas thx'owy jest rowniez ciekawy: osobiscie opisalbym go jako niekontrolowany. albo go wogole nie ma, albo sufit odpada. binarne podejscie typu bas/no-bas moze jest i dobre, ale mi nie odpowiada. uwazam ze pomiedzy nastawieniem maxymalnym a jego wartoscia minimalna jest cos jeszcze.

 

jak juz wspomnialem - to jest subiektywne odczucie, kazdy slucha to co lubi i jak lubi. dobrym testem jest puszczenie klasyki gatunku czyli gwiezdnych wojen - najlepiej sceny batalistyczne na zestawie thx'owym i zwyklym (nalezy pamietac zeby zmienic ustawienia wzmacniacza).

 

ps. co do polaczenie thx'u i muzyki - slabiutko.... thx raczej nie jest przystosowany do grania muzyki.

ps.2 o kartach multimedialnych z certyfikatem, jak rowniez o zestawach samochodowych nie bede sie wypowiadal. kwestia gustu... ale kwestia jest ze a) logo thx'a wyglada rewelacyjnie b)lucas przesadza, lada chwila ukaze sie jeszcze "wodka koszerna - thx certified" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pierwsza rzecz - thx zaklada ze jest odciecie basu przy 80Hz - to znaczy >80Hz idzie na glosniki, zas wszystko ponizej na wufera. jak dla mnie efekt jest taki, ze brakuje mi "ciepla" dzwieku. wyraznie wyczowam rozszczepienie. fachowcy twierdza ze czlowiek nie jest w stanie rozpoznac skad dochodza niski bas (przyklad - uderzenie pioruna, ktos wie skad dolecialo?). w sprzecie KD osobiscie lepiej odbieram gdy cale pasmo (lub znaczaca wiekszosc tzn >50Hz) idzie z glosnikow anizeli tylko weselekcjonowana czesc.

 

w pelni sie zgadzam. Ale nic nie stoi na przeszkodzei zdefiniowac glosniki przednie jako "large", czyli pelnopasmowe, albo (co jest mozliwe w wielu receiverach) obnizyc czestotliwosc graniczna -> mniej niz 80Hz

 

 

> secundo - dzwiek thx'owy korzysta w odbic (stad wlasnie zastosowanie w wielu przypadkach glosnikow dipolowych) od scian. jak dla mnie efekt jest taki ze dzwiek trzaci klarownosc a za to wzbogacony jest o duza dawke "chaosu".

 

to efekt zamiezony

 

> i po trzecie - bas thx'owy jest rowniez ciekawy: osobiscie opisalbym go jako niekontrolowany. albo go wogole nie ma, albo sufit odpada. binarne podejscie typu bas/no-bas moze jest i dobre, ale mi nie odpowiada. uwazam ze pomiedzy nastawieniem maxymalnym a jego wartoscia minimalna jest cos jeszcze.

 

tego nie rozumiem, bo nie moge sie doszukac zwiazku z Basem a THX

 

> ps. co do polaczenie thx'u i muzyki - slabiutko.... thx raczej nie jest przystosowany do grania muzyki.

 

co rozumiesz przez polaczenie THX i muzyki? O jakim zrodle (CD stereo, DVD-V, DVD-A) i trybie odtwarzania (STEREO, DPL, DPL II, DD, DTS, Neo6,...) piszesz?

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

 

 

ps.2 o kartach multimedialnych z certyfikatem, jak rowniez o zestawach samochodowych nie bede sie wypowiadal. kwestia gustu... ale kwestia jest ze a) logo thx'a wyglada rewelacyjnie b)lucas przesadza, lada chwila ukaze sie jeszcze "wodka koszerna - thx certified" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz klaruje:

 

bas & thx

thx z natury rzeczy zaklada ciecie przy 80Hz, dziwek ktory dociera do odbiorcy zostal wiec podzielony. moje obserwacje systemow thx'owych wskazuja ze bas bardzo czesto zaczyna sie pojawiac przy silnym natezeniu w/w w nagraniu (np. wybuch bomby), jednak przy niskich poziomach sygnalu (np. burza w oddali) jednak juz jest nieobecny. co jeszcze zauwazylem - czesto przy wlasnie wysokich poziomach niskich frekwencji wufer zaczyna wariowac dostarczajac az przerysowaney bas. dlatego tez posluzylem sie tu okresleniem go jako niekontrolowany.

(racja - mozna nastawic wzmacniacz zeby nie obcinal, czesto sie jednak zdaza ze kolumny maja takowe ustawienie wmontowane na stale (nie jestem elektronik, wiec nie wiem jak dokladnie, logika sugeruje ze na zwrotnicy?) ) np. magnata thx select - tak twierdzil moj rozmowca z przedstawicielstwa magnata. czyli my sobie krecimy wzmacniaczem, ale glosniki i tak wiedza lepiej...

 

thx a muzyka

zrodlo dzwieku wezmy dosyc popularne - niech bedzie zwykla plyta dvd-v w formacie dd5.1 (o dvdaudio czy innych bardziej wyrafinowanych nie wspominam). twierdze (jak zawsze bardzo subiektywnie), ze odtwarzanie muzyki (niezaleznie od zrodla) przy uzyciu "filtra" thx'owego w znacznej mierze redukuje jakos nagrania. uwazam ze lepsze efekty uzyskamy uzywajac dd. w duzej mierze straty na jakosci brzmienia obarczylbym charakterystyke glosnikow thx'owych.

chetnie uslysze jezeli ktos z czytaczy/pisaczy mialby pozytywne doswiadczenia z thx'em przy sluchaniu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.