Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyka pomieszczenia - pomiary


ecamel

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość grania mojego sprzętu jest już wystarczająca, przynajmniej dla mnie, póki co. Pomieszczenie sensowne pod względem akustyki, dobrze, precyzyjnie ustawione kolumny, piramidki, kwiatki, dywaniki, itp. Chętnie się dowiem, czy da się wyciągnąć coś więcej. Czy jest możliwe aby laik, przynajmniej jeżeli chodzi o zaawansowane rozwiązania związane z akustyką pomieszczeń, bez przyrządów pomiarowych (oczywiście komputer, mikrofon i chęci posiadam) poradził sobie z takim przedsięwzięciem? I drugie pytanie, może ten kierunek okaże się bardziej sensowny - gdzie szukać profesjonalnej usługi polegającej na pomiarach i konsultacjach przy doborze ustrojów akustycznych? Droga taka zabawa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość grania mojego sprzętu jest już wystarczająca, przynajmniej dla mnie, póki co. Pomieszczenie sensowne pod względem akustyki, dobrze, precyzyjnie ustawione kolumny, piramidki, kwiatki, dywaniki, itp. Chętnie się dowiem, czy da się wyciągnąć coś więcej. Czy jest możliwe aby laik, przynajmniej jeżeli chodzi o zaawansowane rozwiązania związane z akustyką pomieszczeń, bez przyrządów pomiarowych (oczywiście komputer, mikrofon i chęci posiadam) poradził sobie z takim przedsięwzięciem? I drugie pytanie, może ten kierunek okaże się bardziej sensowny - gdzie szukać profesjonalnej usługi polegającej na pomiarach i konsultacjach przy doborze ustrojów akustycznych? Droga taka zabawa?

 

Profesjonalny = drogi, zazwyczaj. Nie sztuka jest wydac pieniadze. Sztuka jest nauczyc sie czego, zrobic samemu i zrobic tak, zeby nie wygladalo jak jaskinia dzwiekowca.

 

Czego potrzebujesz to: soft + mikrofon. Sam uzywam REW (darmowy) + Galazy 140 SPL meter (mozna dostac za ~$100. Dzieki temu masz pomiar zawsze pod reka. Po drugie jesli cos zmienisz w akustyce, zawsze mozesz ponownie zmierzyc i sprawdzic jaki jest efekt. Poza tym dywaniki, kwiatki itd sa fajne, ale kazdy pokoj jest inny. Dobrze jest wiedziec co sie robi i nie kupowac w ciemno "pianki akustyczne".

 

To jest moja rada, chyba ze nie chce Ci sie bawic, wtedy zatrudnij firme i po krzyku. Jesli chce Ci sie bawic, to zajrzyj do klubu APS, wlasnie zaczynam serie pomiarow i poprawianie akustyki.

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja rada, chyba ze nie chce Ci sie bawic, wtedy zatrudnij firme i po krzyku. Jesli chce Ci sie bawic, to zajrzyj do klubu APS, wlasnie zaczynam serie pomiarow i poprawianie akustyki.

Ok, dzięki za podpowiedź, chętnie poszperam. Kurcze, ale nawet jak sobie poczytam, pomierzę, to i tak nie wiem co jak próbować poprawić. Może się okazać, że próby dobierania ustrojów przez początkującego będą droższe niż zapłacenie profesjonaliście i dostosowanie pomieszczenia raz a dobrze. Mylę się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedź, chętnie poszperam. Kurcze, ale nawet jak sobie poczytam, pomierzę, to i tak nie wiem co jak próbować poprawić. Może się okazać, że próby dobierania ustrojów przez początkującego będą droższe niż zapłacenie profesjonaliście i dostosowanie pomieszczenia raz a dobrze. Mylę się?

 

Szczerze mowiac nie wiem ile mierzenie kosztuje "profesjonalnie", nigdy sie nie pytale, wole zmierzyc sam. Ale biorac pod uwage np ceny pulapek basowych, z czego to jest wykonane i ile kosztuje "profesjonalnie", nie wspominajac juz o marketingowych laniu wody, to ja wole sam sobie pomierzyc i zrobic raz, a porzadnie. Wiedza to potega :)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chce Ci sie bawic, to zajrzyj do klubu APS, wlasnie zaczynam serie pomiarow i poprawianie akustyki.

 

nsnotes

 

Proszę podaj link. Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podaj link. Z góry dziękuję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.