Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ i DENON RAZEM - Jedna firma !!!!


KingKong

Rekomendowane odpowiedzi

Poniedziałek 11/03

 

Marantz i DENON razem

 

Należący w 49 procentach do Philipsa Marantz Japan Inc, oraz DENON Ltd. ze swoim większościowym udziałowcem (98%) - Ripplewood Holdings LLC ogłosili utworzenie D&M Holdings Inc, holdingu łączącego działalność operacyjną Marantza i DENONA. Oczekuje się, że proces zostanie zakończony w maju 2002, a dzięki niemu stworzony zostanie globalny lider rynku wysokiej klasy sprzętu audio-wideo oraz zestawów kina domowego. W D&M Holdings znajdzie zatrudnienie na całym świecie około 1 650 osób.

 

Rynek kina domowego w ciągu ostatnich lat zanotował znaczący wzrost, spowodowany upowszechnianiem się technologii DVD. Oczekuje się, że D&M Holdings będzie okupował ścisłą czołówkę producentów, a poprzez prowadzenie wspólnej polityki cenowej ma szansę osiągnąć lepsze marże i poprawę przepływu gotówki.

 

Siedziba główna holdingu mieścić się będzie w japońskim mieście Sagamihara. Prezesem i Dyrektorem Generalnym D&M Holdings zostanie Tatsuo Kabumoto, obecnie dyrektor generalny Marantza. Prezesem i dyrektorem generalnym DENONA zostanie Mitsushige Sakamoto, a Takashi Sato obejmie funkcję dyrektora generalnego i prezesa Marantza. Dotychczasowi właściciele akcji Marantza dostaną akcje D&M Holdings w stosunku 1:1; wymiana akcji DENONA nastąpi na warunkach: 0,4416 akcji za jedną akcję DENONA. Udział właścicieli Marantza i DENONA w D&M Holdings będzie wynosił, odpowiednio, 30% i 70%. Nazwy DENON i Marantz zostaną zachowane, tak samo jak ich działy handlu i marketingu, część produktów oraz kanałów dystrybucji.

 

P.s. Tekst ten skopiowałem z portalu Wirtualna Polska podaj adres stronki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tekscie jest chyba błąd (podana data fuzji) chodzi raczej o rok 2004 a nie 2002 - tak mi się wydaje.

Pozdrawiam wszystkich bywalców forum kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry NetBoy ale ja o tym do tej pory nie wiedziałem. I myśle ze jest jeszcze paru takich co tego nie wiedzą.

Dla mnie informacja jest ważna bo zastanawiałem się nad kupnem kina domowego Marantza lub Denona. Wiadomość ze jest to jedna firma zmienia troche postac rzeczy(przynajmniej dla mnie- zaznaczam odczucie subiektywne).

Teraz chyba się zdecyduje na Yamahę albo Pionieera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jest pewna i sprawdzona niedowiarkom podaje aktualny adres internetowy firmy: Denon/Marantz -http://www.dm-holdings.com/index.jsp (stronka oczywiscie w jezyku angielskim, może wkrótce zrobia polską :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I duży został zjedzony przez większego.........Wcale mi się to nie podoba, trzeba by gdzieś pojechać i protestować chyba przeciw globalizacji.........:) A tak serio - Panas zeżarł Technicsa, teraz pytanie kto kogo...? Nie wierzę w istnienie tych dwóch marek - Denon i Marantz - na dłuższą metę...

Czy grożą nam kiedyś same tylko korporacje (jeden z ulubionych tematów Philipa K. Dicka)? W ostatecznym rozrachunku stawiam że na ringu pozostanie Sony (niestety)... A my będziemy pracownikami jednej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.