Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dźwiękowa + słuchawki


.:BamboszeK:.

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup karty dźwiękowej a następnie słuchawek . Po głębszych poszukiwaniach na różnych forach i portalach odszedłem do wniosku że najodpowiedniejszy dla mnie wybór to karta za ok 200zł i słuchawki za taką samą cenę .

Karta dźwiękowa -

Asus Xonar DX - 210zł

Audiotrak Prodigy HD2 - mogę mieć za 200zł

Czy Asus to godny konkurent dla Audiotaka ? Bardzo zależało by mi na PCI-E dlatego że jeżeli wybrał bym kartę na PCI to musiał bym zmienić slot karty graficznej na x8 bo inaczej wentylator jest zasłonięty przez kartę dźwiękową przez co ta bardzo hałasuje wiec tutaj wygrywa xonar ale za to Audiotak oferuję lepszą jakość dźwięku , wymienne opampy i ma białe PCB pasujące do mojego LC :P

Słuchawki -

Tutaj sprawa jest już trudniejsza . Słuchawki głównie będą do muzyki -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . W gry gram dosyć często ale zawsze z włączonym foobarem . I tutaj kilka moich typów : AKG K514 , AKG K530 , Sennheiser HD 555 i Creative Aurvana Live! . Po przeczytaniu kilku recenzju AKG K530 wydają się najlepsze bo HD555 do metalu zbytnio się nie nadają . I tu kolejne pytanie czy jest sens dopłacenia 100zł do AKG K530 względem AKG K514 ? Czy Xonar albo Audiotak poradzą sobie z w/w słuchawkami ? Może jakieś inne propozycję . Dodam że obecnie mam Philipsy SHP2500 na integrze , uprzednio na Creativie Audigy SE i chciałbym kupić coś na czym w miarę będzie dało się posłuchać muzyki . Mieszkam w Zamościu wiec odsłuch słuchawek odpada . Najlepszym "zestawem" którego słuchałem był HD202 i Creative Audigy SE który wg. mnie brzmi dosyć słabo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Najlepszym "zestawem" którego słuchałem był HD202 i Creative Audigy SE który wg. mnie brzmi dosyć słabo"

 

Nie patrz na hd 555 przez pryzmat 202

 

Mam HD 555 i bezpośrednio porównywałem je z hd202 i nie mają one w ogóle startu do 555. Zupełnie inna klasa słuchawek. 202 są strasznie... hmmm metaliczne? Miałem wrażenie jak by i muszle i membrany były zrobione z puszki po piwie, lub jeśli czytają nas nieletni - po pepsi. Średnica, jeśli w ogóle ją się uda wyłowić zza basu, jest bardzo nienaturalna i jak dla mnie zupełnie nie akceptowalna. Przed zakupem nie porównywałem ich z innymi słuchawkami, sugerowałem się opiniami w necie i kupiłem je "w ciemno" ale nie żałuję zakupu i jestem bardzo zadowolony. Kupił bym je drugi raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam akg k530 i jeśli nie będziesz wymagał od nich bassu to będziesz naprawdę zadowolony ;) charakteryzują się szczegółowością, niską impedancją przez co praktycznie każda karta je napędzi, nie grają w głowie i mają dużo powietrza między instrumentami. Moim zdanie są wartę swojej ceny.

 

A co do CAL to z tego co wiem raczej na pewno będziesz musiał w nich wymienić kabel na grubszy i porządniejszy ale w swojej cenie są raczej bez konkurencyjne bo na allegro nówki za 160zł dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam:) Proszę o poradę w wyborze najlepszej karty dzwiękowej do 100zł Karta będzie używana tylko i wyłącznie do słuchania muzyki

Obecnie mam zintegrowaną kartę w komputerze VIA High Definition Audio system Windows7 i nie jestem z niej zadowolony wiec chciałem wymienić na jakąś lepszą muzyczną kartę

Która by się nadała do słuchawek SONY MDR-XB700 Podaje dane słuchawek :Częst min. 3 Hz

Częst max. 28000 Hz

Czułość 106 dB

Moc maks 3000 mW

Impedancja 24 Ohm

Proszę o pomoc Dziękuję i Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Proszę o poradę w wyborze najlepszej karty dzwiękowej do 100zł Karta będzie używana tylko i wyłącznie do słuchania muzyki

Obecnie mam zintegrowaną kartę w komputerze VIA High Definition Audio system Windows7 i nie jestem z niej zadowolony wiec chciałem wymienić na jakąś lepszą muzyczną kartę

Która by się nadała do słuchawek SONY MDR-XB700 Podaje dane słuchawek :Częst min. 3 Hz

Częst max. 28000 Hz

Czułość 106 dB

Moc maks 3000 mW

Impedancja 24 Ohm

Proszę o pomoc Dziękuję i Pozdrawiam

Polecam Audigy 2 ZS, poczytaj o niej na necie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.