Skocz do zawartości
IGNORED

Odwrócony dzwiek w sluchawkach - gry


ancohuma

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Spotkaliscie sie kiedys z takim problemem? Od 2 miesiecy przekopuje internet i szukam rozwiazania. Niestety najczestsze odpowiedzi sugeruja zakladanie sluchawek na odwrot co mogloby sie sprawdzic jedynie z "pchelkami". Moj PC podlaczony jest do wiezy kablem minijack 3,5 mm (wtyk 3,5 stereo/2x gniazdo 3,5 stereo). Karta muzyczna to Asus Xonar DX/XD. Podczas testowania kanałow wszystko jest ok w lewej sluchawce mamy dzwiek z lewej strony w prawej z prawej strony. Nie zauwazylem przeklaman w trakcie ogladania filmow i sluchania muzyki. Niestety w grach to co powinno byc slyszane po lewej stronie rozlega sie w prawej sluchawce itd (zamiana na lewy-prawy, prawy-lewy, przod-tyl, tyl-przod) Nie wszystkie gry posiadaja opcje reverse stereo, zwlaszcza stare tytuly :( Co ciekawe kiedy pierwszy raz kupowalem kabel (kosztował 7zl) aby podlaczyc komputer do wiezy ten problem w ogole nie wystepowal. Dopiero po uszkodzeniu wysluzonego kabla kupilem z poczatku taki lepszy z pozlacanymi koncowkami (20zl) a pozniej wymienilem go na tanszy model (12zl) wystepowal odwrocony dzwiek w grach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, ale z innym sprzętem. Wyrzuć z komputera wszystko, co jest związane z kartą dźwiękową i zainstaluj nowe sterowniki. Zazwyczaj są na stronie producenta, co jakiś czas aktualizowane. Powinno pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszechmogONcy

 

Zrobiłem tak jak sugerowałeś a konkretnie doinstalowalem do najnowszych sterownikow (Xonar DX driver for Windows XP 32/64bit Version: 5.12.8.1780 z 2010/06/13) PLX fireware update Ver 1.1 i wyglada na to ze pomoglo. Testowalem dzwiek na sluchawkach przez 2h grajac w Urban Terror. Jak na razie nie mam zastrzezen czyli jest ok.

 

Zamieszczam link gdyby ktos mial podobny problem wlasnia z karta Asusa DX/XD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten sam problem mialem rowniez na karcie integralnej Realtek ale to juz jest nieaktualne :)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w prawdzie miałem problem ze słuchawkami typowo komputerowymi - Icemat Siberia + karta dżwiękowa USB też Icemat. W muzyce i filmach wszystko było ok, ale gdy włączałem Counter strike, to granaty, które wybuchały po lewej stronie słyszałem w prawym uchu. I nie tylko granaty ale całą akcję, strzały itp. Tak jak pisałeś odwrócony dźwięk. I wtedy pomogły nowe sterowniki ;)

 

Tak czy inaczej, cieszę się, że pomogłem.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.