Skocz do zawartości
IGNORED

HK 6500


PiterKing

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie na temat wzmacniacza Harman/Kardon HK 6500. Czy jest dobrym wyborem w cenie ok. 500zł do odsłuchu muzyki różnej - blues, rock, metal, pop (klasyczny), akustyka a czasem nawet klasyka. Jakie super budżetowe kolumny do niego podpiąć - myślę o Kodzie 702F lub Wharfedale Diamond 8.3/8.4 (o ile uda się zbić trochę z ceny) - pomieszczenie 20m2.

 

Proszę o opinie i ewentualne rozwiązania alternatywne (tylko bez wygłupów w stylu: uzbieraj jeszcze parę groszy i kup Avance czy cośtam - nie mam kasy).

 

Pomóżcie zarazić się chorobą dźwiękową :) - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/7575-hk-6500/
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Witam

Mialem kiedys troche mniejszego HK 6100 - to nie jest udany wzmak gra bardzo "ciemno" potrzebuje jasnych kabli i zdecydowanych glosnikow. Poza tym nie wiem jak 6500 ale 6100 gubil sie- powyzej polowy potencjometra pojawialy sie znieksztalcenia niegodne audiofilskiego klocka. Moje kolumny maja 280watt sinus wiec moglem go wyprobowac. I wlasnie ze wzgledu na nowe kolumny przede wszystkim dalem sobie z nim spokoj. Tobie tez to radze. W tej cenie trudno cos fajnego znalezc ale jakis stary Pioneer - szkoda ze nie Reference Class - albo Denon powinny zagrac duzo lepiej. Ja mam Denona PMA 560 jest niezly ma petle New Optical Class A i rzeczywiscie do pewnej mocy ( niewielkiej ) w niej pracuje. To byla bardzo dobra seria tylko nie wiem za ile Ci sie uda takiego wzmaka kupic. Jest na toroidzie ma duze kondensatory a moc jest wystarczajaca bo mimo 70watt na kanal mozna go krecic potencjometrem naokolo w przeciwienstwie do Harmana. Spora moc muzyczna powoduje ze w pokoju 27 metrow nigdy nie wykrecilem go na polowe a lubie glosna muzyke. Poza tym jest dobrym materialem do upgrade ( moim zdaniem ).

Na pewno inni koledzy tez Ci cos doradza ja stawiam na Pioneery z serii 600 700 i 800 ( moga byc za drogie jak na ta kwote o tym juz mowilem ) i ewentualnie Denona ale nie daj sie nabrac na nowsze modele - zanim wybierzesz odsluchaj. Gdyby twoje zamowienie bylo konkretne albo jesli chcialbys sie dowiedziec czegos wiecej napisz: [email protected]

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/7575-hk-6500/#findComment-108151
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny dziadek i bardzo bogato wyposażony.Może z dobrym/audiofilskim piecem za 2000zł (o ile taki istnieje) nie wygra ale myśle że jak kupisz coś takiego za 400-500zł to świetny zakup.Wymiana elektrolitów pewnie by się przydała.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/7575-hk-6500/#findComment-108154
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.