Skocz do zawartości
IGNORED

audiotrack prodigy hd2 karta muzyczna


kondziu791

Rekomendowane odpowiedzi

audiotrack prodigy hd2 karta muzyczna - czy to dobra karta w tej cenie, celem podłączenia kompa do amplitunera i rozumiem że słuchanie zwykłych mp3 o 128 kb/s nawet przy tej karcie nic nie da czyli format flac ewentualnie 320 kb/s,

a przy okazji jak np przerobic flac na mp3 o możliwie największym bit rate czy to wogóle ma sens czy poprostu na audio bo do tego mam program burrn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta należy do grupy kart Excellent

 

>audiotrack prodigy hd2 karta muzyczna - czy to dobra karta w tej cenie

 

tzn. jakiej, bo nie podałeś

 

 

>a przy okazji jak np przerobic flac na mp3 o możliwie największym bit rate czy to wogóle ma sens

 

sensu zbytniego nie ma, zdecydowanie lepiej użyć lepszego formatu stratnego jak np. ogg, aac, wma, a najlepiej oczywiście korzystać z czystego flaca. Jeśli jednak musisz to łatwa konwersja poprzez foobara, lub razorlame.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanko tak dla porówania ten sam format np flac z kompa na tej karcie i audio z flac z płytki przez odtwarzacz cd ten co w moim opisie to jakość dźwięku ta sama

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ewentualnie jeszcze mogłbyś polecić z kart np w przedziale 150 - 250 ale z wyjściem na dwa głośniki i dodatkowo na słuchawki bo jak tak wstępnie czytam w opisach to z tymi słuchawkami to potem ciężko i czy wogóle warto czy faktycznie dołożyć i tego audio traca, bo w sumiebo można jechać na plytkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a co ewentualnie jeszcze mogłbyś polecić z kart np w przedziale 150 - 250 ale z wyjściem na dwa

>głośniki i dodatkowo na słuchawki bo jak tak wstępnie czytam w opisach to z tymi słuchawkami to

>potem ciężko i czy wogóle warto czy faktycznie dołożyć i tego audio traca, bo w sumiebo można >jechać na plytkach

 

Ten przedział opanowany jest przez Creativa i inne "jakotakie". Nie zauważyłem by któreś z nich miały tak jak Audiotrak oddzielne wyjście liniowe i słuchawkowe. Ale możesz rozważyć inną możliwość jeśli masz wejście cyfrowe w ampli tego samego typu co karta, to nim łączysz kompa z ampli i zostaje wyjście na słuchawki, a wtedy to może być Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Audio albo trochę poza twoją skalą ASUS Xonar DX/XD. Ale i tak uważam dla zwykłego stereo, że lepszy będzie Adiotrak. W końcu właśnie do tego ją zaprojektowali.

 

>a jeszcze jedno pytanko tak dla porówania ten sam format np flac z kompa na tej karcie i audio z

>flac z płytki przez odtwarzacz cd ten co w moim opisie to jakość dźwięku ta sama

 

To już zależy jak dobry masz CD (jesli Cię dobrze rozumiem to flac wypalony na CDR), a jak dobrą kartę (przy połączeniu analogowym), ogólnie jednak jeśli połączysz CD i kompa przez łącze cyfrowe to nie powinno być różnicy. Ja osobiście za jakiś czas będę robił jeszcze inaczej, a mianowicie albo zakupię albo zrobię stacjonarny odtwarzacz multimedialny z plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad zakupem Audiotrak Prodigy HD2.

Obecnie posiadam SB X-Fi Extreme Music (SB0460) z wymienionym opampem na wyjsciu LM4562 i wymienonymi kondensatorami. Trudno mi podjać decyzję ponieważ nie mialem porównania.

Karta ta w Rightmarku osiaga nienajlepsze oceny, powodem zapewne jest kiepskie Wejsie (pasmo przenoszenia, szumy, zniksztalcenia itd).

Czy przesiadka z Sb x-fi exterme music (zmodowana) na Audiotrak Prodigy HD2 lub inna (np. Juli@, Audiophile 192) wniesie jakąś zauważalną poprawę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje miałem na myśli dokładnie moj cd onkyo dx 7355 i tą kartę audio tracka ale bez wyjść cyfrowych(jedno i drugie) za to między ampli i cd dobry kabel i krótki wiadomo sprzęt stoi razem a z kompa to aż 15 m no i trochę gorszy kabel ale niesie czysto dźwięk

i jeszcze pytanko o płyty cdr bo są takie cdr audio jaka różnica i choć gdzieś juz czytałem wątek o nagrywarkach to przy okazji może dwa słowa co godne uwagi bo rozumiem że to też jest ważne bo wsumie to te orginalne płyty w slepach to jeszce inaczej są zapisywane czy wręcz wytłaczane

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondziu791, 5 Cze 2009, 21:49

 

>dzięki za informacje miałem na myśli dokładnie moj cd onkyo dx 7355 i tą kartę audio tracka ale bez

>wyjść cyfrowych(jedno i drugie) za to między ampli i cd dobry kabel i krótki wiadomo sprzęt stoi

>razem a z kompa to aż 15 m no i trochę gorszy kabel ale niesie czysto dźwięk

 

Wygląda na to, że jakościowo będzie to bardzo porównywalne, oczywiście skoro masz 15m (skąd ja to znam, u mnie prawie 20 i dlatego w cyfrze) to wydaje się, że komfort użytkowania większy będziesz miał z odtwarzania z CD.

 

>i jeszcze pytanko o płyty cdr bo są takie cdr audio jaka różnica i choć gdzieś juz czytałem wątek o

>nagrywarkach to przy okazji może dwa słowa co godne uwagi bo rozumiem że to też jest ważne bo wsumie

 

CDR-audio w zdecydowanej większości przypadków są takimi samymi płytkami jak zwykłe CDR-y mając jednak zapisany znacznik pozwalający na nagrywanie w stacjonarnej nagrywarce (zwykłych takowa nie przyjmie). Związane jest to z opłatami na rzecz praw autorskich muzyków i takie tam tralala. Są osoby które ponoć widziały bądź miały płyty CDRaudio które charakteryzowały się zwiększoną jakością i trwałością. Ja osobiście takowych nie miałem, a te z których korzystam na stacjonarnej nagrywarce są takie same jak zwykłe CDR-y.

Inna sprawa to jakie te zwykłe będą najlepsze. No cóż, to pytanie za milion złotych. Wiele dobrych opini mają Benq (które osobiście z powodzeniem stosuję) jak i Verbatimy, ale i wiele innych. Na pewno nie warto najtańszego śmiecia które dosłownie są zżerane przez jakieś mikroby, czy cholera wie co. To już kwestia eksperymentów i dobrania do nagrywarki.

No właśnie nagrywarka. Specjalnych do audio jak pewna Yamaha już się nie robi. Z innych też różnie się trafia. Nawet okpiwane Lite-ony potrafią wypalać perfekcyjnie, ale dużo zależy na jaki egzemplarz się trafi. Jedni krzyczą za Samsungiem inni za LG inni za NECiem inni za Plekstorem, ciężka sprawa, a zapomniałem jeszcze o Pionierze. W sumie to poczytaj na CDRINFO.PL i CDRLAB.PL testy to coś zdecydujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ale im więcej czytam tym bardziej widze jaki to nie prosty problem z tą muzą do tej pory miałem creativ 5.1 do kompa i w wiekszości mp3 128 bit rate i nie zwracałem na to uwagi co do karty jeszcze pytanie bo własnie odkryłem ze jest cos takiego jak DAC co jak rozumiem działa w pewnym sensie jak karta muzyczna ale można podłączyć do niego kilka sprżetów jak możesz to oświeć mni e trochę w tym temacie bo poco wydawac 450 na karte jak moze w poodbnej cenie moza dostac DACa jesli wogóle nie pomyliłem o co w tym chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondziu791, 7 Cze 2009, 15:19

 

>dzięki za wyczerpujące odpowiedzi ale im więcej czytam tym bardziej widze jaki to nie prosty

>problem z tą muzą do tej pory miałem creativ 5.1 do kompa i w wiekszości mp3 128 bit rate i nie

>zwracałem na to uwagi

 

I tak trzymaj, słuchaj muzyki jak lubisz i uważaj by nie wpaść w chorobę wynajdowania problemów.

 

>co do karty jeszcze pytanie bo własnie odkryłem ze jest cos takiego jak DAC co

>jak rozumiem działa w pewnym sensie jak karta muzyczna ale można podłączyć do niego kilka sprżetów

>jak możesz to oświeć mni e trochę w tym temacie

 

D igital A nalog C onwert inaczej przetwornik cyfrowo analogowy. Urządzenie umieszczane tam gdzie trzeba zmienić dźwięk z postaci cyfrowej na taką do słuchania czyli analogową.

Różnej jakości są te przetworniki ale zdecydowana większość ma jakość b.dobrą. Oczywiście dla wielu to nie wystarcza i szukają niuansów, szczególików, drobnych różnic, które dadzą im (wg. nich bo każdy przecież słyszy trochę inaczej) perfekcję słuchania. Dlatego też uważając, że te wbudowane w sprzęt jak odtwarzacze CD, amplitunery itp.są do bani, kupują bądź wykonują oddzielne (samodzielne) urządzenia do takiej konwersji. Ja osobiście nie odczuwam takich potrzeb i wspaniale słucha mi się na standartowych DAC-ach. Osobiście wolę skupić się na muzyce którą słucham a do tego dobry sprzęt budżetowy zupełnie wystarcza (jakość dzisiejszej dobrej budżetówki to high-end sprzed paru lat). Oczywiście do nieczego Cię nie zachęcam ani niczego nie odradzam, ale uważaj aby nie popaść w niepotrzebne wydatki i inne problemy.

 

>bo poco wydawac 450 na karte jak moze w poodbnej

>cenie moza dostac DACa jesli wogóle nie pomyliłem o co w tym chodzi

 

Nie interesowałem się cenami tych DAC-ów ale raczej będzie więcej niż ta karta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

od dwóch dni posiadam kartę Audiotrak HD2. Jakie wrażenia? Szczena mi opadła. Jakie porównanie z innymi kartami? Wcześniej korzystałem z Creative Audigy. Jaka różnica między nimi? Otóż taka, jak między kasetą magnetofonową a płytą CD. A więc plusem jest jakość! W życiu lepszej jakości dźwięku nie słyszałem, dźwięk delikatny, subtelny, OGROMNA szczegółowość, gitara (w utworach rockowych) ma piękny dźwięk, porównywałbym go z odsłuchem na żywo i to z lampowego Marshalla. A przy tym ogromna dynamika dźwięku, taki "pazur". A jakie dostrzegam wady? 1/ jest tylko jedna regulacja głośności dla obu wyjść (jack i rca), 2/ korzystam z tej karty w laptopie IBM (!!), podłączyłem ją przez stację dokującą, która ma wejście na kartę PCI. Być może przez to (chociaż nie wiem czemu) mam wrażenie, że sterowniki nie są stabilne (dość często mi je wywala). 3/ WADA NR 3: JAK SIĘ POSŁUCHA TROCHĘ NA TEJ KARCIE TO POTEM NIE IDZIE SŁUCHAĆ NA GORSZEJ JAKOŚCI SPRZĘCIE!!!!!!

Pozdrawiam!!

Gdyby ktoś miał jakieś pytania to proszę pisać, gg: 1214974.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.