Skocz do zawartości
IGNORED

tuning B&W 603 S 3


shrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z was tuningował te głośniki ?

Jakie dawaliście okablowanie wewnątrz ?

Jakie elementy wymienialiście w zwrotnicy ?

Jaki był efekt tych zmian ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wymieniłem kondensatory na SCR MKP i przylutowałem przewody na stałe do głośników i gniazd. W planach mam wymianę okablowania, ale przed tym muszę wymienić kabel głośnikowy, aby wiedzieć w którą stronę podążać.

 

Wymiana kondensatorów zmieniła oblicze wysokich tonów w oczekiwany sposób, tj. pozostały bardzo szczegółowe, a zmiana nastąpiła w sposobie ich prezentacji, znikneło wrażenie ich ostrości lub szorstkości (jak kto woli), stały się przyjemniejsze co spowodowało że teraz słucha się z wielką przyjemnością. Jeżeli można tak powiedzieć o wysokich tonach B&W to stały się cieplejsze i bardziej zaokrąglone, ale przypomnę - nie straciły nic ze swojej szczegółowści.

 

Pewnie fakt, że kolumny stoją na granitowych cokołach nie może być brany jako modyfikacja kolumn, ale 603s3 zaczynają żyć rytmem jeżeli stoją na kamieniu - też warto spróbować, bas wtedy jest naprawde bardzo ładny i poukładany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shrek> Ja wymieniłem cewki na taśmowe i kondensatory na Hovlandy Musicapy, no i Millsy. To co uzyskałem , to już nie B&W.

Poprawiła się znacznie mikrodynamika, przestrzeń i basy - zmniejszyłem nieznacznie pojemność w FGP - nie pamiętam dokładnie o jaką wartość. No i kable na Goertz- a.

Było warto, mimo że kosztowało parę setek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shrek > Ospałe ? No cóż przyznać należy ,że jest to prawidłowa etykietka ;-) ,ale troche zależy to od wzmacniacza - kolumny pod tym względem sa wymagające. Ja początkowo też miałem takie wrażenie, szczególnie na początku. Niesamowicie długo te kolumny dochodziły do siebie - wygrzewałem je jakiś miesiąc. Natomiast teraz , kiedy grają z silnymi wzmakami o dużej wydolności prądowej , jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javo > nie pamiętam już - to było dawno temu - miały takie same wartości jak w oryginale. Musiałbym teraz pojechać do znajomego , rozkręcić jedną i obejrzeć zwrotnicę. Kłopot , bo niestety sprzedałem je - będzie ze dwa tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.